Проблеми в отношенията - психологическо изследване

  • 7 003
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 447
Попълних и ще следя темата.

# 31
  • Мнения: 197
 newsm78 Попълних анкетата, но се чудя за някои неща. Ще следя темата.

# 32
GALQ79, моите наблюдения и опит в отношенията с хората съвсем не са теоретични. Работя в политиката и ежедневно се сблъсквам с различни личности,от най-груби и елементарни до най-образовани и учтиви.

При нас умението да общуваме и постигаме това което НИЕ искаме,независимо какво искат другите е просто задължително. С риск да се повторя - не можем да променим личността на другите. Това, което може да направим е да променим тяхното отношение към НАС самите. В такъв смисъл се казва "да променим другите".

Като пример, сигурно доста често сте виждали по телевизията ядосани хора,ругаещи някой политик. В същото време, каква е неговата реакция? Да сте виждали той случайно да се притесни, да се ядоса и на свой ред да почне да ругае? Най-често не. Не в България,не и по света. Обикновено отговарят с лека насмешка и пренебрежение.
Арнолд Шварценегер например, е бил замерван с яйца на една своя политическа кампания. Вместо да се ядоса,той предложил да подхвърлят и малко беконче.

Специално на твоя въпрос: срещащ човек,който се държи грубо и без уважение с теб. Какво правиш? В никакъв случай не падаш на неговото ниво,не се държиш и любезно. Държиш се резервирано и твърдо в поведението си,като помниш едно- не е твоя задача да промениш него. Ти ще си тръгнеш и той ще се държи пак така. Въпроса е как ще се държи с теб. Има много начини, чрез които можеш да го накараш да се държи по определен начин. Аз поне съм пробвала доста и в повечето случаи с успех, ако не веднага, то след няколко пъти. И да, поне при мен, в последствие този човек се държи много по-добре с мен.
За мен най-важното обаче е на финала да постигна това, което искам.

Има една много хубава поговорка,с която често се шегуваме "Ако си директор, не може да правиш чистача свой враг". Тоест, тези, с които водиш истинските битки трябва да са поне на твоето ниво. Не се занимавай много, много с "див,прост, невъзпитан" човек.
Съжалявам момичета,че стана малко дълго. Приятен ден на всички.

# 33
  • Мнения: 316
Резултатите ще бъдат интерестни! Peace

# 34
  • Мнения: 1 045
GALQ79, моите наблюдения и опит в отношенията с хората съвсем не са теоретични. Работя в политиката и ежедневно се сблъсквам с различни личности,от най-груби и елементарни до най-образовани и учтиви.

При нас умението да общуваме и постигаме това което НИЕ искаме,независимо какво искат другите е просто задължително. С риск да се повторя - не можем да променим личността на другите. Това, което може да направим е да променим тяхното отношение към НАС самите. В такъв смисъл се казва "да променим другите".

Щом си в сферата на политиката повярвай няма да ми промениш мнението за теб,а и другите,защото то ще остане отрицателно към вашата дейност,ако може да се нарече дейност,бездейността ви.А това че някой политик отговаря с насмешка на проблемите ми изглежда като олигофрен на воля.Да не прозвучи като обида но точно пък политиците им трябва курс за общуване,възпитание и как да се държат сред хората,така че такъв курс им трябва на тях и тази анкета трябва да е предназначена към тях.
Другото което е на нито един въпрос никой не ми отговори конкретно и ако трябва да платя курс при толкова "добри" психолози ще се замисля много преди да си бръкна в джоба.
Без да съм политик "Благодаря за вниманието" Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 1 877
Др Katz, на мен ми хареса това за яйцата и бекона Simple Smile
Може би защото се интересувам от политика, а и си представих Арни с акцента му: "Я дайте и малко бекон насам"  Party

# 36
  • София
  • Мнения: 62 595
Има смисъл в това, което казва Кац. Не е приятно за обикновения данъкоплатец, но не е случайно, че политиците се самоотделят и самоопределят като висша класа и се държат като такива.

# 37
GALQ79, съжалявам,че така се чувстваш относно политиците.
Съвсем нямам намерение да променям твоето мнение за нас. Каква полза от това?

Няма нищо лошо и в това, човек да си остане с убеждението, че не може да промени отношението на другите към него. По този начин те имат власт над неговия живот и могат да го тласкат накъдето поискат. Той няма даже и да се усети. Все пак трябва да има и такива хора. Не може всички да са на "ти" с манипулативните тактики. Няма да е интересно.

Успех на момичетата с анкетата.

# 38
  • Мнения: 1 045
Dr Katz  както казахте моето мнение не може да се промени,но когато аз имам мнение няма как да ме манипулира някой.Явно не сте наясно какво значи власт върху живота на другите и манипулации.Да си мисли човек че когато има права и власт, властва върху другите е голяма заблуда.В тази заблуда живеят политиците доста отдавна и това им е ограничило светоусещането.Незнам откъде са ви се породили тези мании за величие след като и вие ходите в тоалетната и не падат диаманти след използването и.Малко слезте на земята и не се богопомазвайте сами.Същата класа сте като повечето безработни живеещи на гърба на редовни данъкоплатци.Незнам защо след като ще влезете в историята само с неуспешно управление решихте че можете да се равните с имена които са създали ,а не са разрушили.
Тактика на отделяне не носи власт.Най-големите победи са били извоювани когато най-големият е стоял отпред и е казвал след мен.Поражения е донесло на всички когато са викали отивайте напред аз ще дойда след малко защото ме е страх и съм богоизбран.
Една излъгана овца в страни не е стадо.Стадото не се манипулира толкова лесно колкото смятат някой от вас. Peace

# 39
Dr Katz  както казахте моето мнение не може да се промени,но когато аз имам мнение няма как да ме манипулира някой.Явно не сте наясно какво значи власт върху живота на другите и манипулации.Да си мисли човек че когато има права и власт, властва върху другите е голяма заблуда.В тази заблуда живеят политиците доста отдавна и това им е ограничило светоусещането.Незнам откъде са ви се породили тези мании за величие след като и вие ходите в тоалетната и не падат диаманти след използването и.Малко слезте на земята и не се богопомазвайте сами.Същата класа сте като повечето безработни живеещи на гърба на редовни данъкоплатци.Незнам защо след като ще влезете в историята само с неуспешно управление решихте че можете да се равните с имена които са създали ,а не са разрушили.
Тактика на отделяне не носи власт.Най-големите победи са били извоювани когато най-големият е стоял отпред и е казвал след мен.Поражения е донесло на всички когато са викали отивайте напред аз ще дойда след малко защото ме е страх и съм богоизбран.
Една излъгана овца в страни не е стадо.Стадото не се манипулира толкова лесно колкото смятат някой от вас. Peace



Наистина жалко, че така се чувстваш.
Чудесен форум дами! Продължавайте все така!

# 40
  • Мнения: 1 045
DrKatz аз изказвам мнение а вие ми говорите за чувства ooooh!
Добре ли сте?Как сте със здравето?Имате ли нужда от добър психолог? newsm78
Веднага ще ви съдействам. Naughty

# 41
  • София
  • Мнения: 958
Попълних, но единствено, за да помогна на колеги.......... Simple Smile

Анкетата е много слаба и единствено ако се прави само, защото трябва да се отбие номера, за да се организира курс, мога да разбера нейното публикуване...... newsm78

# 42
  • Мнения: 712
И аз попълних анкетата. Не за друго, а защото приветствам факта, че студенти в български университет (поне с такова впечатление останах) са си направили труда да съберат реална информация, а не са си изсукали от пръстите измислени резултати, подкрепящи тяхната позиция.
Иначе смятам, че анкетата в този вид не е полезна - не бих посетила подобен курс, защото в единствената сфера, в която имам поблеми с общуването, определено смятам, че "повредата не е в моя телевизор". Но повредения телевизор за съжаление не вижда причина да променя поведението си. Манталитет, какво да се прави... Както има една приказка: Къде сяда 300-килограмовата горила? Където си поиска.

# 43
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432

Като пример, сигурно доста често сте виждали по телевизията ядосани хора,ругаещи някой политик. В същото време, каква е неговата реакция? Да сте виждали той случайно да се притесни, да се ядоса и на свой ред да почне да ругае? Най-често не. Не в България,не и по света. Обикновено отговарят с лека насмешка и пренебрежение.
Арнолд Шварценегер например, е бил замерван с яйца на една своя политическа кампания. Вместо да се ядоса,той предложил да подхвърлят и малко беконче.

O-o-o това много добре го видяхме през изминалите 4 години...но освен дебелоочие и наглост подобно поведение нищо не показва...За добри отношения е необходима КОМУНИКАЦИЯ, а не "Пей си Пенкеле...."
Примери с чужди политици хич не ми се слушат....много сме на далеч от тяхната народопсихология.

# 44
  • Мнения: 943
това за дипломна работа ли е? с 60-те човека?
както и да е ,попълних я

Общи условия

Активация на акаунт