Ще си купите ли мансарда ?

  • 19 983
  • 121
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 039
не, не бих
мразя скосове под всякаква форма.
била съм собственик на такова жилище и никога не пожелах да заживея там точно поради тази причина.

# 16
  • софия
  • Мнения: 9 590
аз пък си купих и много и се радвам Grinning. да ми дойде на 13 и бялата кухня и с кеф ще се пренесем да си живеем там. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 950
Със сигурност е много романтично да живееш в мансарда  ,  погледнато реално минуси си имат и другите жилища -ново строителство ,според мен винаги има риск , така че решението е в твоите ръце  Peace

# 18
  • Мнения: 46
Мансардата е жилище за по-специални хора  Simple Smile. На мен правите стени са ми много скучни. Имам мансарда, живяла съм само 3 години в нея, но  много я обичам. Няма нито един от изброените по-горе недостатъци/течове , мухъл/ и няма защо да има , това не  произтича от етажа, на който се намира жилището, а от строителството и поддръжката.
Купих я, защото е на чудесно  място,малка кооперация, чудесни съседи, а гледката /много важно за мен/ е невероятна, както и чувството за простор, като излезеш на терасите. Не съм съжалила нито за миг.
Жал ни е да я дадем под наем, ако се върнем в България за постоянно ще ни бъде основно жилище със сигурност.
Пак бих си купила- хубавото място е най-важно , всичко друго е поправимо.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 703
Айде малко подробности.Кооперацията е идеален център.Тиха улица.Има асансьор.Малко скосявания.Големи тераси.Те са бонус.Уговорката ни е за цена на кв.м.жилищна площ.Може да се обособи като 2 самостоятелни жилища по около 60+кв.м. Външна и вътрешна изолация.Ново строителство.За налягането на водата нямам идея.

ДА, при това което описваш бих си взела , и дори да правиш някакви промени хубавото е че над теб няма никой , дори  можеш да си сложиш слънчеви батерии, аз бих направила така. Laughing

# 20
  • На небето
  • Мнения: 5 530
О, ДА! Сега живея на мансарда и за в бъдеще пак бих си взела мансарда.
- Харесва ми скоса, който придава уют.
- Не мога да кажа, че отоплението е невъзможно, напротив понеже тавана е нисък се отоплява по бързо стаята. А ако има и фибрант печелиш 3-4 градуса отгоре. Като имаш в предвид, че имам и северни стени. В обикновените жилища тавана е висок и от долу до горе има близо 5-10 градуса разлика. /Преди това живеех в обикновено жилище/
- Точно това, че мебелите са по поръчка прави жилището уникално, а аз обожавам вградени мебели.
- Мухал и влага не съм имала никога. А жилището не е ново строителство.
- Това, че е последен етаж има и своите предимства, в нашия случай ние сме единствените на етажа, което е плюс. Общите площи си ги ползваме само ние (дори сме си направили килер от тях).
- Да не говорим, че никой не ни изтърсва нищо на главите, не ни тропат отгоре а е и по тихо. Преди това бяхме 2 етажа по надолу в същата сграда, извинете ме ама чувах комшиите като правят секс, като говорят и като пуснат телевизора, ужас. А сега нямам такъв проблем.
- По тихо е и по уединено от колкото на долните етажи, живяла съм и на 1 етаж и на 2.
- Да не говорим, че плащаш по малко квадрати, а получаваш повече понеже скосовете не се броят за реална квадратура, но са реално използваеми.
- Да гледката също е предимство.

Недостатък: в нашия случай като вали проливен и продължителен дъжд понякога тече (тече е силна дума, капе по скоро), но това може да се реши много лесно. Само трябва да убедя мъжа ми да се качи и да запуши 2 места където има ламарина около прозорците от където се стича вода и да ги запуши със силикон. Но пуст мързел, пък и се случва рядко да капе така, че няма и мотивация.  Mr. Green
И другото което е, че балконите ни са открити, но това не ме притеснява бих го преглътнала, въпреки, че е и по светло така. Thinking

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 10:43 от Estell

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
.Те са бонус.Уговорката ни е за цена на кв.м.жилищна площ..

явно са почнали зарибявките. Натисни ги още малко и действай.  Sunglasses
Ако няма стълби и много скосявания съм също ЗА.

# 22
  • Мнения: 1 165
Да, бих, ако скосовете не орязват целия апартамент.Брата на половинката си закупиха невероятна мансарда,с приказна гледка към морето и цяла Варна, огромни тераси и още куп предимства, а единствения недостатък, ако може да се нарече чак недостатък, и поне засега е, че едната стена в кухненската част е с голям скос, който не пречи чак толкова

# 23
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 386
Да бих.Това е една от мечтите ми.имаме семейни приятели които живеят в мансарда-супер е много ми харесва а и няма чак толкова скосове.Една в детската която са обособили за ниша пълна к играчки и една в спалнята.

# 24
  • Мнения: 230
Живяла съм с години в тристаен апартамент, в който над една от стаите имаше още 2 етажа. Останалите 2 бяха дирекно под покрива. Имаше неголеми скосове. Придаваха уют.
Изброили са ти повечето плюсове и минуси. В моя случай:
- мансардните стаи определено бяха по студени, но ни спасяваха от летните горещини
- много по тихи и уютни, поради липсата на съседи над нас (Случаят с третата стая не беше такъв)
- имаше голяма прилежаща тераса, уединена някак си - пиехме кафе по бански там, далеч от любопитни погледи
- веднъж преживяхме сериозно наводнение при много силен дъжд. Малоумно малкото каналче на откритата тераса не е успяло да поеме огромното количество вода, което се изсипа от небето и тя беше преляла през балконските врати
- хората от блока не се разбираха и ако беше станал проблем с покрива, със сигурност трябваше да се справяме сами

Сега живея в нов апартамент, НО продължавам да мечтая за мансарда.

# 25
  • Мнения: 2 926
Бих да, много ми харесват.
Не мога да кажа плюсове и минуси, поради простата причина, че никога не съм живяла в мансарда.
Но определено много ми харесват.

# 26
  • Мнения: 4 187
Живея в такава, освен скосовете, които за мен не са проблем, други недостатъци няма.
Жилището не съм го избирала аз, така да се каже пред свършен факт съм поставена, но ако се оглеждам за друго, това че е мансарда, не би ми попречило да го взема.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Да, бих. Единственото, което може би ще ме притесни дали няма да протича от тавана и евентуално че лятото ще напича доста. Но това са проблеми, които могат да се избегнат лесно и в сравнение с плюсовете, които другите вече са изброили.. Звучи страхотно  Peace

# 28
  • Мнения: 764
Бях отседнала в мансарда през есента за 6 дни (в Прага) .Върнах се с насинена тиква (главата ми).Според мен всичко може да се оправи с изолации и ремонти,но ако има големи скосявания е кофти,причиняват комоциум.

# 29
  • Мнения: 4 420
Ако са ти по големи децата или още нямаш ,защото стълбите в къщи определено са проблем от гледна т. на безопасност.И не си мисли че ако сложиш прегради ще решиш проблема.Точно обратното стават най-желаното място и всеки твой пропуск /а такива има/ бива използван на момента.
Пише ти жена дето живее в къща и има вътрешно стълбище.
С годините почва да ти тежи да катериш стълби,да чистиш на няколко нива. Tired
Не ,за подобна сума живея  БЕЗ СЪСЕДИ .Много ми харесва и двора.Вече не бих могла да живея без двор.Имам и огромна тераса ,но не е същото.

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 15:12 от mamamari

Общи условия

Активация на акаунт