1000 начина да живеем по - добре.

  • 1 544
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 372
Да бе държавата липсвала ние сме като прасета, навсякъде фасове и опаковки. Знаете ли колко пъти съм виждала подобни сцени: двама родители и дете и то си хвърла опаковката от вафла на земята. И това точно до една спирка на градския транпорт, където поне има кошче със сигурност. Един път само дето не ме набиха, щото никак не си мълча. Викам и у вас ли така правите бе? и като ме метнаха майко мила  ooooh! ooooh!
Та държавата ни липсвала, възпитанието ни е такова.
А аз съм за доброволни организации с правомощия от общината, които заснемат и глобяват на момента.

# 16
  • Мнения: 12 667
Добре де, боклука явно ни е голям проблем.
Не може всички в ,,нормалните държави" да са възпитани и чисти.
Там как е решен въпроса ?

С глоби.
И с непрекъснато чистене. Я виж някой магазин в деня на разпродажбите.

# 17
  • Мнения: 654
От казаното може да обобщим 3-тия начин : доброволни организации с правомощия от общината, които заснемат и глобяват на момента.
2- рия начин :
Катаджиите да се заменят със скенери.

# 18
  • Мнения: X
Страхотна статия, така е. Нека правим каквото трябва, пък да става каквото ще.

# 19
  • Мнения: 2 821
Ето какво още трябва да променим...От една седмица насам в нашия град се забелязват двама, единият облечен като цар, а дамата до него наподобява Снежанка. Със сигурност ги има и в други градове. Тези двамцата рекламират цигари!!! При забрана да се осъществява такава реклама, те под сурдинка питат минаващите дали пушат.....Като се вгледаш в кутията цигари, виждаш лика на Мерилин Монро и о, Боже тя мацката не била Снежанка, а Монро Crazy...Толкова изнасилена реклама не бях виждала...
Днес в магазина след мен влезе едно момиче да си купи цигари...Има забрана на лица под 18г. да се продават цигари - ОК, продавача стриктно я изгледа и я попита дали има 18, тя чинно си призна, че няма, излезе и влезе един младеж, на когото продадоха...бяха заедно...т.е. детето така или иначе ще се сдобие с цигари....

# 20
  • Мнения: 654
То и аз видях царя , но реших че отива на закъсняло новогодишно парти.

# 21
  • Мнения: 372
Ееее не можеш да ги спреш, но ги ограничаваш все пак. Сама не може да си купи. Това е началото. И от заведенията ако ги изкараме ще бъде супер. Ама няма да питам къде са родителите, докато те са по баровете.

# 22
  • Мнения: 275
Добре де, боклука явно ни е голям проблем.
Не може всички в ,,нормалните държави" да са възпитани и чисти.
Там как е решен въпроса ?

С глоби.
И с непрекъснато чистене. Я виж някой магазин в деня на разпродажбите.

Това е само малка част от истината.

Добре поддържаните и чисти места респектират хората и ги карат да се съобразяват с този факт. Естествено, че има малцинства за които не съществуват каквито и да е правила или благоприличие. Лондон по население е приблизително колкото България. В този град има изключително чисти квартали, също толкова и не лице-приятни. Едните са обитавани от една социална прослойка, другите от друга. За мен изводите са елементарни...
Глобите няма да решат проблемите с чистотата в България. На това мнение съм от момента в който видях със собствените си очи как от седмия етаж полетя торбичка с битови отпадъци...

# 23
  • Мнения: 396
Джоджо, ако това те успокоява, аз пък съм живял и в България и в чужбина и се чувствам еднакво некомфортно навсякъде...както ми каза една приятелка "бремето да носиш по-голям интелект, отколкото можеш да понесеш"...иначе това със снимката на нотариалния акт е яко, така ще си разглеждам нотариалните актове с още по-голям кеф  Mr. Green

В момента се опитваме да се сдобием с недвижима собственост.
Такъв батак и в Бъкгария не съм виждала!
Некомфортно и още как!
Не знам на континента как е.

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Е,  след като в България има толкова много измами с имоти защото не се приложи това.
То ще почнат с това че таксите ще се увеличат , че измамниците имат фалшиви пари и карти и че един нотариален акт ли няма да изфабрикуват.
Но когато човек не иска да направи нищо , оправдания много.
Моето първо предложение е : документите за собственост да бъдат защитени , както личните.
Сега сте вие.....
Предложението ти наистина е неприложимо. Поне според мен. То и в Парламента често правят предложения, дето после се оказва, че няма как да се приложат...
Интересно ми е, ако собствениците са 12 човека, към нотариалния акт албум ли трабва да приложим.
Или, ако имуществото е собственост на компания, снимка на управителя ли да има, или на секретарката му  newsm78

# 25
  • Мнения: 12 667


Добре поддържаните и чисти места респектират хората и ги карат да се съобразяват с този факт. Естествено, че има малцинства за които не съществуват каквито и да е правила или благоприличие. Лондон по население е приблизително колкото България. В този град има изключително чисти квартали, също толкова и не лице-приятни. Едните са обитавани от една социална прослойка, другите от друга. За мен изводите са елементарни...
Глобите няма да решат проблемите с чистотата в България. На това мнение съм от момента в който видях със собствените си очи как от седмия етаж полетя торбичка с битови отпадъци...


Да, вярно е, че в нормалните държави хората не се мешат. Ако държищ да си хвърляш боклука от прозореца, намираш си подходящо място. И редът се следи по различен начин.

Общи условия

Активация на акаунт