Фетална морфология

  • 5 218
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Мнения: 16
Много ви благодаря, момичета!!! Страхотни сте!  Hug

Имелда Маркос, имаш някакви лични впечатления или кометари от твои познати за тази клиника за ранна диагностика??? В повечето теми, в които се коментира ФМ се препоръчва тя да се прави във втория триместър. Тук категорично е казано, че идеята е в ранното изследване. Аз вече съм си запазила час за изследване във Фемина и сега се чудя дали да не предпочета тази клиника. Имаш ли идея дали е по-различна от останалите и с какво.? Предварително благодаря!

Последна редакция: нд, 08 фев 2009, 10:13 от dd2

# 32
  • Мнения: 1 354
Първата е много важна между 11 и 13 г.с.  - така наречената нухална транслуценция. Тя е показателна за евентуален синдром на Даун. Така че според мен е задължителна.


 Peace съгласна съм

# 33
  • Мнения: 50
Аз имам записан час за този мц но не видях някой до сега да се е похвалил че е ходил там ти била ли си? Ще се радвам да споделиш мнение или някой друг който е ходил защото вече се чудя дали да ходя изобщо...

# 34
  • София
  • Мнения: 1 783
Имам лични впечатления от лекарката, която работи там, защото тя е следила втората ми бременност. Мога да кажа, че е перфектен ехографист, въпреки че  е много млада. Различното на центъра е, че там се прави скрининг в първи триместър, което си позволявам да твърдя, че малко /в пъти по-малко от "практикуващите" я /  е обучен да прави в България по наистина утвърдения начин, със съответната апаратура.
 Д-р Янкова е специализирала в Лондон в Клиниката на проф. Николаидес, който е корифей на ранния скриниг на вродени аномалии в световен мащаб и серитифицирана от него за това, което прави. Центърът се намира под непрекъснато под негов контрол.

За съжаление в самия център не съм била в ролята на пациент, защото е по-млад от децата ми  Wink.
ladysunny , защо никой не се хвали, че е ходил там, не знам.

# 35
  • Мнения: 16
Благодаря ти много за отговора Имелда Маркос !!!
Ти си изцяло виновна  Peace   Grinning за това, че отказах часа си за ФМ във Фемина и си записах час за преглед в този МЦ. Часа ми е за 24.02 и след това със сигурност ще споделя с вас впечатленията си! Трябва да бъдем новатори, да търсим новостите и да им се доверяваме, нали така !?!  Laughing

# 36
  • София
  • Мнения: 1 783
Ще чакам с нетърпение впечатленията ти!

# 37
  • София
  • Мнения: 626
Ще чакам с нетърпение впечатленията ти!
Аз имам записан час за този център на 09.03 и също се чудих защо няма впечатления от него ще чакам dd2 да сподели своите и ще пиша, когато мине моя преглед.

# 38
  • Мнения: 4
е, да се намеся аз с мнение за този медицински център - с двете ръце съм за smile3521
ходих два пъти там на преглед - какато в първия триместър, така и в 20 г.с. - при Д-р Янкова, която ми следи бременността - това което знам за центъра / и от определено не е от Д-р Янкова е че е с най добрия апарат за диагностика и наистина от добър специалист, в което се убедих сама.
Според мен не е толкова популярен защото е от скоро /сравнително/ и защото засега доколкото знам там работи само Д-р Янкова. А тя работи по принцип в Тина Киркова, а в центъра идва само когато има дати за прегледи.
В 20 седмица освен там ходих и при прехваления Д-р Марков - нищо лично, но освен големия плазмен монитор в кабинета на Д-р Марков, друго предимство нямаше. А цената на единия и на другия преглед беше с двадесет лева разлика в полза на Д-р Марков.

# 39
  • Мнения: 16
Да кажа впечатления от прегледа, както обещах: МНОГО съм доволна!!! Янкова е страхотна, предразполагаща, мила и отзивчива. Доколкото мога да преценя е и добър специалист. Определено пак ще отида към 20 г.с., въпреки, че съм от Бургас. Незнам как, но и повярвах на тази жена, че може и знае.
Огледа всички параметри на бебето, обясняваше ми какво прави в момента, отговаряше с желание на всичките ми въпроси.
ПРЕПОРЪЧВАМ горещо този нов и по-съвременен от БХС метод за диагностика  Peace !!!

Общи условия

Активация на акаунт