Педиатри за изключително кърмене и късно захранване

  • 92 037
  • 100
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 3 291
Видях името на д-р Красимир Иванов от МЦ Сана в студентска поликлиника!
Е, от личен опит мога да потвърдя, че по негов съвет на дъщеря ми давах сок от началото на втори месец, после плодово пюре и т.н по старата схема Twisted Evil
Друг е въпроса, че тя не приемаше нищо Grinning
nadi, преди 7-8 години така процедираха всички педиатри. Важното е сега да препоръчват кърмене и късно захранване.
Ние сме в САНА при д-р Елена Иванова. С големия ми син (11г) дадох АМ и сок на 2 месеца, но с малкия(3г) беше съвсем различно.

# 91
  • Мнения: 2
Мнения за д-р Веселина Шишманова (Стара Загора)

# 92
  • София
  • Мнения: 1 609
Добавям за София:

д-р Кинка Стателова, 2 ДКЦ, ул. Хан Крум 1 (има и вход откъм пл. "Славейков").

Много съм доволна от нея; подкрепя дългото кърмене и късното захранване. Освен това винаги е отговаряла на всичките ми въпроси изключително подробно, което на мен лично ми е важно.

# 93
  • UK
  • Мнения: 4 308
Д-р Пантелей Стоянов, гр. София
МЦ "Полимед", Зона Б-5
Изцяло за кърменето, за късното захранване и
против АМ. Страшно адекватна подкрепа по време
на лактационна криза. Колебае се за даването на вода,
но не се налага по никакъв начин.
 
 

# 94
  • Мнения: 3 042
Добавям за София:

д-р Кинка ,Стателова 2 ДКЦ, ул. Хан Крум 1 (има и вход откъм пл. "Славейков").

Много съм доволна от нея; подкрепя дългото кърмене и късното захранване. Освен това винаги е отговаряла на всичките ми въпроси изключително подробно, което на мен лично ми е важно.
От същото ДКЦ е Дакова - също позитивна към кърменето, дори дългото. Не знам като диагностик дали Стателова е по-добра?

# 95
  • София
  • Мнения: 533
Искам ако може и аз да се включа по темата защото виждам че моята педи я няма а е много адекватен детски лекар - привърженик на изключителното кърмене, захранване след навършени 6м, даване на сок след годинка, не е привърженик на АМ и смесеното хранене ако има кърма и т.н, дава АБ само в краен случай, никога не слага 2 ваксини наведнъж и иска да са минали мин 30 дни между две ваксини. Много мила и отзивчива жена
д-р Тинтява Мустакова
Първа Детска Консултативна клиника (тя е единствената засега която работи по ЗК)
http://www.1dkk.com/

# 96
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Да добавя тук и нашата чудесна педиатърка:

д-р Катя Димова
ОБ -Варна , поликлиниката
1 ет. к-т 111
гр.Варна

Подкрепя дългото кърмене, късното захранване също.Много адекватна, много в час и не на последно място добър диагностик.
Освен това една от малкото лекарки, която не пробутва глюкози и води със захар на бебета с дълго протичаща жълтеница.
Споменали сте в първият пост и д-р Ружа Панчева - също един чудесен лекар, от нея получих безценна подкрепа за кърмене.

# 97
  • Мнения: X
Д-р Ивайло Димитров,
Поликлиника " Младост"

# 98
  • Мнения: 3 945
Подкрепям за доктор Димитров. "За" захранване след шести месец е, абсолютно адекватна схема и подход ми предложи и винаги ми е давал уместни и полезни съвети за кърменето.

# 99
  • Мнения: X
Той беше човека, който ме подкрепяше да кърмя. Нямах много кърма и се дохранвахме. Благодарение на него кърмих 5 месеца

# 100
  • Мнения: 5 393
За София: 15та поликлиника, д-р Диана Маркова. За кърменето, подкрепя изключителното кърмене до 6 месеца и не-даването на вода на тези кърмачета, изключително внимателна при поставяне на ваксини също.

Общи условия

Активация на акаунт