Пералня със сушилня или по отделно

  • 4 553
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Paris, France
  • Мнения: 14 022
Здравейте,

Аз не обичам да ползувам сушилня по ред причини, най-вече защото захабява и умалява дрехите, шуми, една сушилня харчи ток колкото 4 перални на 60 градуса или 8! на 40 градуса. От година и половина нямам сушилня, нарочно не си купих. В предишното жилище не я ползувах. За тези, на които прането им съхне бавно - за себе си предпочитам машина с повече обороти на центрофугата, поне 1300, така дрехите съхнат много по-бързо. Правила съм опит и сушене на центрофугирани на 800 оборота дрехи отнема 3 пъти повече време от сушене на същите дрехи, центрофугирани на 1600 оборота. Това в отделна сушилня. Причината, комбинираните уреди да не сушат бързо и ефективно е малкия барабан. Две мои съседки имат комбинирана машина от която са много доволни и която ме впечатли. Става дума за ето тази:

http://www.ciao.fr/Avis/LG_WD_14311_RD__908748

10 килограмова е и пере и суши добре, изпраха и изсушиха юргана ми 220 на 240, който не влиза във моята.

Аз обичам прането ми да мирише на омекотител и да е меко и го суша на парното и ми изсъхва за нула време, не повече от 2 часа, най-много 4 за голям юрган или плик. Ако трябваше да си купя комбинирана, която да не заема място като горната и да влиза под плот бих си взела тази, която пере и суши 7 кила без да трябва да се вадят половината и за която четох добри отзиви, но не съм я виждала в действие:

http://www.ciao.fr/Ariston_Armxxf_145__Avis_1185136

Успех!




# 31
  • Мнения: X
Ние си взехме AEG 2 в 1.
Ползвам я няколко месеца и съм много доволна.
Не ми харесва само това,че при сушене дрехите трябва да са по малко .
Цената  беше около 1800-1900 лв.

# 32
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
От година и половина ползвам Сименс 2 в 1, струваше 1800 лв като я купувахме. Доволна съм. Дрехите са мекичи и миришат разкошно на омекотител, не се мачкат..
http://siemens.expo2000.bg/do.php?page=_prod&idg=1&ids=5&idp=176

# 33
  • Мнения: 1 632
10 килограмова е и пере и суши добре, изпраха и изсушиха юргана ми 220 на 240, който не влиза във моята.
Crazy
Юрган или олекотена завивка?
Има голяма разлика!

# 34
  • Мнения: 718
Не бих си взела повече комбинирана, със сигурност. Суши много бавно, а дрехите се свиват, най-вече я ползвам да суши бебешките пелени и ги суши цяла вечност  Crazy, а прострени пък стават твърди като дъски, няма угодия. А и задължително преди да се пуснат да се сушат дрехите трябва да се извадят и поопънат малко, както и да се махне част от тях, ако е била пълна пералнята.

# 35
  • Мнения: 6 301
Здравейте,

Аз не обичам да ползувам сушилня по ред причини, най-вече защото захабява и умалява дрехите.....
 
Аз обичам прането ми да мирише на омекотител и да е меко и го суша на парното и ми изсъхва за нула време, не повече от 2 часа, най-много 4 за голям юрган или плик. Ако трябваше да си купя комбинирана, която да не заема място като горната и да влиза под плот бих си взела тази, която пере и суши 7 кила без да трябва да се вадят половината и за която четох добри отзиви, но не съм я виждала в действие:

http://www.ciao.fr/Ariston_Armxxf_145__Avis_1185136

Успех!

Като не обичаш да ползваш сушилня по ред причини, защо си дала на съседките да ти сушат юргана? Може ли да ми обясниш как да сложа юргански плик или олекотена завивка да съхне в/у радиатор, как да ги събера там, особено ако радиаторите са алуминиеви?



# 36
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Преди време някъде из форума прочетох за слагане на сушилня върху пералня.И как това се прави.Подскажете ми ,моля,къде беше това или споделете ако имате нещо подобно.
И още един въпрос.Както има по-малки перални /като габарити/,има ли и по-малки сушилни? Защото където съм гледала и питала-казват,че няма.

И аз се интересувам от това. Praynig
violante, би ли споделила как е станало при вас? Ако може и снимка, на лични Wink, мерси!

# 37
  • Мнения: 564
Много противоречиви мнения...това ме спира да вземем пералня със сушилня...ще следя за още мнения.. Hug

# 38
  • Мнения: 468
  Аз не суша редовно и нямам достатъчно място за два уреда, затова предпочетох комбиниран вариант. За сега ми върши работа. Сушилнята е за по- малко пране (до 4 кг), но ако се спазват инструкциите дрехите не са измачкани. Пералнята ми е доста икономична- пере с малко вода. В началото имах известни проблеми с изплакването докато се науча да слагам по- малко препарат, но сега всичко е ОК. Това чудо на техниката е марка Indesit  много прост модел, но има всичко, което ми е нужно. Струваше ми малко над 700 лв и го ползвам вече 2 години.

# 39
  • Мнения: 721
Моята е 2 в 1 на Канди. Е, не суши.

И моята е същата и не суши. Понякога съм пускала чаршафи по 3 пъти и пак не са излизали сухи.

Така че, те съветвам, ако имаш място да си ги вземеш поотделно

# 40
  • Мнения: 1 632
Преди време някъде из форума прочетох за слагане на сушилня върху пералня.И как това се прави.Подскажете ми ,моля,къде беше това или споделете ако имате нещо подобно.
И още един въпрос.Както има по-малки перални /като габарити/,има ли и по-малки сушилни? Защото където съм гледала и питала-казват,че няма.

И аз се интересувам от това. Praynig
violante, би ли споделила как е станало при вас? Ако може и снимка, на лични Wink, мерси!


Сушилнята е доста по-лека от пералнята.
Moята е директно върху пералнята, и нямам никакъв проблем.
А по малка сущилня и аз мисля, че няма!

# 41
  • Мнения: 129
И мен ме интересува живо въпроса 2 в 1 или поотделно. Тъй като старата пералня сдаде поста, а аз вече изперквам от простиране ( не за друго, а защото нямаме балкон), решихме да вземем и сушилня.Но понеже нямаме място , се спряхме а вариант пералня със сушилня защото нямаме място за двете поотделно. Е да, ама като не срещнах едно мнение "ЗА" 2в1?
Депресирахте ме направо  Tired

аз имам канди 2 в 1 и определено с изненада прочетох как някои не са доволни точно от канди. newsm78 аз имам място да сложа и пералня и сушилня и доста време мислих какво точно да купя. под доста време разбирай 6 месеца  Grinning от момента, когато старата пералня тръгна да се разваля, та до деня, в който окончателно се разби и нямаше накъде.
проучих един куп марки и накрая по интуиция взех кандито. супер доволна съм вече втора година.

# 42
  • Мнения: 533
Аз имам Канди 2 в 1 на 14 години изгледала съм с нея и 2 деца и мъж спортуващ всеки ден.Само е идвал майстор да извади 1 банел.Надявам се все така да ми е вярна Peace

# 43
  • Мнения: 3 294
Ще следя темата , предстои ни да вземем подобно решение  Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 803
Имам пералня Самсунг 1200 Fuzzy и сушилня Кьортинг една върху друга , това е центъра на космическия ми кораб . Без тях не си представям битието  #Crazy изобщо .

Общи условия

Активация на акаунт