Какво вършите докато носите бебето?

  • 1 574
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 352
Напоследък доста неща върша с една ръка, докато разнасям едномесечното ми бебе, което ако не спи-реве в леглото. Сега например пиша с едната, а с другата люлея шезлонга. Открих, че май могат доста неща да се вършат по този начин. Простирам на сушилката вътре. Е, бавно става , но си е пак вършене на работа.Епилирах се, докато бутах напред-назад количката да заспи.И естествено могат и далеч по-приятни неща-четене на книга, гледане на телевизия, цъкане във форума, хапване на бързичко. Днес дори играхме с баткото на любимата игра. Но докога ще е така-не знам. Сега като е 4кг.-лесно-но после... Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 6 674
Можеш да опиташ със слинг, тогава и двете ти ръце ще бъдат свободни, а и бебето ще тежи по-малко. Аз не съм носила много на ръце бебето си като малко, но го кърмех с часове, и тогава ровех в интернет, четях книга, говорех по тел., гледах тв, ядях с една ръка, въобще - приятни неща, после ми липсваше това време. Simple Smile

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз да си призная честно - нищо  Mr. Green . Докато се разнасяхме из цялата къща нямаше как. Може би се бях поотпуснала защото знаех че когато майка ми се прибере от работа, ще има кой да гледа малката и тогава имах достатъчно време за всичко  Peace

# 3
  • Мнения: 431
Не съм ги правила такива номера,ама и не съжалявам  Laughing
Свекърва ми ми е разказвала как на времето носила на ръце сина си(т.е. мъжа ми) и готвела едновременно  ShockedЗатова сега той бил отличен готвач(което е вярно).
Никак не ми се струва добра идея да си надвеся бебето над врящите тенджери  Naughty

# 4
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Точно тъка,не е подходящо да се готви с малко дете на ръце.Така попарих ръчичката на дъщеря ми когато беше на 3 месеца,точно,защото я носех постоянно на ръце.Силно се надявам ,живот и здраве,второто ми дете да е по-спокойно и да не се налага постоянно да ми е на ръцете.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 139
Едновременно с носенето пия кафе,подреждам разни неща в стаята,отивам да изхвърля боклуци в кофата която е на терасата,вземам си нещо за хапване от кухнята,прехвърлям каналите на ТВ-то,чета някоя тема от форума Laughing
Когато го люлея в шезлонга,мога да пиша с другата ръка във форума,да си пиша с някой по скайпа,да хапвам нещо и други такива работи.
Свиква се да вършиш много неща с една ръка Wink

# 6
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Точно тъка,не е подходящо да се готви с малко дете на ръце.Така попарих ръчичката на дъщеря ми когато беше на 3 месеца,точно,защото я носех постоянно на ръце.Силно се надявам ,живот и здраве,второто ми дете да е по-спокойно и да не се налага постоянно да ми е на ръцете.

Аз затуй започнах да го нося на гръб в слинга или новото ни кенгуру (то е за деца, които могат да сядат и съм си го приспособила да го нося на гръб). Доста добре ми се получава!  Peace

Иначе най-редовно го дондуркам в себе си и джиткам нещо на компа. Спец съм в писането с една ръка!  Joy
Установих, че мога много неща да правя така!

# 7
  • Мнения: 4 555
Ползвах слинг, имах две свободни ръце. Правех всичко, без дейностите в кухнята.
Даже и прахосмукачка съм пускала с детето в слинга.
Освен изброените, правех и упражнения Simple Smile С бебе за допълнителна тежест е доста по-ефективно.

# 8
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Освен изброените, правех и упражнения Simple Smile С бебе за допълнителна тежест е доста по-ефективно.

Хехе, готина идея!  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 1 512
Най - често говоря по телефона  Grinning
Но не го разнасям много. Още докато бях бременна си купих люлеещ се стол и сега го ползвам активно - именно с целта да се полюшваме, а не да се разнасяме на ръце из къщата.

# 10
  • Мнения: 1 098
Много неща съм вършела с една ръка. Но с кенгуруто ми беше по- лесно, редовно готвех благодарение на него Laughing

# 11
  • Мнения: 1 763
Освен да гледам телевизия, май нищо друго. Но моето дете не искаше много да го разнасям, обаче трябваше все някак да го забавлявам- или да дрънкам с дрънкалка, или да пея и въобще не се занимавах с домакинска работа, когато беше буден. Добре, че спеше  много  Mr. Green

# 12
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Аз ползвах кенгуруто доста активно вкъщи,
шезлонга също.
И с една ръка бях станала спец- вършех много работи.  Mr. Green
Дъщеря ми беше много ревлива и почти не спеше през деня-
най- много 30 мин.

# 13
  • Мнения: 316
По принцип избягвам да  нося дъщеря си, но когато се наложи гледам телевизия, пиша във форума, говоря по телефона. Най-сложното, което съм правила носейки я, е да чистя с прахосмукачка /така я научих да не се страхува и да не плаче от нея/.

# 14
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ами почти всичко вече върша с една ръка. В последно време дори ходя и с него в тоалетната.

# 15
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Сега ,като си спомня доста неща съм вършила с една ръка.
Прахосмукачка, готвех, пазарувах, общо взето всичко, дъщеря ми беше много ревливо бебче и се разнасяхме почти денонощно.

# 16
  • Мнения: 6 713
Ами почти всичко вече върша с една ръка. В последно време дори ходя и с него в тоалетната.

И аз правя доста неща, в банята съм си мила зъбите с нея! Mr. Green

# 17
  • Мнения: 528
И аз съм правила много неща с една свободна ръка и друга с бебе  Laughing
Например съм се обличала, къпала, мила съм си зъбите, готвила, гладила,... абе какво ли не  Crazy

# 18
  • Мнения: 494
Чета книга, гледам телевизия, говоря по телефона

# 19
  • Мнения: 22 865
Првила съм каквото се наложи ,носейки го.По онова време нямаше слингове ,кенгуру за малко бебе не ставаше.После започнах да го нося със шезлонга насам-натам.Той просто не искаше да е сам в стаята и беше доволен.

# 20
  • Мнения: 1 740
Аз също избягвам да го нося , но си спомням като беше по малък и още не можеше да се занимава сам веднъж гладих с него на ръце.

# 21
  • Мнения: 1 155
Като беше малка я слагах в кенгурото и така си вършех работата Grinning

# 22
  • Мнения: 3 929
Почти всичко вършех с едната ръка, но ми беше трудно да простирам и да мия съдове и да пера. Затова, като стана на 1 месец, се възползвах от кенгуруто.

# 23
  • Мнения: 2 172
Аз не съм носила много на ръце бебето си като малко, но го кърмех с часове, и тогава ровех в интернет, четях книга, говорех по тел., гледах тв, ядях с една ръка, въобще - приятни неща, после ми липсваше това време. Simple Smile

И аз така.Даже почнах и преса на косата да си правя,да се гримирам,да ям дюнери  Crazy А тя си виси ли виси.... ooooh!

# 24
  • Мнения: 9 973
аз гладех и с крак го люлеех

# 25
# 26
  • Мнения: 352
LADY FROST, от къде си купила това , в което го носиш. Много е готино.И удобно струва ми се.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 825
Готвех, миех се, простирала съм, на компютъра съм работила, по телефона съм говорила, много често ми се е случвало да храня баткото или да му мия зъбите или дупето, когато държа бебето. Кенгуру не ползвах за тези цели, защото госпожицата не обичаше да седи в него.
С две думи всичко, което може да се прави с една ръка съм го правила  Laughing.

# 28
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
LADY FROST, от къде си купила това , в което го носиш. Много е готино.И удобно струва ми се.

Мдам! Много е удобно!
Води се кенгуру за над 6 месеца, купихме си го от Piggy's House. Принципно се носи по друг начин (ето снимка), но на мен на гръб ми беше по удобно, че иначе ми натежаваше на рамото. Но пък на мъжа ми в стандартното положение му е супер удобно!

# 29
  • Мнения: 396
Ами като се замисля май само в тоалета не ходя с него!/бебока/

# 30
  • Мнения: 2 013
Ние не се разнасяме newsm78
Всичко си правя с две ръце  Joy
Слинга май е най-доброто решение в твоя случай!

# 31
  • Мнения: 200
Не съм я носила много на ръце, но веднъж ми се наложи да я кърмя както е в кенгуруто  Laughing   

# 32
  • На топло...
  • Мнения: 584
Ами туй-онуй, ама обикновено спрягам глагола "мотаме се" Laughing...

Почти всичко можем да правим двамата (със слинг), но много бавно... А налага ли се да се навеждаме, клякаме, протягаме, е тежко - после боли гръб...
... но и в тоалетната Embarassed сме си ходили комбина...

Последна редакция: ср, 04 фев 2009, 00:25 от nanunana

# 33
  • Мнения: 718
Аз докато го държа нищо не мога да свърша, ама нищичко  Confused Той и на 1 място не ми дава да седя, иска да се разхождаме, е тежък случай сме ние, ама това е друга тема. Най-много да седна да чета книга докато спи в мен, ако не спя до него на спалнята ( и на това държи). А към момичетата ползващи слинг - много ви се възхищавам как домакинствате с него, аз нищо не мога да свърша, някакси не ми е комфортно, даже и ми натежава ( слагам го достатъчно високо, но въпреки това). Обмислям да си взема слинг шал и да го връзвам на гърба младежа като стане достатъчно голям да сяда, аз имам слинг  с халки и не знам при него каква е техниката за слагане на детето отзад  Blush. Малко не съм по темата и се оплаках даже, извинявам се  Embarassed.

# 34
  • Мнения: 27 524
Кенгуру ползвах от първия ден от изписването и всичко си вършех без проблем  Peace

# 35
  • Мнения: 5 577
Всичко върша спокойно, защото не нося бебето на ръце. И то не плаче, защото просто не му липсва нещо, което незнае какво е.

# 36
  • Мнения: 260
аз не съм я носила никога Naughty
или в шезлонгче в същата стая в която сме и ние-да усеща присъствието ни
или на спалнята с гиманстика за бебе-повече гледаше шарените играчки разбира се Peace

Последна редакция: ср, 04 фев 2009, 08:19 от reni-pld

# 37
  • Мнения: 2 587
Ама защо трябва да го носиш ooooh!
аз не съм я носила никога Naughty
пишеш че бебето ти е 4кг-мъничко е и защо ти го учиш на ръце не разбирам ooooh!

И аз това се чудя  newsm78
Не съм я носила - всичко си вършех с две ръце.

# 38
  • Мнения: 7 474
Не съм разнасяла детето си Laughing
Слагах я на дивана с играчки и тя си стоеше кротко.

# 39
  • Мнения: 8 999
Нищо не мога да върша с една ръка, защото и дясната ми е лява. Затова не съм разнасяла бебета на ръце. Ако се наложи да го пренеса някъде - да, ако го кърмя - да, ако се гушкаме - използвам и двете си ръце, активно,  осъзнато и целенасочено. После оставям бебето в креватчето и също така целенасочено използвам и двете си ръце, за да върша други неща. Дори и на компютъра пиша с две ръце, затова разнасянето на бебета беше сведено до необходимия минимум.

# 40
  • Мнения: 1 240
Нищо не съм вършила докато съм носила бебето си. Не се налагаше често да я люшкам на ръце, за да се успокои. А в твоя случай защо не пробваш със слинг или кенгуру?

# 41
  • Мнения: 396
Днес например се гримирах с бебето на ръце , като през цялото време той се опитваше да ми изяде молива!

# 42
  • Мнения: 90
Разнасяла съм я само при колики, гушкане,преобуване и т.н.ежедневни неща. Иначе-в шезлонга, на дивана; не съм я държала в кошарата,и сега тя не обича да стои там за съжаление,понеже не мога да я оставя там на сигурно, за да свърша нещо. Но пък столчето за хранене става Simple Smile

# 43
  • Мнения: 6 274
Всичко...
Не е удобно, ама като се размрънка, какво да го правиш ?

Общи условия

Активация на акаунт