Времето лети и МАЙ месец чакаш ти №19

  • 13 299
  • 330
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 849
Аз също да кажа (за пореден път), че това с теглото на бебето в утробата е прогнозно, а не реално. Изоставания или избързвания е възможно да се дължат и обикновено се дължат (особено при малките "отклонения") на замерванията, които правят докторите. Не на бебчо, не на мама... Все пак помислете - няма как да го ПРЕТЕГЛЯТ, нали? Задават някакви параметри и машината смята. Ама дали е така...
Преди година, когато моя приятелка роди дъщеря си, докторите й казваха точно преди раждането, че бебето й е около 3600 г. А знаете ли колко се роди - 3950 г. Това са едни 350 г. дето хииич не са за пренебрегване, защото имаше тесен таз и до последно се чудеха дали да не допуснат нормално раждане (добре, че не рискуваха)!!! При това, понеже тя е лекар, ходи при едни от най-добрите и известни доктори в София, включително твърде прехваления д-р Марков. Така че зарежете ги тези тревоги около теглото. Пак да кажа (понеже скоро го писах това) в рамките на 2 дни ме гледат двама доктори и изкарват различни размери, съответно различно тегло на бебетата ми... Но не им обръщам кой знае какво внимание, при положение, че всичко гравитира в нормата...

CrazyDeina,  bdbaloni!!! Жива, здрава, много щастлива и с прекрасно бебче на ръце през май!!!  Hug

За помпа за кърма - много ми се искаше да вземем двойната на Avent. ОБАЧЕ - мноооого скъпа беееее... 780 лв  #Crazy Вярно, не е само помпата, а още един куп неща - охлаждащи джаджи, термос чанта, 2 комплекта шишета, някаква система дето преценявала с какво налягане да дърпа кърмата от всяка една гърда и т.н... Ако вземеш единична електрическа и тръгнеш да добавяш екстрите - пак толкова ще излязат. Ама мноооого са....
От друга страна, това е здравето ми в голяма степен и мъжът ми е склонен да ги даде тези пари например за помпа, а за количка по- би се замислил. защото пролетта отрязаха на майка му едната гърда, после имаше тежки химио и лъче терапии, сега хапчета за 2 години... да не говорим за задължителния срив на имунната система в такива случаи, както и неминуемата депресия... точно на тази гърда свекърва ми е имала много тежък мастит след раждането на сестра му... И му се ще да инвестира в здравето ми отсега или поне да е сигурен, че е направил най-доброто, когато му е било времето.... Ама аз се колебая дали изобщо да допусна такова разхищение, защото парите са кът - има някакви скътани, ама ми се ще повече да са за бебките...
Опитни майчета, споделете вижданията си по темата.  Hug

# 301
  • Мнения: 172
Здравейте и от мен! На празнуващите желая всичко най най!!!  bouquet На болните като мен  Sad-скорошно оздравяване. Вече мога да се похваля и с първите покупки за бебка Simple Smile Желая ви лек и приятен ден!

# 302
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
По отношение на помпите за кърма имам доста богат опит с пет различни.
Пробвах ръчна на Чико - или беше стара, или нещо й имаше, но нищо не вадех с нея. Същата история с електрическата на НУК. Цялата рода се строяваше пред погледа ми, докато се цедях. Ужасна болка, защото има само две степени и дърпа постоянно, а не на импулси, както едно бебе прави.
В последствие си взех една напълно обикновена от 4 лв. от аптеката. Прави доста як вакуум, стига да нацелите ъгълът, под който да издърпвате. За начало е идеална. После става малко досадно цеденето с нея, защото е по-бавничко.
И ето, че дойде АВЕНТ - ръчна. Прекрасна помпа - само добри неща мога да кажа за нея. Струва си инвестицията от всякъде. Ние бяхме второ бебе с нея и все още работеше с първото си уплътнение. В комплекта има едно резервно, което след мен беше от полза и на още една мама.
В тази помпа е истината, ако се купува нещо. По-добре 80 и няколко лева за нея, отколкото мъка за мама или равностойността на адаптирано мляко /точно 8 кутии, които ще стигнат за два месеца  Shocked  Crossing Arms/
Най-накрая, но всъщност първи по важност е бебо. По-добра помпа от него няма. Ако не ви се налага да се разделяте за известно време с детето и то е постоянно с вас, поне първите 4-6 месеца помпа изобщо няма да ви трябва. Ако не се бях върнала на работа толкова рано, и аз нямаше да ползвам, но ми се наложи, за да мога да се цедя през деня. Авент ме спаси тогава и се кърмихме до навършване на 2 г. и 7 дена на Наско.
Успех момичета!

Последна редакция: ср, 04 фев 2009, 11:10 от Бейлис в шоко

# 303
  • Мнения: 172
Относно помпата за кърма предишния път използвах ръчната на AVENT и бях много доволна.Сестра ми също я използваше и при двете деца.

# 304
  • Мнения: 1 954
Моята помпа миналият път ми я купиха близките по спешност докато ние с Митко бяхме в родилния дом. Тогава изобщо не бях помислила за тази екстра  Laughing
Та ми донесоха такава - http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=3824
Много гот, изсмукваше без проблеми  Grinning

# 305
  • Мнения: 2 885
Относно помпата за кърма предишния път използвах ръчната на AVENT и бях много доволна.

Същото. 780 лв. за помпа няма да дам.

# 306
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 978
Здравейте, момичета!
Извинявайте за глупавия въпрос, ама необходима ли е тази помпа още от началото? Ако нямам кърма или е малко, ще ми помогне ли да се засили? Аз засега смятам да си гледам детето първата година вкъщи и се чудя много за купуването на помпата ...

# 307
  • София
  • Мнения: 136
Добро утро мами!
CrazyDeina,  ЧЕСТИТ Р.ДЕН!
Само да споделя с вас че ми подариха ръчната помпа на Авент, не е ползвана и съм мн доволна, че само хубави отзиви чета за нея!
Моята бебка не спира да се върти и да рита, дано да не е толкова буйна и като се роди  Laughing, че таткото да му мисли тогава  Laughing

Лек ден момичета!

# 308
  • Мнения: 849
И аз да попитам - колко време отнема изпомпването? Щото си мисля какво ли ще е при нас - две бебета, ако се наложи изпомпване гърда по гърда... чудя се дали ще имам време за нещо друго изобщо... и как да знам дали действително имам нужда от такова чудо или пък колко време ще мога да го ползвам ефективно...  newsm78

# 309
  • Мнения: 2 885
Помпа купих 4-ти месец, като ми намаля кърмата с първото дете. Преди това смятам, че е излишна покупката на такава.
Биберон и помпа в краен случай....

# 310
  • Мнения: 1 954
Помпа ползвах на 3- ден от раждането на Димитър. Без нея бях загубена. В крайна сметка зависи от това детето как ще засуче. Затова не мога да дам съвет, че е излишна покупка.

# 311
  • София
  • Мнения: 94
Помпата за кърма си е необходима, за да се извади цялото мляко от гърдите. Аз на първо време ще взема някаква евтина, с надеждата, че ще успеем все пак да се кърмим. Предният път не стана - много ме болеше и ми се разраниха гърдите. Ако не стане и този път ще взема ръчната на Аvent. Зайо ако можеш ги свикни да сучат, защото изцяло да се изцеждаш ми се струва много трудна работа. Ще ти трябва помощник - ти да се изцеждаш, помощникът да храни бебоците, а те обикновено са нетърпеливи. Пък и по-добро за гърдите от това бебето да суче няма. За това колко време отнема - кой ти има време да мери то си е въпрос на оцеляване с пищяшо гладно бебе.  Laughing
Може би 30-тина минути newsm78

# 312
  • Мнения: 4
Здравейте момичета!
Как сте днес?Ние сме добре.Бебка много рита ,направо не спира:)
bebZz  пощата ти е пълна,затова ще те попитам тук.Каква е тази лекция на 6 в Цум?
Момичета да ви се оплача ,количките които си харесах са много големи и не могат да влязат в нашият асансьор.Сега трябва да си взема някоя по-малка и не тази която ми харесва.Аз исках с 3 колела на ABC design или на  Zooper.Но сега май ще се наложи да е с 4 колела.Препоръчайте нещо, което е по практично.И имам и друг въпрос ,вие какво сте решили,със зимен кош или направо такава за голямо бебе ,в което ще може и малкото докато лежи да се  вози?Смисъл немога д апреценя дали иам смисъл от този зимен кош! smile3506

Поздарви на всички и много хубав  и усмихнат ден newsm51

# 313
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
На мен ми е отнемало между 15 мин. и половин час цеденето. В това време включвам всичко, от самото събиране на помпата /защото я държах на съставни части, измита и завита в хавлия, така че да е говова за следващо ползване/ до измиването и отново в хавлията да съхне. Цедяла съм и от двете гърди всеки път. Но режим двете гърди или редуване дясна-лява си госъздавате вие. Няма правила за него. Много зависи от кърмата, състоянието на гърдите ви и как ще си направите самите вие режима.

# 314
  • Мнения: 87
Здравейте май-чета! Hug Виждам, че темата е за помпите и цеденето, затова да попитам някой ползвал ли е тази марка Medela-http://www.-spam081-/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=184&category_id=27&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=27, много ми я препоръчаха, заради качеството и двуфазното изпомпване. А какво мислите за кремчетата за мазане на зърна, верно ли е,че било добре 1 месец преди това да започнат да се мажат гърдите? newsm78

CrazyDeina,  ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, да си жива и здрава и едно прекрасно май-ско бебче много да ви радва!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт