ДОКОГА ДЕЦАТА НИ ЩЕ ИГРАЯТ НА МРЪСНИ ПЛОЩАДКИ

  • 3 435
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Цитат
Побеснявам като видя куче по улиците и особено да го разхожда някой и да спре да го изчака да си свърши работатанезависимо къде се намира, че ако направиш забележка даже ти се развикват, че им смущаваш животинчето. Сори, но в такива моменти ми идва да го убия това животинче. Дано  управляващите разберат, че освен животните в тази държава има и деца................ та измислят нещо
Със злоба нещата няма да се оправят, а и не е полезно за здравето Simple Smile
Смятате ли, че ако стопанина не спре ще се оправят нещата, т.е. необразно казано кучето няма да се насере? Проблемът с лайната по улиците си има много лесно решение - всеки стопанин да почиства след животинката си, не е толкова трудно да се вземат няколко найлонови пликчета в джоба!
А по въпроса с детските площадки - нито на кучетата, нито на другите домашни любимци им е там мястото, но според мен майките трябва да са по-активни в сезирането на т.н. контролни органи и ако има повече глобени - ще има по-голям шанс да се оправят нещата, т.к. колкото и да е гадно, но някои хора не се замислят докато не ги удари в джоба!
Извинявам се ако е прозвучало злобно, но и аз като болшинството пишещи тук майки смятам, че децата ми са по важни  от каквито и да били животни. И не съм чула за глоби и никога не съм виждала някой да си прибира с пликчета............. бля бля бля. Напротив - точно на детска площадка съм правила забележка и точно там собстнениците на кучето ми се нахвърлиха най нагло - е сори но не мога да реагирам по друг начин.

# 31
  • Мнения: 668
Присъединявам се към Вас. В градинката до нас е пълно с такива неща. Не че няма знак на входа забранено за кучета, ама като няма кой да контролира и 100 наредби да има какъв е смисъла???
Съгласна съм че всеки стапанин трябва да почиства след домашното си животно. Ами ако същото се изходи в средата на хола му, там ли ще остави изпражненията????????

# 32
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Необходимо е санкциите да се налагат реално. Факт е, че не се прави.

# 33
Напълно съм съгласен с теб и се чудя какво да направя. Има и друг проблем с кучетата. Синът ни е на почти на 2 годинки и когато се разхождаме в Плевен с ръчичка пипа оградите на къщите. Не мога да го отуча и постоянно се страхувам че някое отвързано куче може да го захапе или най малкото изплаши.

# 34
  • Мнения: 82
Точно за това апелирам към всички вас да подадем жалба в общината (в сайта на общината поне за София отнема 5 мин.). Много се надявам, че ако повече хора го направим някой може и да се събуди за този проблем.

Нека да има няколко глобени, пък да видим останалите.


п.п. Между другото днес за първи път в живота си в България видях човек да си събере екскрементите на кучето в една торбичка.  smile3501 smile3501 smile3501Ако има глобени, и те започнат да спазват правилата, все си мисля, че на принципа на добрия пример или от страх от наказание и другите ще почнат.

# 35
  • София
  • Мнения: 6 260
А как точно си го представяте глобяването за това, че на някой кучето му се е изходило на детска площадка?  newsm78 И да пуснеш жалба, можеш ли да посочиш името на стопанина? Дори и да можеш, като той просто каже: "Не е вярно"? Според мене би било много по-резултатно да се напишеше жалба, че детската площадка не е оградена или пясъчникът е прекалено нисък, а не е, както е по наредбата, и вътре влизат кучета.  Peace

# 36
  • Мнения: 82
И това е вариант.

Аз по-скоро си мисля, че могат да се глобят за това, че разхождат кучета там. Когато и да минеш през детската площадка, ще видиш поне един човек, който разхожда куче там. 5 човека да глобят днес, утре 5 и то ще се разчуе...

# 37
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Няма служители, с вменени задължения "осъществяване на контрол."
Липсата на санкции е следствие на липсата на контрол.

# 38
  • Мнения: 139
Аз много се ядосвам и ме е страх! Винаги като минава куче дърпам количката и пазя Беба

# 39
  • Мнения: X
И това е вариант.

Аз по-скоро си мисля, че могат да се глобят за това, че разхождат кучета там. Когато и да минеш през детската площадка, ще видиш поне един човек, който разхожда куче там. 5 човека да глобят днес, утре 5 и то ще се разчуе...

Напълно подкрепям, но.......... не знам що съм такъв песимист........... Защо когато някой срита едно куче понеже му е посегнало нямат брой и края някакви си организации които защитават животните, а когато е нахапано жестоко дете ................ никой нищо - само на хартия се изписват доклади, а после е по старому............

# 40
  • у дома
  • Мнения: 258
Абсолютно съм "ЗА" инициативата.
На дете съвсем малко му трябва да се изплаши... И после цял живот да си носи страха в себе си, заради някое бездомно... или още по-лошо - домашно куче, нехайно пуснато от стопанина му.

# 41
  • Мнения: 82
И това е вариант.

Аз по-скоро си мисля, че могат да се глобят за това, че разхождат кучета там. Когато и да минеш през детската площадка, ще видиш поне един човек, който разхожда куче там. 5 човека да глобят днес, утре 5 и то ще се разчуе...

Напълно подкрепям, но.......... не знам що съм такъв песимист........... Защо когато някой срита едно куче понеже му е посегнало нямат брой и края някакви си организации които защитават животните, а когато е нахапано жестоко дете ................ никой нищо - само на хартия се изписват доклади, а после е по старому............

Точно за това се ядосвам и за това пуснах тази тема!

Щом защитниците на животните обичат до толкова животните, че да се обединят да ги защитават, нима ние не обичаме децата си повече, че и ние да се обединим и да се надигнем!

Ако съм сигурна,че има достатъчно майки, които да подкрепят идеята, ще организирам протест пред общината!

Това не е борба срещу животните или кучетата въобще, а срещу това те да нямат място там където играят децата ни!

Иска ми се да вярвам, че можем да се преборим за чисти детски площадки:
-чисти от кучешки лайна;
-чисти от кърлежи;
-чисти от кучешки тении;
-чисти от кучешки зъби;
-чисти от кучешки лай!

И без това тези кучета са навсякъде (и домашните и бездомните), айде ако е възможно поне в малкото детски площадки да ги няма, а!

Вчера една майка се оплака, че в летните месеци няма седмица без да вади кърлежи от детето си, хванат от детската площадка....а тези с кучетата дават ли си сметка и това колко е опасно?!?! smile3511 smile3511 newsm61 newsm61 Имам близък, който едва не умря от кърлеж...





# 42
  • у дома
  • Мнения: 258

Иска ми се да вярвам, че можем да се преборим за чисти детски площадки:
-чисти от кучешки лайна;
-чисти от кърлежи;
-чисти от кучешки тении;
-чисти от кучешки зъби;
-чисти от кучешки лай!


Абсолютно съм съгласна! Но как да го постигнем?!?

# 43
  • у дома
  • Мнения: 258
Има подобна тема за детските площадки ето тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=370254.0

# 44
  • Мнения: 82
Нека пробваме с жалби.

Тази, която аз подадох е заведена в общината. Изпратиха ми мейл. Очаквам да ми отговорят.

Надявам се, че ако тези жалби станат достатъчно много, някой може да се сети за този проблем.

Общи условия

Активация на акаунт