Има ли изход?

  • 6 032
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 354
Изход според мен винаги има,но ти трябва да вземеш своето решение сама(да прецениш дали си заслужава да търпиш целия този тормоз и с цената на какво). Hug

# 46
Момичета, страхотни сте. Като истински приятели давате съветите си. Хубаво е, че има такива добро хора по света.  Hug

# 47
Здравейте. Аз съм една от вас, но не желая да пиша коя съм от съображения за сигурност. Имам много познати тук и не желая да разберат коя съм.
Имам проблеми със съпруга ми. Имаме дете. Той през месец се напива и все ме гони, аз оставам на "улицата", защото няма къде да отида при свой роднина.Често осъмвам у приятелки. все се случва, че детето е у баба си и дядо си и за мое щастие не преживява това с мен. След като изтрезнее мъжът ми започва да се извинява и да ми обещава, че няма да се случи това и после това пак се повтаря. Аз преглъщам и продължавам напред, но болката в мен е неописуема, да не говорим срама, който изпитвам от моите приятели. Когато е трезвен се разбираме повече от добре, уважаваме, но пустия му алкохол проваля всичко. Все обещава, че ще спре да пие, но резултат има само за един месец. Всяка вечер е с бира в ръка от по 2л, на месец-два изкрейзва с "твърд" алкохол. Мъжът ми не е агресивен само срещу мен, срещу майка си, баща си, скача на бой даже срещу баща си. Сега съм приютена в дома на свекъра и свекървата. Приеха ме докато си намеря квартира и твърдят, че няма да оставят внучето си и мен, защото съм майка на внучето им.Каквото решение да взема биха го приели, защото те също са вдигнали ръце от сина си и незнаят как да се справят с него. Получавам огромно разбиране от тях. Неудобно ми е, че съм в дома им, но..Sad нямам избор. Сега ще си търся квартира или докато той не реши да ми се обади, да ми каже 4-5 хубави думи и да се върна отново в дома, който изградихме с огромно желание. Постигнахме почти лукс в дома, но той не е мой и никога няма да е мой.Не сме заможни, но с кредити успяхме да направим основен ремонт на жилището, но нека си живее в него.
Как смятате, трябва ли да сложа край на всичко или да се боря срещу алкохола. Ако не пие ще сме щастливо семейство. Проблемът е в алкохола. В това съм сигурна. През останалото време е грижовен, внимателен. Майка ми и баща ми не искат повече да търпя това. Те са далеч и не могат да ми помогнат с друго, освен финансово. Всички приятели ме умоляват да прекратя този тормоз, защото никой не заслужава да се озове сам на улицата посред нощите, да е заплашван, че ще е пребит. Обичам го, но разума трябва да надделее, не може да продължава това. детето ни е на 3 години и то усеща нещата:( Посъветвайте ме, желая помощта ви повече от всякога.

Повярвай ми той няма да се промени, не въвличай и детето в това, майка ти и баща ти са абсолютно прави! Такива хора не се променят до живот, казвам ти го от личен опит - 26 години съм търпяла баща-алкохолик, майка ми все си мислеше, че ще се промени, накрая със сестра ми взехме нещата в свои ръце и го изгонихме, но и положението беше нетърпимо - майка ми не смееше да се прибере в собствената ни къща, напиеше ли се трошеше всичко и налиташе на бой. Тя беше принудена да ходи да спи по роднини и приятелки, докато ние не решихме проблема. Не причинявай това на детето си!  Peace

# 48
  • Мнения: 163
Миличка, предполагам, че няма да го прочетеш това и срещата ти ще е минала, но исках само да ти кажа, че от разговори няма файда........
Вземеш ли решение действай, освен ако вътрешният ти глас е на противоположно мнение и повярвай ми той движи нещата, колко и да не ни се иска......
Изпадала съм и аз в подобни ситуации и така не съм намирала правилното решение, щото съм отивала за багажа си и всъщност не съм искала да си тръгна.

А по повод на това как ще реагира тази вечер има и вариант да се направи на разсеян и дори да й помогне за багажа  #Crazy

Но с пиян човек, няма оправия, такива въобще не ги вярвам на думи ще се оправя................ лечение и то с професионалист.....

Най- искрено ти желая късмет, ако искаш пиши на лични, вярвам, че имаме какво да си кажем.

# 49
Здравейте, както вече писах вие сте страхотни. Истински съм възхитена, че има такива добри хора. Пожелавам ви да ви се случват само хубави неща, заслужавате го!!!
Не, вчера не ми помогна да си събера багажа, а не ми позволи да го направя. Имахме разговори, много, той пак ме умоляваше да остана, каза, че сгрешил и според него, ако си тръгна това означа, че не искам да запазя семейството си. Манипулация! Как да му повярвам, че ще се промени, след като и друг път ми е казвал това. Увещавал ме е да се върна, обещавал е, че ще се промени и после пак става така. Не знам как да му помогна да превъзмогне това с алкохола, да спре да  пие. Ако спре, повярвайте ще бъдем най-щастливото семейство.
Имам два варианта - да се върна и да остана там, за да видя какво ще се случи, другия вариант е да си тръгна когато си купя жилище, има възможност за покупко-продажба, но сега на този етап не може. Вчера ходих на гости на баба ми, която е извън града. Не му казах нищо снощи, дали ще се върна или ще остана. Тръгнах, не му стана приятно, видимо му стана тежко. Бях с детето. Казах му да помисли отново върху държанието си и тогава вероятно пак ще говорим тази вечер.

# 50
  • Мнения: 167
Една от вас, а той съгласен ли е да потърси някаква помощ, да посещава психолог или както някой беше писал някой клуб с хора с подобни проблеми. Хубаво е когато има желание да се промени да се насочите на някъде, където изхода е от ситуацията е по - сигурен. Искам само да подчертая, че според мен той е искрен и наистина вярва и иска да се промени - проблема е в това, че тези зависимости се преборват много трудно и трябва време, търпение и най - вече желание от негова страна. Той като ти обещава, че ще се промени, казва ли дали иска да потърси помощ? Според мен решението е там и искренно се надявам да успеете да намерите точно този изход - той да се лекува и да сте щастливо семейство. Пожелавам ти го и не забравяй, че има хора, които са се измъкнали от това дано и вие да се измъкнете.

# 51
Една от вас, а той съгласен ли е да потърси някаква помощ, да посещава психолог или както някой беше писал някой клуб с хора с подобни проблеми. Хубаво е когато има желание да се промени да се насочите на някъде, където изхода е от ситуацията е по - сигурен. Искам само да подчертая, че според мен той е искрен и наистина вярва и иска да се промени - проблема е в това, че тези зависимости се преборват много трудно и трябва време, търпение и най - вече желание от негова страна. Той като ти обещава, че ще се промени, казва ли дали иска да потърси помощ? Според мен решението е там и искренно се надявам да успеете да намерите точно този изход - той да се лекува и да сте щастливо семейство. Пожелавам ти го и не забравяй, че има хора, които са се измъкнали от това дано и вие да се измъкнете.

Не е обещавал да потърси помощ.
Дали наистина става дума за зависимост. Когато не пие не усещам да е нервен, да трепери и т.н. По-скоро мисля, че става дума за навик. Знам, че е искрен, познавам го добре и зная, че иска да се промени, но вероятно няма нужната воля.

# 52
  • Мнения: 12 666
Това, че пие един път в месеца, не е толкова страшно. Страшното е държанието му. А това не може да се промени.

# 53
  • Мнения: 486
Имам два варианта - да се върна и да остана там, за да видя какво ще се случи, другия вариант е да си тръгна когато си купя жилище, има възможност за покупко-продажба, но сега на този етап не може. Вчера ходих на гости на баба ми, която е извън града. Не му казах нищо снощи, дали ще се върна или ще остана. Тръгнах, не му стана приятно, видимо му стана тежко. Бях с детето. Казах му да помисли отново върху държанието си и тогава вероятно пак ще говорим тази вечер.
Не има само един вариант - да си тръгнеш , докато той не докаже ,че 'искам да запазя семейството си'.А това ,че отлагаш за по-подходящо време изнасянето си ....много ми е жал за теб и за детето ти , и не мисля , че ще се изнесеш.Страхуваш се от новото което те очаква.И не си сама виж колко сме много.АКо имаш нужда от шпомощ за да почнеш живота си наново ще я намериш тук.Вярвай повече в себе си.

# 54
  • Мнения: 167
Не е обещавал да потърси помощ.
Дали наистина става дума за зависимост. Когато не пие не усещам да е нервен, да трепери и т.н. По-скоро мисля, че става дума за навик. Знам, че е искрен, познавам го добре и зная, че иска да се промени, но вероятно няма нужната воля.

Дали наистина е зависим едва ли някой освен специалист може да ти каже. Ако е само навик в такъв случай е още по- лесно да се пребори с него - въпроса е как да ти да си сигурна в това. Ако имаш възможност върви да поговориш с някой психолог - мисля, че освен, че ще ти подейства положително на тебе самата, ще ти помогне да вземеш решение. Ще може да ти обясни какви са възможните причини за проблема и съответно възможните изходи. Според мен ако наистина не е зависим сега е времето да осъзнае, че се подхлъзва надолу и да спре да пие изобщо. Ако успееш да го накараш да отидете на някаква терапия - пък била и тя с профилактична цел ще бъде много добре за всички ви.

# 55
  • Мнения: 7 474
Е това е едно от нещата, които не бих изтърпяла .
Оправяй си живота докато можеш, той няма да се промени.

# 56
  • Мнения: 206
Не искам да ти давам съвет да го напуснеш, фактите сами говорят за това какво трябва да предприемеш.Понеже съм го преживяла и знам, до болка ми е позната историята ти и искам да ти кажа, че при мен и при повечето мои познати с такъв проблем разговорите, обещанията до никъде не доведоха.Сега, след толкова време съжалявам само за едно-че по-рано не съм го напуснала.Помисли и за детето си, то не заслужава да живее по този начин! Имай предвид, че зависимите от алкохола никога не признават, че са такива  дори и пред себе си! Успех ти желая, каквото и да решиш!

# 57
  • Мнения: 163
Не искам да ти давам съвет да го напуснеш, фактите сами говорят за това какво трябва да предприемеш.Понеже съм го преживяла и знам, до болка ми е позната историята ти и искам да ти кажа, че при мен и при повечето мои познати с такъв проблем разговорите, обещанията до никъде не доведоха.Сега, след толкова време съжалявам само за едно-че по-рано не съм го напуснала.Помисли и за детето си, то не заслужава да живее по този начин! Имай предвид, че зависимите от алкохола никога не признават, че са такива  дори и пред себе си! Успех ти желая, каквото и да решиш!

abina много точно ти е отговорила .......... ако наистина търсиш изход е да заемеш твърда позиция и да не се връщаш на този етап при него...... но ако продължаваш да живееш в дилемата, че има два варианта от който единия е да се върнеш и да чакаш да се промени , ........ изход няма да има, а ще продължава агонията ти.........

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Леле колко познато ми звучи. Моя хубостник също прекалява с питиетата. На 3 ракии и мен така ме заплашваше. Бяха само заплахи. После ми писна и му теглих 2 майни и това беше. Боклука ще ме гони, .казах му "........от къде ме гониш ти бе, не ти да ме гониш, аз си заминавам бе ..... боклук смачкан" .... е*ати наглостта. Такива малоумници не заслужават дори да се изплюеш отгоре им. Един шут в г*за и дим да го няма  fight

# 59
  • Мнения: 54
  От такива психо-терапии чул ли е някой да има голяма полза? Има ли добри специалисти и кои са те? newsm78 Според мен малко са мъжете, на които са помогнали, защото е нобходимо голямо желание и още по-силна воля, а тези юнаци не обичат да се насилват да се мъчат и да им е трудно.

Последна редакция: нд, 08 фев 2009, 17:02 от Caraline

Общи условия

Активация на акаунт