супер зачервено дупе

  • 38 707
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 498
Рядко ползвам мокри кърпи,освен случаите когато сме на вън,винаги мия със сапунче.За такова зачервено дупе може да миеш със Триклобактер,почистване с лайка също помага.След това аз лично мажа с мустела,витамерфен или друг крем за зачервено дупе,но винаги в такава ситуация ползвам Триклобактер

# 31
  • Мнения: 494
Според мен продължавай да миеш дупето вместо да го бършеш скърпички и гледай да го оставяш колкото се може по- дълго без памперс.

# 32
  • София
  • Мнения: 361
при нас помогна това, че по 3пъти поне на ден го събувах да стой по голо дупе в топлата стая - да му диша дупето, иначе през другото време си ползвах мокри кърпички и мустела Peace, а вечер естествено баня

# 33
  • Мнения: 2 960
Повече "да диша",вместо кърпички-да се измива с водичка.За дупе използвам Nachtkerzen Balsam на Д-р Тайс  Peace

# 34
  • Мнения: 57
При нас така един път дупето беше много зачервено. Плачеше когато я почиствах с мокри кърпи, даже от водата плачеше. Намазахме я с Тридерм. Веднага успокои и спря да плаче. Дупето остана още ден зачервено но поне не я болеше и след това се оправи. А преди това с какви ли не мехлеми и кремчета сме я мазали. Сега не оставаме вкъщи без Тридерм

# 35
  • Мнения: 22 995
Може да греша,но ТРИДЕРМ не е ли кортикостероид??!!Според мен не е много удачно да се маже подсечено дупе с кортикостероид.

# 36
  • Мнения: 14 493
подсичането може да е показател за реакция към храна. въвеждала ли си някаква нова храна?

# 37
  • Мнения: 306
както казах- само на кърма е детето, а моето меню не се е променяло. но да чукна на дърво, да не чуе дявол, днес сме по- добре. продължавам дамия дупарата и мажа със Судокрем. Почти няма червеничко вече и детето е видимо по- спокойно. Благодаря ви много за отговорите!

# 38
  • Мнения: 22 995
Мари,моята кумичка имаше същите оплаквания за детето й.Посъветвах я да смени памперсите и детето се оправи,а преди това никакви мазила не помогнаха,бяха ходили и на лекар.

# 39
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
цинково олио - 30 г цинков оксид в 70 гр рициново масло. приготвят го в аптека. намазва с е на тънък слой.
след всяко миене с вода, топваш тампон в разтвор за лигавици на тетра/смрадлика и с леки потупвания поставяш върху дупето. след като изсъхне мажеш с крем.

бочко трудно ще попие, не докосвай много много разранено дупе.
трябва да се изключи: алергия, гъбична инфекция, друга инфекция

# 40
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
На нас ни помогнаха баните със смрадлика Peace
Друго, което има отличен ефект е крема на Бюбхен с цинк.

# 41
  • Мнения: 19
Ние бяхме със същия проблем! И то цял месец - педито каза, че било от зъбите!
Но не издържах и отидохме на дерматолог. Оказа се, че има гъбички. Забрани ни да мием дупето с вода (и шампоан), каза да преварим зехтин и с него и памучно тампонче да отстраняваме урината и акитата. Вода може само вечер, без сапун с две щипки сода за хляб. 2-3 пъти на ден да мажем със СУДОКРЕМ и вечер ТРИДЕРМ /не повече от 10 дена/ и в двата случая тънко, за да попие. Да очакваме резултат поне след седмица и след 10 дена сме на консултация.
Още Peace на втория ден червеното почна да намалява и изчезна на 3-4 ден! Много съм доволна! Сега когато пак се зачерви не я мия, а я почиствам с преварения зехтин и наистина помага! Аз не вярвах! Пробвай!

# 42
  • Мнения: 1 558
На мен при зачервено дупе ми помага Павлодерм Peace

# 43
  • Мнения: 1 687
Здравей. Видях че почти си се справила но да кажа и аз. Много хора се плашат като чуят калиев перманганат. Той наистина помага много  Peace Моята дъщеря беше колкото твоето бебче когато даже бяхме стигнали до рани от които капеше кръв. Отидох на доктор с една торба лекарства. Каза ми да махна всичко и да почна да правя бани с калиев перманганат. Аз разтварях в едно бурканче и после капвах от разтвора във водата до бледорозов разтвор. Каза детето да не се къпи защото се разнася на всякъде. На всяко сменяне на памперса я миех с тетра, а вечер слагах от този разтвор. За няколко дена се изчисти. Тогава мажех с гентамицин мас. Сега макар че е голяма понякога мажа с универтан. Ние направихме алергия от памперсите на Памперс и мокри кърпички с алое вера. Гледай да няма такива неща, явно кожите са по чувствителни.

# 44
  • У дома !
  • Мнения: 700
imazol е кремчето което ми помогна на мен!Мисля,че има антибиотик в него и детския дерматолог ми каза сутрин и вечер само да го мажа на чиста и добре подсушена кожа Peace

Общи условия

Активация на акаунт