Мокет в спалнята. Мнения?

  • 17 695
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 380
Това са глупости!
Слагането на мокет не е равно на алергии и астма!

Може да предизвика пристъпи на хора предразположени към алергия когато мокетът е естествен. Затова е противопоказан за такива хора и деца. Естественият мокет ГЕНЕРИРА прах и кълба тъканен мъх.

# 46
  • Мнения: 18 542
Това са глупости!
Слагането на мокет не е равно на алергии и астма!

Може да предизвика пристъпи на хора предразположени към алергия когато мокетът е естествен. Затова е противопоказан за такива хора и деца. Естественият мокет ГЕНЕРИРА прах и кълба тъканен мъх.
Да, така е, но и никъде не съм писала, че трябва да се слага естествен мокет. Има стандарти за безопастност и безвредност, които ако са спазени от производителя, вероятността да предизвика някакви негативни последици е сведена до минимум.

# 47
  • Мнения: 4 380
Аз ли писах тогава че не бих сложила изкуствен? Или може би то важеше за евтин изкуствен...
Стандарти за безвредност и безопасност се прилагат по отношение на бои и отделяне на вредни емисии летливи токсични в-ва. Тези стандарти трябва да се прилагат принципно към всички еднакво.
Стандартите за безвредност не са гарантия срещу случаи на алергии към домашна прах. За такива хора, всяка тъкан събираща прах би могла да е причина за обостряне на състоянието. Изкуствените мокети също разбира се, но по-малко от естествен.

пс. Мокетите на плочки са един евтин и практичен вариант. Много често използвани от дизайнери заради декораторските възможности,  практичност (лесно почистване, замяна на отделни повредени плочки) и цена разбира се.

# 48
  • Мнения: 18 542
За алергии не ми обяснявай, имам си едно такова човече вкъщи и много добре знам за какво става дума.
Ти си слагай какъвто искаш у вас - евтин, скъп, естествен, изкуствен (ако не те кефи, няма да сложиш естествено). Аз вкъщи ще сложа където и какъвто преценя, същото важи за всеки друг, така че спора приключва.

Стандарти за безопастност и вредност има за всички продукти не само за бои  Wink

# 49
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Не си падам много по килими и мокети, харесвам само тип "шаги" и т.нар. "белгийски" килими като част от интериора. Сложила съм си две малки шагита от двете страни на спалнята, колкото да не стъпваме боси на ламината. В кухнята на гранитогреса също имам един. Сега обмислям и едно белгийско килимче под холната маса и толкоз. 

# 50
  • Мнения: 2 803
И аз съм не съм привърженичка на мокети. Обичам да ме е ласно за подържане и чистене. Затова избрах навсякъде паркет. Като дете съм имала в детската мокет, ами намразила съм го.

# 51
  • Мнения: 5 927
Живея в апартамент с мокети във всички стаи-без кухнята и коридорите.Вярно че е от по-старите.Никога вече. Никога.Вярно,че отнема еднакво време и сили да се поддържа мокет и друга настилка.Но говоря за обичайна поддръжка.Представи си,че някой разлее кафе, например.Да не говоря за червено вино.Хуквам с препарата и гъби и парцали да поправя овреме щетата.Горе някой спомена размазана бисквитка.Е- вадя прахосмукачката.При всякакъв род друга настилка един парцал,дори набързо хартиена салфетка ще свърши работа.Викането на машина за почистване  1-2 пъти годишно също е главоблие.
При мокета има друго,поне при моя.Не личи праха.На теракот или ламинат го виждаш и реагираш веднага-може и всеки ден.Направо те зове да го почистиш.А това като не личи...си го дишаш.
Но в края на краищата-въпрос на личен избор.

# 52
  • Мнения: 2 172
Е,добре де.В апартамента на баба ми има мокет от сигурно 35 години в детската стая.Нито е мръсен,нито е прашен (поне не личи  Laughing ) Хубав,пухкав и уютен е.Живяла съм там доста годинки в детството си и не съм забелязала да съм кашляла,кихала или нещо друго  Thinking Да нв говорим,че навсякъде има пътеки,килими и меки настилки (както в почти всяка бабешка къща) и никой не е страдал от кихане и кашляне.Едно време май никой не тачеше голите подове.Явно тогава са били по-качествени материите или пък баба ми чисти по-честичко  Thinking
Незнам,ама аз се изприщтвам от гол ламинат.Все едно съм си вдиганала пътеките временно и съм ги дала за пране.Някак си неуютно и незавършено ми изглежда  newsm78

# 53
  • Мнения: 18 542
В крайна сметка всеки решава за себе си. Който харесва да слага, който не харесва, не слага и толкоз Laughing

# 54
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 239
Изследвания преди години показаха, че мокетът е канцерогенен.
Не знам дали се отнася и за съвременните мокети, но пък може да се
замислите дали на производителя му пука за здравето на клиентите.

Скоро четох, че също така опасни са и лепилата за ламинатите.

Според мен добро решение са малките килимчета, които лесно се перат
и оставят свободно пространство от пода, който може да се чисти бързо
и без големи усилия.

# 55
  • Мнения: 18 542
Е чакай сега! Това са доста смели обобщения и най-малкото не звучи сериозно да се категоризира така. Има различни видове мокети, лепила и т.н.
Какво ще рече, че мокета е канцерогенен? Кое му е канцерогенното - лепилото с което се лепи, тъканта, от която се произвежда или кое? Трябва да се уточни.

# 56
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 239
Не знам кое, така съм чела по разни издания.
Може да е всичко, изброено от теб.
Но съм категорична, че създават статично електричество,
което е вредно. Преди няколко седмици четох, че различните
лепила за ламинати, плочки и други такива също са канцерогенни.
Идеята ми да отговоря е,че  ако някой не знае това да се
поинтересува повече за тези материали. И аз имам ламинат,
но няма да го откъртя я!  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт