Каква трябва да е перфектната свекърва - специално за потребителката "Тайна"

  • 9 391
  • 146
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 379
много гадно наистина.Някой да ти рови из нещата Sick.....кастриш ли я ,ако е засечеш? #Cussing out
ами то се случи веднъж да я хвана на място и тя измисли някакво глупаво обяснение, а аз изгубих ума и дума. иначе често я хващам че е пипала където не й е работа по това, че знае къде и какво имаме без да е споменавано дори. но да прережда и се случваше често като идваше по-често, "защото така не й било удобно"... дори веднъж си позволи да ми изхвърли едни домакински ръкавици, защото й се видели "непотребни"...  Laughing

# 31
  • Мнения: 12 672
,да я приеме като дъщеря ,а не като жена на синът й,да предлага помощ без да се натрапва.

Тук не си права. На дъщеря си мога да кажа всичко, тя ще ми си озъби и ще се разберем.

# 32
  • Мнения: 1 045
,да я приеме като дъщеря ,а не като жена на синът й,да предлага помощ без да се натрапва.

Тук не си права. На дъщеря си мога да кажа всичко, тя ще ми си озъби и ще се разберем.
Ами именно,по-добре да се озъбите когато трябва,отколкото да водите мълчалива война.Аз предпочитам хората да си казват каквото има веднага отколкото да се оплакват зад гърба им на друг.
Защо ми казаваш че не съм права?Това е моето мнение и моето желание.Значи съм права. Peace

# 33
  • на майната си
  • Мнения: 425
Е това за дъщерята е прекалено. То тогава и ние по подразбиране да ги приемаме като майки - това няма как да стане и никому не е необходимо. Темата е необятна, и аз съм на мнение, че всичко опира до човека, свекърва/майка, който е лош - просто си е такъв. Няма как да очаквам някой, който се държи неприемливо със собственото си дете да е толерантен към мен.

# 34
  • Мнения: 12 672
,да я приеме като дъщеря ,а не като жена на синът й,да предлага помощ без да се натрапва.

Тук не си права. На дъщеря си мога да кажа всичко, тя ще ми си озъби и ще се разберем.
Ами именно,по-добре да се озъбите когато трябва,отколкото да водите мълчалива война.Аз предпочитам хората да си казват каквото има веднага отколкото да се оплакват зад гърба им на друг.
Защо ми казаваш че не съм права?Това е моето мнение и моето желание.Значи съм права. Peace

Защото е различно. Дъщеря- снаха.

# 35
  • Мнения: 12 672
Е това за дъщерята е прекалено. То тогава и ние по подразбиране да ги приемаме като майки - това няма как да стане и никому не е необходимо. Темата е необятна, и аз съм на мнение, че всичко опира до човека, свекърва/майка, който е лош - просто си е такъв. Няма как да очаквам някой, който се държи неприемливо със собственото си дете да е толерантен към мен.

Не вярвам, че толков жени са лоши. По-скоро правят неволни грешки.

# 36
  • Мнения: 1 045
Когато видя че моята свекърва е загрижена за мен колкото майка ми,тогава нали се сещате че ме приема за дъщеря и аз тогава ще я приема за майка.А когато ме приема за някаква си там дето е взел синът и,и защо да и пука за мен,тогава и аз ще я приемам за някаква си там и няма да ми е зор за нея.
Толкова ли е сложно да се разбере това.
Много проблеми идват от това че свекървите се отнасят с пренебрежение.Реплики от сорта"Нищо ти няма","Какво толкова,лесно ви е на вас,памперси,автоматични перални и разни други",така казани нещата са грозни.Когато майка ми и кажа че ми е тежко,веднага идва с готовата манджа вкъщи,хваща и глади.
Сега ви питам вас свекървите,защо за дъщерите сте готови на всичко,а за снахите сте като лед?
 Peace

# 37
  • Мнения: 12 672
Сега ви питам вас свекървите,защо за дъщерите сте готови на всичко,а за снахите сте като лед?
 Peace

Защото сме ги раждали.

# 38
  • Мнения: 379
Сега ви питам вас свекървите,защо за дъщерите сте готови на всичко,а за снахите сте като лед?
 Peace

Защото сме ги раждали.
Добре де, Мадам Х, от отговора ти разбирам, че явно имаш и дъщеря и син /поправи ме ако греша/. Как тогава се чувства една майка, когато знае, че свекървата на дъщеря й се държи лошо с нея и момичето си пати? И как в същото време същата тази майка се държи лошо с друго момиче, което й е снаха? Че нея не я ли е раждала майка....

# 39
  • Мнения: 1 045
Сега ви питам вас свекървите,защо за дъщерите сте готови на всичко,а за снахите сте като лед?
 Peace

Защото сме ги раждали.
Мъжът ми не е роден от моята майка ,а тя го приема като син.А мъжът ми приема майка ми и казва дори на собствената си че е по-добра от нея.
Яд е жената.От една страна синът и обича тъща си,от друга страна снаха и не я приема.
Кой е виновен?
Толкова ли е било трудно да се сети че и на нея и е било тежко едно време от нейната свекърва?
Неволна грешка ли е нейният егоизъм и простотия?Ако беше неволна щеше да търси начин да си поправи грешките.
Каквото повикало такова се е обадило?Има и други поговорки за тези случай.
Свекървите не си мислете че на всички снахи им пука за вашата глупост.Оставате игнорирани от живота на младите.Обикновено вашите грешки носят негативи повече на вас отколкото на нас. Peace

# 40
  • Мнения: 473
Интелигентна, тактична, добронамерена. Да се занимава със своя личен живот, да уважава правото на мнение на околните, да не ревнува сина си до лудост, да бъде честна към мен, открита и пряма. С такава отношенията ни биха били супер.

# 41
  • Мнения: 1 045
Защото сме ги раждали.


Не защото сте ги раждали, а защото ви е много голяма простотията.
А аз ще добавя.Едно време ни учеха в училище че трябва да следваме примера на по-възрастните.Понеже на свекървите простотията е голяма,ние следваме примерът им.Така че свекърви няма какво да се жалвате от нас.Дайте друг пример за следване. Peace

# 42
  • Мнения: 12 672
Добре де, Мадам Х, от отговора ти разбирам, че явно имаш и дъщеря и син /поправи ме ако греша/. Как тогава се чувства една майка, когато знае, че свекървата на дъщеря й се държи лошо с нея и момичето си пати? И как в същото време същата тази майка се държи лошо с друго момиче, което й е снаха? Че нея не я ли е раждала майка....

Да , имам дъщеря и син. Не ми пука. Дъщеря ми си извоюва нейното си. С такт. Обичат я. Аз обичам зетя.



Свекървите не си мислете че на всички снахи им пука за вашата глупост.[
/quote]

Щом мислиш, че всички сме глупост... А ти си най-идеалната. дай \боже да не ми се случи такава.

# 43
  • Мнения: 7 723
Аз няма да ставам свекърва, а моята е пълен антипод на идеалната....
...такава си е- кво да я правя. Примирих се ...(или тя с мене),
но искам в тон с темата да споделя, че по мои наблюдения
майките на двама сина са къде- къде по- зли от тези,
които имат и момче, и момиче... Thinking

# 44
  • Мнения: 1 045
Щом мислиш, че всички сме глупост... А ти си най-идеалната. дай \боже да не ми се случи такава.


Аз казала ли съм че съм идеална?Омъжена съм,нямам мерак да се развеждам,та спокойно няма да ти се падна.
Ще ти се падне такава която си заслужила,такава каквато я направиш ти,такава която си я извоюваш ти.
Ако я поглеждаш всеки път по начин който казва"Не си ми никаква",тя ше ти отвърне по този начин.
Вместо да се поучиш от темата,ти заявяваш че не си я раждала.Горко и на тази която и се паднеш ти.Дано да е някоя отракана и да те сложи на мястото ти.




Общи условия

Активация на акаунт