С каква сума живее домакинството ви месечно?

  • 65 426
  • 1 217
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 556
Така си е, аз наистина никога не пазарувам по много, затова и няма как да знам

# 226
  • Мнения: 22 432
каква изненада и ние живееме в нюрнберг    Laughing
незнам дали добре познаваш града, ние със жена ми живееме точно до езерото в центъра, даже имаме изглед от хола към езерото,
казва се вьордер зее, може би се сещаш за новите кооперации тия където поминалата година ги построиха.

 Grinning

Изпратих ти лично съобщение, за да не спамим темата, погледни си кутията. )

# 227
  • София
  • Мнения: 903
И какво му е на количеството храна?...
Коментирахме го достатъчно, да не се връщаме пак.

Защо?  Всички разбраха, че аз купувам храна в количество като за слонове, защо не напишеш ти какво количество храна купуваш седмично. На мен ми е много любопитно. Може пък да се поуча от твоя пример. Нали все пак за това е темата - да видим кой откъде спестява и колко харчи за храна. Повечето от вас  коментират дали храната е много или малко, но много са малко тези, които са написали какво количество храна купуват самите те за една седмица.

# 228
  • Мнения: 103
ето сега седнах  да видя от февруари ако си правяв сметка за
храната какво ще се получи за 1 седмица:
за малкия данонино 3х1,80=5,40; сок 3х2лв=6; плодове 3 кг. ябълки и 3 кг банани (като и аз ще ям от тях) = 12,20
за нас за седмицата
зеленчуци - 12 лв (за готвене и за салата)
мляко (прясно, кисело, активиа) - 8 лв
хляб- 3 лв
месо за готвене - 14 лв. (каима и свинско за 3 яденета)
колбаси (за съжаление и аз и мъжа мн. ги ядем, на малкия също шунка давам) - 15 лв
др. (тоал. хартия, безалкохолни, кафе за вкъщи и т.н.) - 15 лв.
общо: 90,60 лв х 4 седмици = 362,40
обаче: това не включва закуска мен, мъжа ми, обяд мъжа ми и свеки е само за вечеря а и тя пазарува понякога.

# 229
  • Мнения: 103
забравих да кажа, че реално винаги давам повече за храна, редовно се изкушавам и купувам излишни неща, хвърляме мн. често храна, фризера на хладилника е пълен, а аз продължавам да купувам, щото не ми се размразява, детето ми е злоядо и от 8 месец до преди 2 му готвех редовно и мн. често от 3 бурканчета 1 заминава поне на боклука

# 230
  • Мнения: 2 030
И ние така като marianair - около 300 лв. на месец за храна и перилни препарати. Само по-малко мляко купуваме, защото детето е голямо и не го обича, но купуваме и яйца - понякога вечеряме омлет или яйца на очи - много е икономично. Готвя  малко количество и никога храна не изхвърляме. Съпругът ми не яде много. За вечеря му стигат 3 кюфтета и кисели краставички. Месните неща които купуваме за месеца са общо:
                                                                      1 пиле-7лв.
                                                                      1 кг риба-хек или скумрия-5лв
                                                                      1 кг свинско-10лв.
                                                                      1 кг кайма - 8лв.
                                                                      1 шпеков салам -3 лв.
                                                                      1 сушеница-3-4 лв.
Т.е. за месеца за месни продукти - 37 лв.  Отделно всеки на обяд яде на или около работното си място. Най-малко за 3лв. За тийнейджъра джобните - също 3лв./ден, но май трябва да ги увелича - вече има деца и с 10лв/ден да ходят на училище. С колкото повече пари ходи на училище, повече вредни храни купува - чипс, кока-кола, бирен фъстък.



# 231
  • Германия
  • Мнения: 111
nisilia
и ние живееме от скоро в германия, жена ми преди си живееше там, та се преместих и аз скоро при нея,
тъй като тя не можа да свикне при мен. newsm64
но на седмица ни харчиме по около 150 евро за храна, пазаруваме от Био Маркт,
уж продуктите са биологично чисти. но имаме и други разходи, например 60 евро на месец е спортния клуб където жена ми ходи да спортува всеки ден, защото се готви да живее най малко 100 години  newsm44  newsm39
ток, вода около 70 евро
кола около 100 евро
телефони общо 50 евро за двата
гледаме да спестиме около 500 евро на месец за екскурзии.
кино или ресторант наи много 100 евро на месец.
има и други разходи но не се сещам сега.
във кой град сте вие, че е толкова евтино
на нас добре че не ни се налага да плащаме наем

 Разсмя ме.........
Дала съм единствено и само разходите за храна, като съм уточнила че тя е доста евтина в Германия.
Докато в България основните разходи ни бяха за сметки и храна, то тук в Германия са за наем и лизинг на кола. Това което даваме за храна е много малка част от дохода ни като не се огрничаваме от нищо.
Не пазаруваме от Био маркет защото считам че ако не си го отгледал сам не може да си сигурен че е чисто, пък дори и да плащаш тройна цена за продукта.  hahaha
Пазаруваме основно от Lidl i Marktkauf.
В Aldi е най-изгодно, но имат малък асортимент.

# 232
Chris_379

да прав си и на нас долу горе толкова ни излизат разходите на месец,
и ние пазаруваме във магазин за биологично чисти храни.

nisilia
Цитат
Не пазаруваме от Био маркет защото считам че ако не си го отгледал сам не може да си сигурен че е чисто, пък дори и да плащаш тройна цена за продукта.   hahaha
не виждам ни нищо смешно, че някой си пазарува от тези магазини,
мъжа ми работи като микробиолог към стифтунг варентест, там се проверява от независими лаборатории квалитета на много продукти не само храни, и наистина на храните на които стои БИО или много добре (sehr gut) или Биоланд си е наистина такова. Ние например пестиме много от други работи, но от качествена и здрависловна храна никога. или поне ако не винаги има за нас, децата ни задължително се хранят само с такава, тяхното здраве ми е наистина най важно.

някъде по нагоре в темата бях чела че една мама много често прави салатка от зеле   bouquet , много е полезна , зелето предпазва и неутрализира свободните радикали в тялото и намалява драстично риска от поява на рак,
същото се отнася за доматките.

на всички съфорумки пожелавам една много приятна вечер  Hug


# 233
  • София
  • Мнения: 619
Ех,хората знаят къде да живеят!

# 234
  • Мнения: 31
Здравейте,
Искам да кажа,че става все по-трудно и потрудено за всяко семейство, а разходите растат като побеснели smile3511.
Ние сме плевенчани, хората от провинцията много добре знаят че в малкия град не се изкарват парите на софянци ( никой не искам да обидя), просто самия пазар е по свит. Мога да ви кажа че до преди 2 месеца ние живеехме нормално без да се чудим как да изкараме месеца, но в момента  smile3514, да ли от тези постоянни приказки за криза се изплашиха хората не знам,мъжът ми се занимава с  tattoo&piercing има студио в града, аз работя в БТК доходите ни не са високи в момента около 1500лв. с моята смешна заплата. ТА на темата намерих рационално решение в момента поне за храната
Намерила съм много добра месарница с прилични цени ( от била поне 2-3лв. надолу) купувам месо за около 50-60лв. за готвене почти месец караме( всеки ден се готви и то с месо заради детето и мъжа ми smile3521 2 пъти била за основни неща боб,ориз,ит.н неща препарати,памперси и там квото сетите  за около 200-250 лв. месечно, детето е на ясла и 50 процента от нейната храна е там плюса на малкия град е разстоянията зареждам колата до горе и карам доста време,а парното,тока,водата и банките са на приоритет 1-во ипотеката smile3518, после тока и водата и накрая парното ако можем, и за съжаление доста лишения.
май станах досадна извинете  ме, но това е действителността!

# 235
  • Мнения: 172
Да,права си,че в София се изкарват по-добри пари обаче и разходите са много по-големи.Да вземем първо наема за квартирата/ако си под наем/,после пътните разходи и...т.н..Ако по провинцията вземаш 1500лв,че ти ще си като цар..ние караме с толкова/дори някога и по-малко/ в София.

# 236
  • Мнения: 1 558
Ами аз да ти кажа, че много малко хора от "провинцията" вземат по 1500 лв. Затова половината ...провинциалисти са се изнесли към София. Живяла съм в 6 града в България, определено имам наблюдения.

# 237
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И какво му е на количеството храна?...
Коментирахме го достатъчно, да не се връщаме пак.

Защо?  Всички разбраха, че аз купувам храна в количество като за слонове, защо не напишеш ти какво количество храна купуваш седмично. На мен ми е много любопитно. Може пък да се поуча от твоя пример. Нали все пак за това е темата - да видим кой откъде спестява и колко харчи за храна. Повечето от вас  коментират дали храната е много или малко, но много са малко тези, които са написали какво количество храна купуват самите те за една седмица.
Не, темата не е за храната. И няма да се впускам в повече подробности. Не мисля, че е нужно да даваме отчет кой с какво се храни.
Просто отговорих на този твой въпрос, а на теб явно не ти хареса отговора.
Много, ама наистина много ми е чудно как успявате да се вмъкнете в бюджет от 350 лв за ядене МЕСЕЧНО.  newsm78

# 238
  • Мнения: 2 388
Ако по провинцията вземаш 1500лв,че ти ще си като цар..ние караме с толкова/дори някога и по-малко/ в София.

В коя провинция имаш предвид. За Бургас трудно бих казала, че е евтин живота, в сравнение със София.

п.с. "Всичко, което не е до морето е провинция." Ърнест Хемингуей  Mr. Green

# 239
  • Мнения: 172
В коя провинция имаш предвид. За Бургас трудно бих казала, че е евтин живота, в сравнение със София.
Имах предвид малките градчета до към 25000души

Общи условия

Активация на акаунт