Как предпазвате децата си от падания?

  • 3 216
  • 78
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 777
Аз имам една позната,детето и е на 11 месеца и още не е падало,защото седи по цял ден да го пази.Свършва сутрин нещо,докато спи детето и после сяда пред леглото му и го пази...Купиха кошара за игра,понеже е по-дълбока и с мрежи отстрани-уж няма как да се удари,а моята позната пак застава отпред и седи цял ден там  ooooh!Но той мъжът и е пълно психо,само петънце да има по дрехите на детето и се почват скандалите,какво остава,ако се удари...Иначе аз лоша майка ли съм,незнам,но имаме доста падания-сцепена устна,ударено око,охлузена бузка.И винаги става,когато съм с детето.Сама още не е падала лошо.

# 31
  • Мнения: 1 596
Нямам нищо против да падат Wink
Но да няма кървища Confused
Да ги пази Господ! Praynig

Благодаря,че се включихте момичета

# 32
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
дъщеря ми на 9м. падна през решетката на креватчето :
И моята на тази възраст се хвърли и то направо на паркета ooooh!. Добре, че нищо не и се случи, че щях да се побъркам. Стана за секунди и при мен. Видях я , но не можах да я хвана.
 А като проходи си падаше редовно. И сега си е малко спъната горката лятото все е с обелени колене.

а и моита се цопна на ламината, е сега след дъжд качулка съм махнала дръжката на шкафа да няма кво да я привлича да рови и пред леглото има постелка

# 33
  • Мнения: 4 784
Оставям го да се научи да използва инстинкта си за самосъхранение. Има няколко доста сериозни падания, Господ е с него, да ми е жив и здрав, нищо му няма.

Не е хубаво, когато има кръв, обикновено това са по - сериозни падания и би било добре да се предотвратят по някакъв начин, но не се сещам за друг, освен да не се оставя детето без надзор и да си нон стоп вторачен във всяко негово движение.

# 34
  • Мнения: 63
Някой ползвал ли е детските прегради, където оставяш детето да играе, изглеждат ето така
http://www.baby-kit.co.uk/images/Playpen.jpg
http://www.thespecialtyrentals.com/images/graco_playpen_9261qb_80.jpg
Не че можем да ги опазим, но да намалим вероятността от инциденти - ако имам място за подобен продукт, ще съм по-спокойна, когато се обърна за момент примерно. Няма да оставяме децата без надзор, но за момент, там ми се вижда по-безопасно. Та някой имал ли е?
Нашето креватче е от тези с мрежата , които са на 2 нива . Сега като сме го свалили от горното , защото вече седи и става , то е все едно кошарка - подобно на тази http://www.thespecialtyrentals.com/images/graco_playpen_9261qb_80.jpg . И си го ползваме и за спане и за кошарка . Но той вече повече иска да си играе на земята и да пълзи , да го водим да ходи  Simple Smile Иначе според мен са удобни , защото като ти се наложи да свършиш нещо набързо и да не си до него , го оставяш там да се занимава .

# 35
  • Мнения: 5 997
и моя син падна на около 10 месеца от кошарата и после пак и пак и накрая се принудих да махна решетката,а иначе колкото повече го пазя тои като че повече невнимава,на 2 г,се гонят на площадката и им обясняваме да не минават пред и зад люлката но не трябва точно когато не се оглеждам да се навре под нея и резултата цицина на главата но по лошото е че се удари и отзад по главата,и от тогава не му треперя,и като че повече внимава

# 36
  • Мнения: 1 650
Дразня се като видя майки- орлици, кито следват децата си и не ги оставят да дишат. Свекърва ми е същата. Децата порастват като падат. Е, не с кървища, както бе казано по- горе.

# 37
  • София
  • Мнения: 969
Както казва mamma mia Господ да ги пази! Не можем вечно да сме неизменно до тях. А и те трябва да започнат сами да се пазят. Мойта щерка много падаше след като проходи и то лошо - на нос, на брада и после й седяха раните 5-6 месеца след това. Но след това се научи да пада и винаги се подпираше на ръце.
Флорал също добре се е изказала, и аз съм на това мнение  Peace

# 38
  • Мнения: 22
Бебчо е още малък, но главата на батко му е шита и лепена на три места. Наистина, Господ да ги пази!

# 39
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не го пазя, то този ураган опазване няма ooooh!

# 40
  • София
  • Мнения: 44 106
колкото повече го пазиш, по-бавно ще се научи....не се тревожи толкова ще падне 2-3 пъти и ще стане по-внимателен...по-добре да пада сега докато е лекичък и не може сериозно да се нарани.....обезопаси само ръбове и т.н...на мебели....и внимавай да не оставяш детето на високо не вързано....иначе няма нужда от нон стоп дебнене....
ще пада, няма как да не пада...ще свикнете и двамата с това ....

# 41
  • Мнения: 1 650
А пък мойта Никол все на глава падаше.

# 42
  • Мнения: 4 335
Примирих се,че няма как да го опазя от всички падания.Разбира се не го оставям сам на леглото,в стола или на високо ,само на пода.Иньче наскоро трьгна и пада доста често,както ходи.За щастие все по дупе,до сега не сме имали сериозно падане,освен ведньж като по мальк от спалнята,но му нямаше нищо слава богу.

# 43
  • Мнения: 63
Дразня се като видя майки- орлици, кито следват децата си и не ги оставят да дишат. Свекърва ми е същата. Децата порастват като падат. Е, не с кървища, както бе казано по- горе.
Да , така е . Но когато след някое падане ти кажат " Ами като искаш да го гледаш сакат , не внимавай и друг път ! " Как би изреагирала ? Синът ми се претърколи от спалнята докато му взимах чорапите от гардероба и падна . Аз се изплаших много и до сега ме хваща страх като го сложа на спалнята . И вместо да ме успокоят , ми казаха онова нещо по-горе написаното ...  Sad

# 44
  • Мнения: 2 447
Дразня се като видя майки- орлици, кито следват децата си и не ги оставят да дишат. Свекърва ми е същата. Децата порастват като падат. Е, не с кървища, както бе казано по- горе.
Да , така е . Но когато след някое падане ти кажат " Ами като искаш да го гледаш сакат , не внимавай и друг път ! " Как би изреагирала ? Синът ми се претърколи от спалнята докато му взимах чорапите от гардероба и падна . Аз се изплаших много и до сега ме хваща страх като го сложа на спалнята . И вместо да ме успокоят , ми казаха онова нещо по-горе написаното ...  Sad
Crossing Arms Ама как може такова нещо.Нямам думи.Аз сигурно бих изтърсила нещо от сорта "да, точно за това не внимавах" или нещо саркастично от този род.

Общи условия

Активация на акаунт