Вярвате ли в зодии?

  • 8 468
  • 127
  •   1
Отговори
# 60
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Най-'убавата зодия е ДЕВА  Mr. Green
 hahaha темата се изчерпа  Joy

# 61
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 850
Сел, що говориш дивотии сега? Grinning Ясно е, че може да брои до девет и да си направи сметката. Мен това ме учудва - че има (и то не малко) хора, които правят тези сметки - ох, не ща момче Риба (или каквото там), затова няма да забременея сега. Примерно.

# 62
  • Мнения: 7 001
Мен това ме учудва - че има (и то не малко) хора, които правят тези сметки - ох, не ща момче Риба (или каквото там), затова няма да забременея сега. Примерно.
Crazy
Това и за мен дори е безумно. Хората, които го казват, най-вероятно не разбират достатъчно от астрология. Rolling Eyes

# 63
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Най-'убавата зодия е ДЕВА  Mr. Green
 hahaha темата се изчерпа  Joy

ХАбсолютно  Peace Mr. Green
Глупости са това за мен  Peace

# 64
  • Мнения: 5 940
Въобще не съм срещала хора, които правят сметки каква зодия ще им е детето. Като се роди, винаги следят за най-прекрасното от зодиакалните характеристики и са убедени, че то е факт за собственото им дете.

# 65
  • Мнения: 3 405
Дори не съм се замисляла каква зодия ще са децата ми.

# 66
  • Мнения: 961
Аз също не вярвах на разни там книжки за зодии, докато не започнах да забелязвам някои общи черти в хора, родени под една зодия. Сама съм си стигнала до извода от коя зодия какво да очаквам. И така, аз вярвам. Ама не на книжки, а на опита си.

# 67
  • Мнения: 2 013
Прочитам само този пост от темата и не мога да се сдържа, защото не мога да повярвам, че жена зодия Близнаци поне малко не вярва в зодии.
П.С. Кога ти е терминът?


Отказвам да вярвам в зодии Simple Smile Наистина. Да ти кажат - ау, мъж Близнак не си върви с жена Рак, както казва Ео, и заради това ти да не предприемеш една връзка, ми се вижда повече от ъ, глупаво.

Или да си кажеш, ах, мъж Риби, те са такива-онакива, и заради това да не забременееш (ако можеш да избираш, де) през (какво се пада...) юни, също ми е странно отношение към въпроса, въпреки че специално за това виждам, доста хора го практикуват.
(което не е същото като "Искам да родя през лятото" или "Искам да родя през зимата", говорим точно за зодии)

Астрологията е друга бира, въпреки че не бих се занимавала и с нея, поне не на тоя етап. Не виждам смисъл.

22.09.

Чуден термин. Стискаш до последно и детенцето ще се роди зодия Везни, в добър въздушен триъгълник с Близнаци:-)
Зодиите и астрологията са едно и също нещо всъщност. Друг е въпросът дали е истинска астрология е това, което тече по вестници и телевизии.
А колкото до раждането... Всяка душа си избира кога и къде да се роди, така че сме безсилни в това отношение. Не е наш избор. Тъпо е когато сами избираме датата за секцио, защото на практика отменяме избора на детето кога да се роди.

# 68
  • Мнения: 3
Според мен зодията има значение, не решаващо, но има. Аз вярвам в основните характеристики, иначе дневните хороскопи са малко глупави. И да не забравя между мъжете и жените от една зодия има определени различия.  Simple Smile Много пъти съм се убедила.

# 69
  • Мнения: 4 892

Иначе и друг пък май писах в подобна тема - вероятно зодиите имат значение, може и голямо да е, но средата, възпитанието, темперамента и още неща са съществени за характера на човека. После и  зодията, като част от това.


Според астрологията темпераментът не е плод на външни влияния, а е заложен в наталната карта.  Въздействието на едни и същи среда и възпитание се отразява по различен начин на двама души точно заради различния им темперамент, способности, нужди и прочие качества, които са им били зададени в моментът на раждане.
Зодиите са неразделна част от астрологията и който вярва в едното, не може да пренебрегва другото.

А това, че и аз дълго време бях много скептична към астрологията се дължи точно на еднодневните прогнози за слънчевите знаци, които създават неправилна представа за самата наука.

Подкрепям! Simple Smile

Аз съм учила "медии", най-общо казано и още в началото дойде един журналист от столичен ежедневник и ни светна, че няма да е пресилено ако каже, че и леля Мара чистачката, спретва сутрин по някое изречение за зодия и готово. Да не говорим, че периодично си слагат едни и същи, само сменят я месеца, я зодиакалния знак. Че тя и леля Мара да не е с безгранична фантазия.
Но и без да ни го казва това нещо, то е очевидно.



# 70
  • Мнения: 510
Честито Бу  Simple Smile
И вярвам и не вярвам. Повод са за забавни разговори, но не и солидна основа за вземане на решения.

# 71
  • Мнения: 17 410
Бу, и аз не бих искала да вярвам в зодии, ако ми предстои да родя дева  Laughing

аха, или поне ще се надявам да не е момче tooth

# 72
  • Мнения: 2 013
Ета, и на мен ми е много любопитно да направя пълни хороскопи и натални карти на всички членове от фамилията, но някак си се спирам пред цените, които искат за това. Мъжът ми тотално не би разбрал този харч, а размерът е такъв, че ще ми е трудно да го скрия, въпреки че никога не знае колко пари изкарвам newsm78

# 73
  • Мнения: 3 550
Трета опция  Grinning

# 74
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 924
Имам една приятелка, дето роди на 2 февруари, момиченце, и се тюхка, сякаш светът е свършил. Е, нямаше как да го върне, но ей на, още се кахъри. Ако се беше сетила и можеше, съм сигурна, че щеше да подкупи дофторята да го пишат на 3-ти.
Това пък защо?
Ето ме мен, момиченце, родено на 2-ри февруари.
Лекарите сами са предложили на майка ми да ме запишат на 1-ви ли 3-ти, тя категорично отказала. За което винаги ще съм и благодарна.
Знаете ли колко е хубаво всички да запомнят от раз рождения ти ден  Wink

По темата:
В зодии не вярвам.
Хороскопи не чета.
Астрологията не наричам наука.
Някога е била смятана за такава, още преди да се отдели от астрономията. Преди много, много години.
Но откакто Кеплер е написал законите за движение на планетите, астрологията е загубла статута си на дори част от науката астрономия. Всъщност той е и първия астрофизик, който е прекъснал симбиозата на псевдонауката с истинската.
Днес всичко, в което се състои астрологията е едни безсмислени пресмятания по безсмислени критерии, които после по един безсмислен начин се обличат в завоалирани думи, които да бъдат разбрани от всеки по различен начин, така че лесно да може да ги напасне към себе си и да си каже "Ейй, вярно бе!!!"

И да не си помислите, че говоря така защото не познавам астрологията. Напротив! Много добре знам за какво става дума, как се правят изчисленията и какъв смисъл им се влага.
Също толкова добре обаче знам, че по еклиптиката има не 12, а 13 съзвездия. Но това последното явно не е много удобно за астролозите.
Знам още, че съзвездията са всъщност един сбор от звезди, които могат да отстоят една от друга на хиляди светлинни години и причината да ги виждаме подредени по този начин на небето е единствено зрителния ни ъгъл.
И не на последно място, знам че ако се родят близнаци и единия по нещастно стечение на обстоятелствата загине в катастрофа на 20, другия може да доживее спокойно до 80 примерно. Ама как така, нали по време на раждането им всички планети са били по домовете си? Или може би разликата от 2 минути влияе на завъртането на звездната карта, като определя различна съдба на втория близнак???

Не на мене тия!

Общи условия

Активация на акаунт