Как лекувате бронхит?

  • 88 304
  • 102
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 144
Последния път когато направих бронхит за жалост се стигна до антибиотик, опитах първо с противовирусни препарати. Един познат ми каза да си направя един компрес - слага се върху вестник мед и нишадър, слага се и на гърдите и на гърба, и така се престоява 3 дни, по възможност без да се сваля.Аз обаче, не издържаж да не си измия тялото толкова време, свалях го за да се изкъпя и после пак го слагах. Имаше ефект. Антибиотика тогава така и не ме излекува, може би не беше подходящия.
В момента съм отново с ОВИ от 3-4 дни и днес отидох да ме преслушат. Казаха, че има леко изостряне на дишането в ляво, веднага направих компреса, междувременно пия и хомеопатия, да видим този път дали ще ми се размине без АБ.
Исках да споделя за компреса, на някой може да е от полза.
Друг метод, който помага е да се сварят необелени картофи, и когато се отцедят от водата се намачкват, и се вдишва парата им докато има такава, след това се слагат върху тензух или някаква кърпа и се налагат на гърдите.

# 91
  • Мнения: 801
Сироп за кашлица, нашите лекари АБ изписват единствено след рентген и доказана пневмония.

# 92
  • Мнения: 0
Opitai s 4ai s med i sirop Medoprim predi lqgane

# 93
  • Варна
  • Мнения: 43
Здравейте. Бях се включила в темата миналата година. Сега пак се включвам
от януари синът ми вече три пъти боледува. диагнозата не е бронхит, а вирус или настинка, но гърдите му свирят всеки път. още на втория ден след хремата идва и хъркането.
Януари месец чаках да му мине и да не дам АБ цял месец. Накрая дадох Зинат и му мина за около 5-6 дена. Март месец пак пи Зинат. Сега е на Цефзил. Правиха му рентген и кръвна картина, лекарката каза че не е пневмония, но все пак трябва да пие АБ. Но вече четвърти ден не виждам подобрение. Пак хърка. Вече почнах да се опасявам, че нещо не е наред. Не може да се дава АБ всеки месец. Затова ще помоля мамчетата да се включат със алтернативите за лекуване и много ме интересуват тези инхалации как точно се правят, с какво и как да карам детето като е толкова малко да диша тази пара?  newsm78
Много благодаря предварително помогнете вече съм отчаяна.  Praynig

# 94
  • Мнения: 1 593
az shte se samocitiram:

и аз да потретя, че вирусен бронхит НЕ се лекува с антибиотик

аз лекувам с вентолин разтвор по 0.2мл (буквално 2 капки) + 3мл солен разтвор: 3 пъти дневно инхалирам с небулизатор -


Ако е започнато навреме лечението минава за 2-3 дни максимум! Без други сиропи и тинтири минтири и БЕЗ АБ.

Ако детето започне да кашля в съня си, значи е време за Вентолин, но преди това е важно да се потвърдят хриповете от лекар.

ПС - Да кажа все пак, че Вентолин не лекува, а само разхлабва мускулатурата на дихателната система (бронхите и бронхеолите) и по този начин облекчава кашлицата и предотвратява по-нататъчни бронхоспазми, докато не премине действието на вируса върху организма.

# 95
  • Мнения: 354
Привет!
Лени, да попитам, колко ти е голямо детенцето, как се държи по време на инхалации? Питам, понеже малкия много се страхува и минумум двама души трябва да го държат за да не мърда и е ужасно травмиращо за всички.
От кога правите инхалации и как се отразяват на детето?

# 96
  • Мнения: 19 303
Дъщеря ми направи бронхит преди няколко месеца. Първо хвана някакъв грип, от който уж се излекува за 3-4 дена. Беше добре, само с малко кашлица и изведнъж започна пак да вдига температура и да кашля дълбоко. Заведох я на лекар и казаха бронхит. Доста се ошашках и поисках да изпишат АБ (тук много рядко изписват). Док каза, че ще изпише, но все пак да изчакам още 2 дена и ако няма подобрение, тогава да го дам. Много се чудих, но реших да пробвам. Преди това в България беше правила бронхити и веднага ни изписваха АБ.

Реших да чакам.
-Започнахме да правим инхалации с Вентолин по 3 пъти на ден с домашен инхалатор като този от снимката по-горе.
-Отделно правехме инхалации с физиологичен разтвор.
-Давах много отхрачващи чайове-липа, трънбъз, мащерка, подбел.
-изцедени лимони с мед,
-клеева тинктура за пиене,
-отделно капки с клеева тинктура за носа,
-както и капки от гъст чай лайка с малко захар.
-Плодови и зеленчукови сокове прясно изцедени и ограничаване на яденето. Моето дете спира да яде като е болно и кара само на чайове и фрешове.
-Давах и сироп за кашлица Мукосулван.
-Температура смъквах само с чайове от листа на малина или чай от сминдух.
-витамин Ц.
-рибено масло с Омега 3 и вит. Д (холекациферол)
След няколко дена се подобри и оздравя.
Компреси не съм правила, защото късно прочетох за тях. Иначе и тях щях да пробвам.

# 97
  • Мнения: 1 593
.

Последна редакция: пт, 09 апр 2010, 17:06 от Лeни

# 98
  • Мнения: 354
Благодаря ви за съветите от сърце.
Аз май избързах с АБ, но бяхме притеснени с тази температура, стигаща до 40 градуса 2 денонощия.

И друго да питам - може ли да се объркат симптомите на грипа ( и вчасност свинския) с тези на бронхита? Защото снощи дадохме на малкия Relenza ( прахчето, с което лекувахме грипа по-рано през годината), защото кашляше много, а нямахме друго под ръка. Днес вече е супер, няма кашлица, температурата спадна, само хремата остана. АБ сме дали 2 пъти и отхрачващ сироп 2-3 пъти.

# 99
  • Мнения: 0
Пламен имаше остър бронхит и го лекувах с Бронхо Пам на д-р Памуков.  Постепенно кашлицата намаля, дробчетата се изчистиха и вече няма никакви проблеми.  Може да видиш уебсайта.
http://www.dr-pamukoff.com

Успех!

# 100
  • Мнения: 255
Гледам, че яко сте развили моята тема Simple Smile.Трябва да ви кажа , че от како минахме на хомеопатия, вече нямам такива проблеми, слава на Бога и на нашия лекар хомеопат. Никакви сиропи, никакви АБ, нищо друго освен хомеопатия и добавките на Аквасорс. Много по-радко боледуваме и се възстановяваме много по-бързо ако ни се случи да се разболеем.Ходи си дечко на ясла и си свирка Simple Smile

# 101
  • Мнения: 1 593
Много интересна за мене публикация в резултат на клинични изследвания:
http://www3.interscience.wiley.com/journal/123188207/abstract?CR … RY=1&SRETRY=0

Abstract
The objective of this study was to investigate the effectivenesses of nebulized salbutamol, epinephrin, 3% saline, and normal saline (0.9% NaCl) in the treatment of mildly affected infants with acute bronchiolitis. We enrolled 186 children (mean age 9.5 ± 5.3 months, range 1.5-24 months, 65.1% male) with a first episode of wheezing diagnosed as mild bronchiolitis in emergency department. Patients were randomized in a double-blind fashion to receive 4 ml dose either of 1.5 mg epinephrine plus normal saline (group 1; n = 38) or 1.5 mg epinephrine plus 3% saline (group 2; n = 39) or 2.5 mg salbutamol plus normal saline (group 3; n = 36) or 2.5 mg salbutamol plus 3% saline (group 4; n = 36) or normal saline alone (group 5; n = 37) at 0 and 30 min. Thus, all treatment modalities included high amount of NaCl (72-240 mg). Clinical score, oxygen saturation and heart rate were assessed at 0, 30, 60, and 120 min. After discharge, patients were reassessed by telephone contact at 48 hr and 6 months. The baseline characteristics were similar in all groups (P > 0.05). The outcome of patients at 120 min was found significantly better than the baseline values (P < 0.05). There were no significant differences between the outcome variables of the groups (P > 0.05). No adverse effects attributable to nebulized therapy were seen. In conclusion, all treatment modalities used in this study, including a total of 8 ml normal saline inhalation at 30-min interval showed clinically significant and swift improvement in mildly affected ambulatory infants with acute bronchiolitis. Pediatr Pulmonol. 2010; 45:41-47. © 2009 Wiley-Liss, Inc.


За тези, които не разбират английски:
Резултатът от изследването показва, че при деца с умерен бронхиолит терапията на вдишване през небулизатор (това, което съм показала в предните си постове) на:

- Вентолин във физиологичен разтвор
- Епинефрин (вид стероид) във физиологичен разтвор
- само физиологичен разтвор

дава еднакви резултати.

Или иначе казано, при еднаква честота на терапиите се постига еднакъв резултат, както с Вентолин, така и с обикновен физиологичен разтвор (0.9% натриев хлорид).

Тествани са 186 деца на възраст от 2м до 24м с умерен бронхиолит, които при прием в болницата са инхалирали 8мл (2 пъти по 4мл в разстояние на час) от отредената им терапия (вентолин или епинефрин или солен разтвор). Всичките са показали силно подобрение в рамките на 2 часа след всяка една от терапиите.

# 102
  • Мнения: 78
Да се оплача, че и ние сме в отбора на болните от бронхит. Адка е на 1 годинка и цяла зима не беше боледувала. Миналата седмица, както си спеше чух едно странно дишане и веднага си помислих какво може да е. Сутринта лекарката и постави диагноза спастичен бронхит. Веднага и изписаха клацид, вентолин и сироп за кашлица. Да спомена, че не е правила температура, няма хрема, просто имаше спазъм, а вчера лекарката каза, че чува хъркане от дробчетата, но било от храчките. Вече пие антибиотика 6 дни. Направо не знам какво да правя. И аз започвам да си мисля, че бронхит не се лекува с антибиотик. Особено в нашия случай май се касае за вирус или алергия. Детето е весело и този антбиотик само ще и отслаби имунната система.

Общи условия

Активация на акаунт