Акне? Как да се справим с него?

  • 11 534
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 214
Преди години и аз правех какво ли не, за да се махнат гадните пъпки от лицето ми - големи, подкожни и гнойни.И бирената мая пиех, и разтвори със салицилов спирт и лекарства правих.... а нямаше никакъв ефект. Най-накрая и на кожен лекар отидох и  - ефект най-после имаше. Изписаха ми един крем (в момента обаче не се сещам за името му), с който се мажех около месец, месец и малко. Единсвеното неприятно нещо беше, че от самия крем кожата започна да се бели и стана червена.... но това се преживява  Simple Smile 2 месеца с такова лице, но после..... вече няма пъпки  Laughing

# 31
  • Мнения: 4 915
При мен същата история - всякакви кремове, хапчета, бирена мая. Временен ефект. Ходих на дерматолог. Повечето предписват антибиотик няколко месеца по схема - Тетрациклин - за вътрешна борба с бактериите. Плюс Акне Аут и Скинорен. Кожата се изчиства напълно. За съжаление ефектът е временен - към година и нещо.

Пак ходих на друг дерматолог, пак същата схема ми изписа. Пак същите резултати.

Сега ще пробвам от тук препоръки.

Съветът ми е да се посети дерматолог, а не козметик.

# 32
  • Мнения: 156
А някой ползвал ли е Exfoliac 100 и доволни ли сте от него.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 214
Аз също препоръчвам лекар-дерматолог. Нямам много вяра на козметичките за тези неща.... 

# 34
  • Мнения: 1 677
Аз съм много доволна от Zineryt.

# 35
  • София
  • Мнения: 7 097
А някой ползвал ли е Exfoliac 100 и доволни ли сте от него.

Чувала съм добри отзиви, още повече че той е за по-зряла кожа.
Бях се изпъпчила едно лято от слънцето, но такива акнеични пъпки  Sick и се мазах с него - много добре ми изчисти лицето.

Изписаха ми един крем (в момента обаче не се сещам за името му), с който се мажех около месец, месец и малко. Единсвеното неприятно нещо беше, че от самия крем кожата започна да се бели и стана червена.... но това се преживява  Simple Smile 2 месеца с такова лице, но после..... вече няма пъпки  Laughing

Да не е Ретинол А или нещо такова?

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 214
Не се казваше така, друго му беше името; обещавам довечера като се прибера да намеря опаковката и да Ви напиша името както и повече подробности за приложението му!  Grinning

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 214
Ето го крема, с който се избавих от упоритото акне http://www.medicine.bg/lekarstva/acnederm   Stuck Out Tongue Winking Eye

Общи условия

Активация на акаунт