Срам ме е

  • 7 715
  • 68
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 89
Не е луд този който яде баницата, а този който му я дава!В Свекито ти е спасението миличка- тя си го е направила такъв и само тя може да промени нещата.Каквото и да  му говориш, когато МАМА каже така, значи е така!Докато тя не го отбие той ще си суче.Влез й под кожата, обясни й че ако не се променят нещата синчето ще си пръсне семейството, няма да се научи да бъде баща и глава на семейството и т.н.
И аз съм на мнение, че твоето място е при детето поне до втората година Hug

# 61
  • Мнения: 408
Все едно си описала картината на двамата ми братя и майка ми.Аз толкова й виках и й казвах че греши като го издържа,а жена му работи само за не си.Децата им и той на мама на крачето и ефекта от това е развод на младото семейство.Говори с мъжа ти,ако пък не се светка говори със свекърва ти.Като ти мънка че харчиш ток й кажи да спре да издържа сина си ,за да почне работа.Най-добре седни и сериозно поговори с нея да го посъветва да почне работа,че на нея не й стигат парите.Усещам че я слуша ,така че няма какво да губиш.Признавам си и на нас ни плащат тока свекърите и купуват някои неща на детето,че дори и на мен ми взима дрехи ако  й хареса нещо.Не сме напълно самостоятелни поне финансово,но не живеем заедно,даже не сме в един град.Мъжът ми също им е давал като не им стигат,да плати семестъра на сестра му се е случвало.Никога не съм питала що той е платил тяхната сметка,защото знам че следващия месец и на мен ще ми я платят.

# 62
Ох,какво да ви кажа,всичко си е по старому.Аз ще почна работа,но след около 3 месеца.А свекървата продължава да си пазари и това си е.А пък и мъжът ми е наистина странен.Да кажеш,че обича майка си,че я слуша,че иска да живее с нея-не.Напротив-не може да я понася.А пък тя имам чувството,че на казва нищо за да не го загуби.Тя е разведена от около 15 год и единственият и социален контакт са 2 нейни колежки,а единственият мъж ,скойто има контакт(социален естествено) е мъжът ми.Имам чувството,че се стархува да не би да стане излишна и в този чивешки живот.

# 63
  • Мнения: 6 618
depres явно и мъжът осъзнава това и просто се възползва.

# 64
  • Мнения: 800
Внимавай, depres. Казвам ти от опит - така издържах мъжа си докато бях по майчинство с първото си дете - с нея работех (имах такава възможност), а той се развяваше байрака, уж правеше "бизнес" ... докато видях как с нашата заплата той плаща заплати на работниците, които е наел?! Вдигнах скандал ... напуснах го за няколко месеца, докато той започна работа ... На всичко може да се научи човек, но трябва да иска - второто си майчинство бях в къщи, почти не съм работила докато малчо тръгна на ясла. Успех в превъзпитанието на мъжа ти, стискам ти палци да се развият добре нещата. Не винаги решението е развод, но понякога и в името на детето и теб е правилното.

# 65
  • Мнения: 940
Депресирам се,подтискам се постоянно.Ето я ситуацията ми.Живеем с майката на мъжът ми.Тя ни плаща сметките,тя пазарува,тя готви.Всичко това поради простата причина,че тя работи и съответно има пари.Аз не мога да живея така,имам си достойнство.Аз съм по майчнство и парите ги давам за детето.Мъжът ми работи само през лятото и тогава се чувствам човек,аз си пазарувам каквото искам ,готвя го както искам,включвам си пералнята колкото пъти искам щото знам че си плащам токът.Но дойде ли зимата мъжът ми не иска да работи,като го питам какво ще ядем,той ми вика:"Майка ми ще сготви нещо"Нямам пари и за едно кафе като излезнем навън с детето.Постоянно ми трябват за нещо различно от храна и искам на майка и на татко я за сапун,я за паста за зъби и умирам от срам.Единственото нещо.което мога да направя е да започна работа,но никак не ми се щеше да оставя детето толкова малко да го гледат нашите,аз исках поне до 2 год аз да го гледам.Едва ли нещо се промени като го написах,но ми олекна,защото никой друг не знае каква е ситуацията.На всичкото отгоре майка му мърмори колко е скъпо всичко,колко пари харчи,че ни издържа,а не иска да спре да му дава пари на сина си.Има се за много справедлива и честна жена,а и стотинка не дава за другият си син,който има 2 деца и работи денонощтно за да ги изхрани.Много ми е тъпо.Не знам как се излиза от такава ситуация.Искам ,аз,мъжът ми и детето да сме си отделно семейство, с отделен бюджет,само че той докато знае че МАМА има пари,той няма за какво да се трепе.Е това е.Срам е е от съществованието ми.Какво да пртавя?

Аз не бих могла да живея така. Ако сега имаме дете и е на 1 година, ще го оставя в детски ясли и ще си намеря работа. И на мен ми се иска да съм идеална майка, но всичко ще зависи от финансите.
По принцип не мога да търпя някой друг да ми определя какво и как да правя.

# 66
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Ох,какво да ви кажа,всичко си е по старому.Аз ще почна работа,но след около 3 месеца.А свекървата продължава да си пазари и това си е.А пък и мъжът ми е наистина странен.Да кажеш,че обича майка си,че я слуша,че иска да живее с нея-не.Напротив-не може да я понася.А пък тя имам чувството,че на казва нищо за да не го загуби.Тя е разведена от около 15 год и единственият и социален контакт са 2 нейни колежки,а единственият мъж ,скойто има контакт(социален естествено) е мъжът ми.Имам чувството,че се стархува да не би да стане излишна и в този чивешки живот.

Ами тя работата ясна, че свеки така се държи, но може би втори, че и трети разговор с нея би помогнал. Накарай я да "прогледне" - ако трябва с остри думи, кажи й като си отидеш, кой тогава ще пазари? Нека да види, че прави мечешка услуга на сина си. А пък мъжът ти е отвратителен неблагодарник, как така не я понася? Извинявай, обаче нищо добро не виждам в тоя човек.  Sad

# 67
  • Мнения: 194
Мила Депрес,помисли добре така ли искаш да ти протече животът с неработещ,мързелив мъж,мрънкаща свекърва,а ти работеща ,за да издържаш съпруга си и детето си,защото той ще се възползва от заплатата ти,бъди сигурна.Дори и да си намери работа тя ще бъде за кратко,защото хората не се променят,ще става по-лошо.Така че си помисли хубавичко какъв живот те очаква .... Hug Според мен ще бъде най-добре да си събереш багажа и да отидеш да живееш при родителите ти,едва ли ще ти откажат,тогава пак ще работиш,но ще бъде за бъдещето ти и това на детето ти Naughty Не се залъгвай,че той ще се оправи-това си е до човека,може да има промяна,но тя ще бъде в отрицателна посока,ще става по-зле и по-зле и след време ,когато свеки умре,а ти си "затънала"с мъжа си,който нищо не подхваща,ти ще заемеш ролята на майка му и ще се чудиш защо не си го напуснала,добре си помисли дали и колко ще си щастлива в семейството си,в положението ,в което си изпаднала...Колкото и да й говориш на свекито ти тя няма да направи нищо,така че не си губи времето ,а действай..На нея той й е син и тя не би могла да му направи нищо,той не е дете,което да накаже,той е мъж на 32,който е направил избора си за начин на живот-паразитизъм:първо на гърба на майка му,а след това на твоя!Искрено ти съчувствам и ти желая успех!  bouquet

П.С.Няма от какво да се срамуваш,не си ти тази,която по цял ден стои и гледа ТВ,сложи ред в живота си и дано той да се нареди така,че ти да бъдеш доволна,щастлива и най-вечее удовлетворена от него  Peace

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 20:32 от Принцесата

# 68
  • Мнения: 2 172
То си е срамно, но не за теб, а мъжът ти трябва да потъне в земята от срам!!!  ooooh!
Хич не се напъвай да започваш да работиш ти докато си в майчинство, защото доколкото имам поглед върху такъв тип мъже, само ще продължава да лехтуни и да чака на теб, нито бебето ще гледа, ами ще иска да го тръснеш на твоята майка, а той да си вее крачолите по цял ден пред телевизора.  Tired

Все едно аз съм го писала  Peace

Към авторката: От къде на къде вашите ще гледат детето,а ти ще работиш,въпреки,че си в майчинство????А бащата какво прави?Лентяйства?? Една майка се връща на работа преди да е изтекло майчинството и, ако има крещяща нужда от приходи,но при положение,че е самотна и всичко зависи от нея или финансите на мъжа и не стигат и се налага допълнителен доход.До сега никъде не съм чула някоя майка да прекрати майчинството си,за да работи при положение,че мъжът и се бара по .....   ooooh! (освен ако не гони някаква кариера)
А това,че майка му ви издържа докато той не работи е меко казано странно,но повярвай тя надали го намира за толкова нелепо.Все пак тя си го възприема като дете,за което се е грижила и продължава да го прави.Щом може да го отмени и да работи вместо него,го прави,зада не му е тежко.Инстиктът на всяка майка  Wink Друг е въпросът,че той е станал дърт пергишин,оженил се,дете направил,а мама си го глези   Crazy

Общи условия

Активация на акаунт