ДИСКУСИОННА ТЕМА ЗА ВСИЧКИ, КОИТО ОБИЧАТ КИНОТО

  • 15 617
  • 206
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 255
Що не харесахте Файнс? Добре стоеше според мен...малкият ни се вижда по-добре справил се, защото по-силните емоции бяха за него, на порастналият (Файнс вече) му остана ехото. Много добре се справяше с празнотата.

# 31
  • Мнения: 3 988
Jolene, Aurora, аз мисля, че сравнявате некоректно. Младият Майкъл се промени коренно след като Хана го напусна. Това, в което се превърна е Майкъл на Раф Файнс (който аз харесвам принципно и като избор за филма). Той има студено излъчване по принцип и идеално пасваше за отчуждения от всички и всичко Майкъл.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 886
и аз първо мислех, че Ралф Файнс може би не ми харесва, заради персонажа на стария Майкъл - смачкан, студен, вкиснат старец. обаче после реших, че просто някак не ми стои Ралф Файнс в тази роля. а толкова го харесвах в "Англиският пациент"...просто не знам защо се получава така, че напоследък някак не ми е симпатичен в ролите, които подбира, сякаш не може да им се напасне. така беше и в онзи филм, как се казваше... newsm78, в който играеше иконом - мъжко и женско име бяха в заглавието. newsm78 то стана като в "кино играта" Mr. Green

# 33
  • Мнения: 3 988
Bernard and Doris (2007) - страхотен е там.  Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 3 886
Bernard and Doris (2007) - страхотен е там.  Peace

там играе безупречно, нямам забележка за това, но някак не си го представях в такива роли. де да знам, все едно да видя Робърт Де Ниро с чорапогащник и с червило, нееееееееееее Stop

# 35
  • Мнения: 3 988
Обръщала ли си внимание на движенията на Раф Файнс? Не в Bernard and Doris, а в други филми...? Примерно в The reader когато слиза към колата си в началото, като пресичаше... Погледни му ръката. Виж я тая сцена пак... И в Red Dragon пак имаше няколккко такива момента и в Onegin, и в Chromophobia, и май във всеки филм...
Та исках да кажа, че за мен той е универсален артист, като Антъни Хопкинс. Може да играе и гей, и убиец, и любовник... всичко. Има много малко такива артисти и за това са ми ценни на мен лично.

Робърт де Ниро е почти универсален, но гей не може да играе. Наред с всичките екшъни, драми и  прочие, игра блестящо и в Awakenings (1990) примерно. А, да... и Frankenstein (1994). Ха-ха.

# 36
  • София
  • Мнения: 993
Аз може ли да се включа  Blush.
Като стана въпрос за Ралф Файнс - най-много го харесвам в "Английският пациент" и "Брулени хълмове".Идеален беше за ролята в "Четецът" и съм на мнението на Тина Хрис.Между другото май ще го гледам още веднъж този филм - развоя на историята просто ме кара да погледна с други очи на филма като цяло.Някой не намираше уместна голотата в началните сцени - аз мисля обратното.Всичко си беше съвсем намясто.Не ми е понятна героинята на Уинслет обаче - да действаш като робот без чувства? newsm78 / да оставиш 300 души да загинат от криворазбран дълг!?/... незнам...Но наистина силно игра във филма.

# 37
  • Мнения: 3 988
Не ми е понятна героинята на Уинслет обаче - да действаш като робот без чувства? newsm78 / да оставиш 300 души да загинат от криворазбран дълг!?/... незнам...

Това май и някой друг не го беше разбрал... имаше питане мисля... За мен беше разбираемо (не мога да намеря по-точна дума сега), предвид времето и националността, съответно възпитанието на героинята. Смея да твърдя, че много съм чела и знам за WWII - и за военните действия, но по-интересното е народопсихологията и всичко, което се влачи след нея. Мъжът ми е имал достъп по едно време от живота си до възрастни немци, които са били на фронта или просто съвременници на войната. Разговарял е с тях. Та в тоя ред на мисли е "нормално" една неграмотна немкиня от онова време да има толкова силно развито чувство за дълг към професията си. Спомняш ли си колко естествена беше в съда (разбира се добре изиграна от Кейт), учудването на лицето й когато й задаваше въпросите прокурора... Освен това спомни си колко педантична беше в предната работа като контрольор - не е казвано, но беше добре показано.

Отделен е въпросът, че ние не можем да го възприемем това току така. Аз също бях смутена, ядосана, ако щеш... Но ние и сме възпитани различно, и сме расли в друго общество. Аз, въпреки известната ми информация, не мога да приема подобно поведение, но поне си го обяснявам.

Надявам се да съм успяла да ти хвърля малко светлина.   Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 993
Кюбит Simple Smile, всичко това и на мен ми мина през главата, макар и да не знам толкова много, колкото теб за войната.Нищо не е толкова просто, черно и бяло.
Така е, както казваш - възпитани сме различно и живеем в друго общество /дали?!/

# 39
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 834
Гледах Australia Много съм изненадана от начина, по който започна филма. Не го догледах, малко дълъг ми дойде, ама много смехотворно започна #Crazy Но за сметка на това Хю Джакман е велик Heart Eyes Много красив мъж Mr. Green Не знам идеята ли е да е хумористичен или после става по-сериозен, трейлъра ли е по-специален... Нямам идея, ама останах жестоко учудена. Очаквах наистина някаква епическа драма...

# 40
  • Мнения: 2 255
Баз Лурман представя нещата по друг начин. Зарад' него е, ще знеш.  Wink
 Не съм гледала филма още. Н.Кидман ме спира. Наситих й се като че...знам как ще ми кърши снага, ще цупи устни и ще писука... Tired

# 41
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 834
Тинааа, все едно гледам началото на филма като те чета Mr. Green Joy Точно така започна - кърши снага, цупи устни и писука и падаш от кикот Joy

# 42
  • София
  • Мнения: 993
Привет!
Гледам за "Австралия" иде реч...Аз таковата Embarassed много харесах филма и в частност Хю Джакман Flutter.И хумористичното начало ми хареса, типично е за Баз Лурман наистина.
Дойдоха ми множко тез "оскарски" драми, дето напоследък ги гледам  Laughing , та добре ми дойде филма.И австралийският пейзаж бе хубав., и малкия Нула много добре игра.

# 43
  • Мнения: 3 988
Аз мислех, че Австралия е драма някаква... А то комедия ли се оказва?  newsm78
Не съм го гледала... По същите причини като Тина.  Mr. Green "Н.Кидман ме спира. Наситих й се като че...знам как ще ми кърши снага, ще цупи устни и ще писука..."  Wink

# 44
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 834
Кюбит и аз тъй мислех, че е драма. ама докато не го догледам, не знам какво е Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт