Как приспивате бебето, когато комшиите правят ремонт?

  • 2 971
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 723
....Знам си, аз, не съм права! Нейното куче е по-важно от моето дете! Не ме е срам! Mr. Green

Естествено, изключвам опцията "кучкар" от горния си пост.
те се водят под друг знаменател... Peace

# 16
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Хихи! Да!  Wink

# 17
  • Мнения: 494
Аман от такива комшии, моите почти до нервна криза ме докараха да се разправяма и не та не. Направо нямам думи. Аз се предадох на края. Сега си мисля как да им го върна. То при нас денем правят ремонт, а нощем купони, направо ад. Такива направо си плачат за някоя солидна глоба, ама за съжеление нищо, даже няма и на кой да се оплача.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 603
Много ми е интересно да попитам всички от горните постове - вие никога ли не сте правили ремонт ? или вашите плочки, мивки, кенефи, закачалки и др. ги е поставяла добрата фея на тишината ?

Знам, че ще бъда погрешно разбрана, но да си кажа - във всеки блок има бебета и във всеки блок се налага да се правят ремонт, важното е, да се постигне относително разбирателство. Това го казвам, от позицията на човек, нахлуващ у съседите с крясъци по нощница след 22ч. и от другата страна - ремонтирайки моята хралупа, а съседката постоянно ми виси на вратата и крещи. Говорете си хора и се разберете човешки, дълго ще сте съседи.

# 19
  • Мнения: 236
Много ми е интересно да попитам всички от горните постове - вие никога ли не сте правили ремонт ? или вашите плочки, мивки, кенефи, закачалки и др. ги е поставяла добрата фея на тишината ?

Знам, че ще бъда погрешно разбрана, но да си кажа - във всеки блок има бебета и във всеки блок се налага да се правят ремонт, важното е, да се постигне относително разбирателство. Това го казвам, от позицията на човек, нахлуващ у съседите с крясъци по нощница след 22ч. и от другата страна - ремонтирайки моята хралупа, а съседката постоянно ми виси на вратата и крещи. Говорете си хора и се разберете човешки, дълго ще сте съседи.

Така е, всеки прави ремонт, или почти всеки... newsm78
Но има значение КАК го правиш. Ние лятото правихме чисто нов апартамент,който беше на шпакловка и замазка, т.е. всичко от - до. Но спазвахме часовете на обяд, не сме вдигали шум от рано сутрин и вечер максимум до 6 (беше лято), така че нещата не са толкова прости. А само да добавя, че във въпросната кооперация има доста заядливи принципно съседи, но нокой не е дошъл да ни прави забележка, просто защото сме се съобразявали. Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 1 603
....  просто защото сме се съобразявали. Peace

 Wink За това иде реч - щом живеем измежду хора, трябва да се съобразяваме с тях.
Ясно е, че на никой не му е приятно, да слуша ремонта у съседите, но трябва да прояви разбиране - утре и на него ще му се наложи да ремонтира или пък, той ще има бебе и т.н.

# 21
  • Мнения: 2 746
Много ми е интересно да попитам всички от горните постове - вие никога ли не сте правили ремонт ? или вашите плочки, мивки, кенефи, закачалки и др. ги е поставяла добрата фея на тишината ?

Хахаха, не са правили, можеш да си сигурна!

ние като правихме ремонт имахме големи проблеми със съседа отдолу, който е много заядлив и все му пречеше, че се шумяло. Съобразявали сме се с часовете за почивка, рано сутрин не сме вдигали шум, защото майсторите идваха към 10 ч.сутринта и си отиваха около 17.30ч.Така че хора, които са на работа през деня с нищо не сме ги смущавали.Да отбележа, че на етажа имаме съседи с 2 малки дечица /на 1 и на 2 г./ Е, питам аз, как тези хорица нито един път не се оплакаха, че сме ги притеснявали? даже хората казаха, цитирам "щом трябва, ще се свърши". А въпросния съсед отдолу какви изпълнения ни е правил.....голям гад излезе.

# 22
  • Мнения: 40
 Аз лично ходя да им правя забележка, но когато положението е вече извън контрол пращам мъжа ми да ходи да се разправя с тях! Joy Joy Joy

# 23
  • Мнения: 1 554
пращам мъжа си,ако го няма,аз отивам #Cussing out аз съм по страшна Mr. Green при мен не минават такива Naughty само пенсии в нашия вход и се чудят какво да правят по цял ден,като им ударя една заплаха,че ще се търкалят по стъпалата и се кротват Joy

# 24
  • Мнения: 1 155
Отивам и най-любезно, а понякога и НЕ толкова любезно #Cussing out им правя забележка че трябва да се съобразяват с другите живущи в блока..... за сега това помага.

# 25
  • Мнения: 2 111
Лятото е нещо страшно,тъкмо свърши един ремонт и почва друг  ooooh!
Тогава излизах с количката и приспивах дъщеря ми навън.
Преди месец-два отидох съвсем културно да попитам един комшия дали ще може 30-40 минути да не чука,защото детето заспа,а дъртия  изрод ми отговори,че е събота,а не неделя и нямам право да му правя забележка.Но явно после е размислил,защото спря шума.
Ако някой много ме ядоса мисля да му приложа нещо,което ми казаха за "добри" съседи-маже се отвън ключалката със секундно лепило/капчица,локтайт и др./ и на сутринта ще се отключат отвътре,но няма да могат отвън да заключат и трябва да сменят бравата  Mr. Green

# 26
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
По същата причина ние бяхме с дъщеря ми постоянно навън на разходка-няма студ, дъжд, сняг-в количката, с дъждобрана и на -20 градуса спеше в парка. Като дойде лята се изнесохме на село и там спеше на спокойствие. Накрая сменихме жилището Mr. Green

# 27
  • Мнения: 242
И ние имахме същия проблем,комшиите над нас правиха скоро ремонт и не се съобразяваха дали е 14,00 или 21,00часа,просто се качвах и дигах страшни скандали Mr. Greenи спираха поне по това време да ремонтират.Сега сме на квартира и в блока са 80% пенсионери-тишина и спокойствие най-накрая!!! Praynig

# 28
  • Мнения: 1 558
Заспива на шум, какво да се прави. Но търпението ми вече е на изчерпване, има си часове за почивка и те трябва да се спазват.
Следващия път, когато някой реши да кърти в единадесет вечерта, съм се зарекла да сигнализирам властите. И не, че толкова на бебето му пречи, не - аз се дразня и то с право.
Слава богу и нашето бебче може да спи на шум,но аз побеснявам. #Cussing out

# 29
  • ВАРНА
  • Мнения: 88
Моя син от първия си ден в къщи е свикнал да спи на шум, защото в двора строяха. Представете си по цял ден чукане, викане, тракане, бетонпомпи ... Аз едвам издържах, но малкото ми човече спеше и не се кривеше от шума. Сега вече се стряска при по-рязък шум, но поне вече няма строеж.
Много ми е интересно да попитам всички от горните постове - вие никога ли не сте правили ремонт ? или вашите плочки, мивки, кенефи, закачалки и др. ги е поставяла добрата фея на тишината ?

Знам, че ще бъда погрешно разбрана, но да си кажа - във всеки блок има бебета и във всеки блок се налага да се правят ремонт, важното е, да се постигне относително разбирателство. Това го казвам, от позицията на човек, нахлуващ у съседите с крясъци по нощница след 22ч. и от другата страна - ремонтирайки моята хралупа, а съседката постоянно ми виси на вратата и крещи. Говорете си хора и се разберете човешки, дълго ще сте съседи.
  Peace

Общи условия

Активация на акаунт