може ли да се направи кариера в българиа или подобна специалност

  • 5 126
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 334
Разрешително се дава горе-долу без много проблеми. Трябва да си намериш фирма която да иска да те наеме и тя урежда повечето неща. Не знам в кой град си, но можеш да провериш в Мюнхен. Тук безработицата е минимална. Също друго което ми идва наум е да започнеш доктурантура, там заплатите са около 1500-1700 евро и съдействат за по-евтини жилища.
И друго, в Германия продавач не може да стане човек завършил универитет, бил той и в Из. Европа. Друг вариант е да завършиш магистратура и да търсиш след това работа. Междудругото специалността е много атрактивна, и тук аз познавам много хора които работят в научните среди точно с тази специалност.

И да, по-добре в Бг за 1000-1500 лв, отколкото в Германия за 700 Евро. Но, в София за тази сума трябва много да се потрудиш.

# 31
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Мястото на тази тема не е тук, а в чужбинския.  Peace


Иначе Бискара много точно ти е обяснила. С магистратура е най-добрият вариант да се "внедриш" някъде, да си създадеш контакти в средата ти, и да се поогледаш за работа. Ако те харесат, този, който те наема, ти прави документите. Успех! Hug

Аман от правописни експерти  Tired

# 32
  • София
  • Мнения: 62 595
Мен ме изненадва това, че подобен лично-професионален въпрос се поставя във форум. Няма как някой тук да каже дали ще си намери работа по специалността в България или в Германия. За подобен въпрос има нужда от съответния консултант за намиране на работа. Освен ако не се надява тук някой да извади "връзка" и да я пробута някъде. Но като цяло СV-то й не е много добро.

# 33
  • Мнения: 0
здравейте,

много ми е болно че се нахвърляте така на човек, който търси помощ и е раздвоен и много отчаян  Sick
толкова е грозно, и трябва да знаете че всичко в този живот се връща рано или късно, така че както сте сега на страната на имащите и в охолство живеещите, може би ще дойде момент в който няма да е така,
тогава ви пожелавам такова отношение каквото вие показахте днес.

а иначе по темата, момичето е регистрирано тук, но явно му е било неудобно и затова е влязло като гост,
тя иначе ми изпрати съобщение и жена ми и се обади, и след това ни прати на .pdf документите си и
дипломата и беше доста добре, явно не е толкова неграмотна колкото я представихте.
иначе беше съгластна да дам тази информация сега, иначе не бих си позволил да го напиша.

Успех и от мен  Hug

П.С. човек когато е отчаян търси от всякъде помощ, мисля че това заслужава уважение, а не подигравка.

# 34
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Крис, както казах и в по-горния ми пост, просто темата е пусната на неподходящото място. Ако беше пусната в чужбинския, щеше да има повече отговори по темата. Не за друго, а защото много от чужбинските майки са минало точно по този път.

Общи условия

Активация на акаунт