Първи срок ШЕСТокласникът изпрати с мисли и настроения чудати!

  • 25 134
  • 295
  •   1
Отговори
# 255
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Утре е матурата по бълг. език за 6 клас  - УСПЕХ!  bouquet

# 256
  • Мнения: 2 577
Успех на всички шестокласници  Hug

# 257
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
И от мен успех на дечицата
и сили, за да издържат простотийте на даскалици и министерство.

# 258
  • Мнения: 2 708
Аз пък не виждам нищо "просташко" в желанието на МОН да организира такъв вид външно оценяване. Намирам за добра идея въвеждането на тези изпити като форма на контрол и на работата на т.нар. подигравателно "даскалици". Аз лично считам, че "даскал" е една хубава българска дума, която носи в себе си духа на онези българи, които са милеели искрено за ограмотяването на децата. Дано в днешно време има повече Даскали по душа и сърце. Peace

А на децата в никакъв случай няма да им навреди. В най-добрия, може пък да научат как се пише "простотии".

# 259
  newsm78 търся сяйт в който мога да намеря отговори на днешните тестове по български за шести клас  Thinking ако намерите нещо моля пишете

# 260
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Аз пък не виждам нищо "просташко" в желанието на МОН да организира такъв вид външно оценяване. Намирам за добра идея въвеждането на тези изпити като форма на контрол и на работата на т.нар. подигравателно "даскалици". Аз лично считам, че "даскал" е една хубава българска дума, която носи в себе си духа на онези българи, които са милеели искрено за ограмотяването на децата. Дано в днешно време има повече Даскали по душа и сърце. Peace

А на децата в никакъв случай няма да им навреди. В най-добрия, може пък да научат как се пише "простотии".
Peace

# 261
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Има ли някъде публикувани въпросите от днешното външно оценяване по БЕЛ???? Никъде не откривам

# 262
  • Мнения: 1 674
Моят се върна веднага след края на изпита. Пуснали ги да си почиват. Паднало масово подсказване, квестор им била госпожата по рисуване, а тя била много добра, по неговите думи. Чудно ще бъде догодина, когато всички ще имат шестици, как ли ще ги поберат елитните училища? newsm78 Wink

В сайта на МОН още нищо не е качено. Предполагам, че до края на деня ще стане.

# 263
  • София
  • Мнения: 18 116
Има ли някъде публикувани въпросите от днешното външно оценяване по БЕЛ???? Никъде не откривам
Принципно ги качват на сайта на МОН.Допреди малко нямаше нищо, но в момента се пробвам и страницата не ми се отваря, което ме навежда на мисълта, че вече са качени и проблемът с отварянето се дължи на голяма посещаемост отстрана на родителското тяло.
И миналата година бистрихме темата за необходимостта от подобни тестове. Одобрявам идеята като цяло, тъй като малко или много децата свикват с тази форма на цялостно препитване върху материала и догодина ще им бъде ако не по-лесно, то поне по-спокойно на кандидат-гимназиалните тестове..Друг е обаче въпросът, как по места се организират и проверяват тези тестове и доколко сериозно се възпримат от учениците.Но както и да е..
Постът на Палето ми напомни да споделя нещо с вас.Не зная, дали назад във времето съм казала, че дъщеря ми от началото на втория срок посещава курсове по БЕЛ и математика.На родителската среща миналата седмица ни информираха, че за седмокласниците догодина се запазва досегашният изпитен формат.Т.е идеята за прием в гимназии на база показани на матурите резултати поне за нашите деца отпада.Лично за мен това е положителна новина.Все си мисля, че по утъпкания път ще вървим по-лесно.....Ще се види и ще се чуе догодина!

# 264
  • Мнения: 2 577
Сега говорих и с моя син. Не мисли, че ще хване 6, тъй като има съмнение за 2 грешни отговора на теста, а и не вярва да му дадат пълния брой точки на преразказа. Дебне и той сега сайта на МОН, а след малко ще подхване учебника по математика   

......На родителската среща миналата седмица ни информираха, че за седмокласниците догодина се запазва досегашният изпитен формат.Т.е идеята за прием в гимназии на база показани на матурите резултати поне за нашите деца отпада.Лично за мен това е положителна новина.
Това наистина е добра новина  Peace
Иначе нямам нищо против външното оценяване от гледна точка на тренинга  Wink

# 265
# 266
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636

На родителската среща миналата седмица ни информираха, че за седмокласниците догодина се запазва досегашният изпитен формат.Т.е идеята за прием в гимназии на база показани на матурите резултати поне за нашите деца отпада.Лично за мен това е положителна новина.Все си мисля, че по утъпкания път ще вървим по-лесно.....Ще се види и ще се чуе догодина!
[/quote]

Не мога да се съглася с това, т.к. законът за образованието не е приет, но не се знае новия министър на образованието какви идеи ще има и как ще реши този казус. Така че според мен до последно няма да е ясно нищо  smile3514. Никоя учителка не би могла  да каже каквото и да е по този въпрос.

# 267
  • Мнения: 2 708
Ще допълня само, че тъй като бях на същата родителска среща (поне аз така си мисля, или е просто съвпадение) аз чух тази информация с лек нюанс.

Това, което аз чух е, че тъй като за момента не е променен закона, не може да се правят промени при започната учебна година, за начина по който ще се кандидатсва през нея, а изборите са юли, следва сформиране на ново правителство и съответно неговата ваканция, няма за кога да се случат тези промени, чисто технически. Това беше изказано като мнение, съгласно изложените аргументи.

Естествено, че винаги биха могли да променят нещата и при започната учебна година, но дълбоко се съмнявам някой да се наеме с тази не лека задача точно в първите дни на мандата си  Wink

# 268
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Ами дано наистина е така, защото тези "матури" (външното оценяване) си е 4иста ....(айде да не употребявам нецензурни думи). Но учителките имат интерес децата да покажат по-високи резултати и са склонни към някои дребни помощи за децата (да съберат отличниците в едн астая, да ги оставят да си подсказват и.......подобни) и после ще измислят някакви идиотски критерии за подбор в елитните училища и ща стане един абсурд като в детските градини  smile3511

# 269
  • София
  • Мнения: 18 116
Крисче,
Не е съвпадение,от твои постове в друга форумна  тема съдя, че става дума за родителската среща в една и съща школа, просто моята щерка е в другата група. Подписвам се с две ръце под написаното от теб.Да, възможности за изменения в начина на прием в гимназии след 7-ми клас  в рамките на лятото на теория има, но на практика едва ли ще бъдат реализирани.. PeaceОще повече, че в период като сегашния , когато става по принцип набирането и записването на бъдещите седмокласници на подобни курсове, хората от школите ще са се постарали да са максимално информирани по въпроса, за да не подведат хората....

Общи условия

Активация на акаунт