Какво да направя за да не сънувам?

  • 14 790
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
 Аз пък мисля,че нищо не може да  спре или да предизвика  да имаме сънища. Според мен сънищата са  на подсъзнателно ниво и са резултат на наши мисли ,мечти или притеснения от  времето,когато сме будни. Имала съм периоди на кошмари,на  приятни сънища,след които съм се чувствала още по-добре и  периоди,когато изобщо не сънувам( като сега).

# 31
  • Мнения: 830
Аз също сънувам много, но това не ми пречи. Мъжът ми вика, че ще спре кабелната, сънищата ми били достатъчни Mr. Green Откажи се, нищо не може да ти помогне. Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 71
а който не може да пие?
ДА СЕ НАУЧИ! Joy Peace

# 33
  • Мнения: 2 657
И аз съм от хората,които сънуват Rolling EyesВ мойте сънища преобладават кошмарите-или има катастрофи,някой някого убива,преследва и т.н.....Имало е периоди,че изпитвах страх при мисълта,че ще лягам....С едното лягане и започвах да сънувам,през деня вечерта,няма значение.На сутринта съм като парцал естествено и имах и моменти когато тела ми звъни и аз вдигам,но изобщо не говоря и не разпознавам хората.Даже моята приятелка един ден се разкряка по тела и чак тогава се усетих,че е тя и и заразказвах SickСлед поредния кошмар,се е случвало да седя и да блуждая някъде и дори не чувам,ако някой ми говори нещо...Започнах да изпитвам ужас при лягане и реших да поговоря с една братовчедка на мъжа ми,която е психолог....След като и разказах какво сънувам и си поговорихме и за неща които ме тормозят от миналото и в ежедневието,тя каза,че аз по време на сън преживявам всичко и там аз постигам и правя неща,които найстина в живота бих ги направила,но знам,че не е правилно....Посъветва ме да не се дразня и да се успокоя и да забравя за нещата който ме дразнят/т.е. хората/...естествено след като изолирах една част от дразнителите,а при вида на други се поуспокойх,кошмарите ми се разредиха....Не,че пак не сънувам от време на време,но не е така,както беше ooooh!

# 34
  • Мнения: 1 100
Всъщност сънуваме около 5-7 минути преди събуждане, но после изглежда по-дълга историята, не знам какго прави мозъка  Laughing ...

Да, и аз това се чудя, как след 5-7 минути сънуване после записвам 8-10 страници сън. За периода 1996-2005 имам 1300 страници със сънища, естествено такива по 8-10 страници са рядкост, а и зависи колко подробно съм решила да пиша.

А кошмарите и обилната късна вечеря са пряко свързани и според моя опит, Sanbernarka.

Както казва Фройд : "сънят е царския път към несъзнаваното!" и е начин психиката да се разтоварва от несъзнавани импулси, които й създават неясно вътрешно напрежение.
Но в случая авторката не се разтоварва, а натоварва и това съответно е проблем.

Общи условия

Активация на акаунт