конкурс за работа-виртуално интервю и пратете 2лв с SMS

  • 2 627
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 447
Не бях чувала до сега за такъв вид измама.Ако Панева не беше пуснала темата как щях да разбера т.е сега ще съм подготвена,ако срещна нещо подобно.
Има случаи в които полицията не може да помогне и тогава какво ни остава,да се предупреждаваме ,както Панева е направила в случая

# 31
  • Мнения: 4 380
Накратко, разказвам един истински случай и една легенда, свързано с него.
Легендата:
В Щатите един младок пуснал обява "Давам идея за бизнес. 1 долар такса. Пощенска кутия, дъра-бъра". Получил милиони писма, на които отговарял с идеята "Правете като мен."
Истинския случай:
Пак в Щатите, пак младок. Пуска обява "Гарантирам успех на кандидат-студентските изпити. Такса 1 долар. При неуспех, връщам парите. Пощенска кутия, дъра-бъра". Получил милиони писма, като разпращал обратно някаква си гривничка за 2 цента, като амулет, който носи късмет. Естествено, мнооого хора станали студенти, не заради амулета, а защото са учили качествено. Които не успели, получили обратно парите си. Младокът събрал крайно неприлична сума.

Та въпрос - според теб, Ксения, това второто измама ли е?

Това са примери от Карнеги ако не се лъжа. Типично мошенничество. Когато караш хората да ти плащат за непредоставена услуга или продадена стока, това винаги е мошенничество.  Въпросът със събиране на такси за работа която не съществува също. Има доста фирми-фантоми осъдени за подобна дейност. Колко бяха тези които събираха такси от желаещи да работят в чужбина?  

# 32
  • Мнения: 917
*За коректно кандидатсване е задължително да отговoрите на всички въпроси.Имате право да пращате до 3 пъти своя тест с различни отговори.Повече от 3 варианта не се приемат!

 Joy Joy Joy

# 33
  • Мнения: 189
Хареса ми заплащането в обявата им,800-1000 лв на месец, което за Добрич си е примамливо.Получих и очаквания имейл,влизам в страницата и какво да видя
- въпроси,които сякаш са писани за лексикон, от ония, които попълвахме в 2-3 клас...., освен това написано и неграмотно.Жалко за тези, които са се вързали да пратят 2 лева, че хрантутят тези, които цял живот лъжат хората и печелят на техен гръб.

# 34
  • видин
  • Мнения: 358
в много случаи, дори когато полицията и правосъдието са безпомощни, разгласяването също върши работа. нали за това има медии .

# 35
  • Мнения: 1 820
Ами аз точно за това реших да напиша всичко това.То не бяха измами по тел и какво ли не! ooooh!И какво направи полицията Ксения,щом си се хванала за тях в случая?Разгласи по вестници,новини и други медии.Хвана ли ги?Може някоя част от тях,но друга си продължават.Нямам намерение да влизам в спорове,както може би не си забелязала,се пошегувах с за да спрем до тук! Stop
Смятам че повече работа ще се свърши с това ако се даде гласност за дадено нещо,от колкото полиция или друг вид власт.Ама айде сега ще се оправдавам защо съм си пуснала темата  ooooh!

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Ето ви раздел 4 от НК, квалифициращ измамата. Сами преценете дали такава е налице
Раздел IV
Измама

Чл. 209. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г.) Който с цел да набави за себе си или за другиго имотна облага възбуди или поддържа у някого заблуждение и с това причини нему или другиму имотна вреда, се наказва за измама с лишаване от свобода до шест години.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г.) Който със същата цел използува заблуждението, неопитността или неосведомеността на някого и с това причини нему или другиму имотна вреда, се наказва с лишаване от свобода до три години.

(3) В маловажни случаи по предходните алинеи наказанието е лишаване от свобода до една година или пробация.

Чл. 210. (1) За измама наказанието е лишаване от свобода от една до осем години:

1. ако деецът се е представил за длъжностно лице или за лице, което действува по поръка на властта;

2. (изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г.) ако е извършена от две или повече лица, сговорили се предварително за нейното извършване;

3. (доп. - ДВ, бр. 26 от 2004 г.) ако измамата е извършена от длъжностно лице или от пълномощник в кръга на неговата длъжност или пълномощие или от лице, което непосредствено извършва по занятие сделки с валута в наличност;

4. ако е извършена повторно в немаловажни случаи;

5. (нова - ДВ, бр. 28 от 1982 г.) ако причинената вреда е в големи размери.

(2) (Нова - ДВ, бр. 28 от 1982 г.) В случаите на точки 4 и 5 съдът може да постанови конфискация до една втора от имуществото на виновния.

# 37
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ами хубаво, но кой стои зад изпратените мейли и публикуваните обяви? Такава фирма няма, няма и такова лице. Срещу кого ще се повдигне обвинението за измама? Срещу собственика на сметката на импулсния телефон?
Аз казах, че сме хващали подобни измамници и нищо. Не може да се докаже, че те са ми се обаждали, защото нямам доказателства, понеже картата е предплатена.

# 38
  • Мнения: 189
Във форума попаднах на Тодор Николов, който уж отговаря за телефонните разговори и имейлите.Имаше и жена с ник Зори,която също защитава фирмата.

# 39
  • Мнения: 1 820
Колкото съществува Тодор Николов,толкова и Зори.
А без доказателства,нищо не може да се направи.Те дори обявите ги няма вече в jobs.

# 40
  • Мнения: 4 380
Ами хубаво, но кой стои зад изпратените мейли и публикуваните обяви? Такава фирма няма, няма и такова лице. Срещу кого ще се повдигне обвинението за измама? Срещу собственика на сметката на импулсния телефон?
Аз казах, че сме хващали подобни измамници и нищо. Не може да се докаже, че те са ми се обаждали, защото нямам доказателства, понеже картата е предплатена.

Нали това е работа на полицията- да открие кой стои зад всичко това. Тяхна си работа е да ги намерят и докажат. И си имат средствата и начините. Само трябва да се сигнализира. Ако сигналите са много и нищо не се предприема, е друг въпрос. Но в случая не виждам някой да ги е насочвал към проверки. Няма оплаквания- няма разследване. На това рзчитат мошенниците- че на никой няма да му се разправя за някакви си 2 лв. От тази аферка като си направят няколко хилядарки и се поизтърка номера, ще си измислят друга.

# 41
  • Мнения: 63
И аз попаднах на тази обява и се запалих,но добре че не съм кандидаствала по обявата...внимавайте

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Аз пък изпратих sms ooooh!хем видях коментарите в един друг чат и пак изпратих smile3511Че като полудя оня ми ти мой съпруг...че ги псува,че ги обижда...че имейли им праща,но като съм такава dohкакво може да направи човека.То аз с това търсене на работа колко телефон и таксита навъртях...ама пак ме е яд,че можеше нещо на детето да купя с тия 2.40лв.НЕ ПРАВЕТЕ МОЯТА ГРЕШКА.По-добре се почерпете с едно кафенце за тези парички Hug

# 43
  • Мнения: 106
най-добрата борба срещу подобни изяви е просто да не се отговаря. като няма постъпления от смс-и /както е в случая/, ще ударят на камък мошенниците. вярно е, че ще измислят нещо ново, но левчетата не могат да ни измъкнат насила, ако доброволно не натискаме клавиатурата на телефоните си

# 44
  • Мнения: 1 820
лошо е човек когато го "вържат''.Не знам докъде са стигнали в една тема четох че щели да разнищват случая в "Господари на ефира"и по новините.Дано се даде повече гласност и си получат заслуженото. Naughty

Общи условия

Активация на акаунт