Кога децата ви започнаха да стъпват устойчиво?

  • 2 636
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 521
На 9 месеца започна да стъпва устойчиво,на 10 се движеше по леглата и мебелите,и на 1год проходи.

# 31
  • Мнения: 270
Около годинката стана по-стабилна и се отпусна да ходи сама.

# 32
  • Мнения: 525
Ами лично мен би ме притеснило основно това, че не се изправя само и не стои на 4 крака. Бяха ми дали лекарите /като бяха бебета моите/ едни диаграми, които показват какво трябва да прави детето на определените месеци. Не помня за 10 м., но със сигурност моите правеха всичко това, а според картинките се движеха малко назад...Понеже при бебетата моториката е пряко свързана с психическото развитие, аз бих завела детето си и при друг лекар, напр. невролог.
Обаче, това че тук прочетох мненията на доста майки които са имали сходен проблем и за детето всичко се е развило ок, ме кара да мисля, че е нормално. Но от опита вече, който посъбрах волно или неволно - защо не го заведеш някъде още, при специалист, за да си спокойна.

Айде стига.
Да приемем, че някои се развиват по - бързо във физическото си развитие, други в интелектуално. Heart Eyes
Лекар ме подсети веднъж как някои предпочитат да танцуват балет, други да четат книги, трети да играят футбол..

# 33
  • София
  • Мнения: 325
При нас беше обратното - притеснявахме се дали не е много малък за тва или онова. Мисля, че е много рано да се тревожиш. Едната ми племенница не мърдаше до 1г и 2м и проходи на1г и4м, а сега е такъв дивак ... и то умен дивак!

# 34
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ми на 7м. стъпваше на цяло крачи като го държах (както описваш ти под мишниците), тогава и пролази.
На 8м. се изправяше сам по мебелите.
На 9м. ходеше хванат за 1 ръка.
На 10м. проходи.
Права си, всяко дете си е индивидуално. На моята приятелка детето е с 2 дена "по-голямо" (т.е. 1г.2м.) и все още не може да ходи.
Не се притеснявай Hug

# 35
  • Мнения: 2 132
Не се притеснявай, всяко детенце е различно Hug
За протокола - стъпваше стабилно на крачета като я държа на 4-5м, изправи се на 6, придвижва се сама по мебелите от 8, сега сме на етап ходене като я държа за едната ръка. Сама прави по 2-3 крачки от едната мебел до другата иначе я е страх Wink Но и аз съм проходила рано, така че е наследствено.

# 36
  • у нас
  • Мнения: 5 716
около годинката  Peace

# 37
  • Мнения: 153
На 8 месеца стъпваше стабилно, като го държах за ръка. На 10 месеца проходи.

# 38
  • Мнения: 27 524
Седна и се заобръща на 8, не е лазил никога, проходи на 18. Никога не съм се притеснила и за миг  Peace

# 39
  • Мнения: 931
Проходи на година и 3 месеца и само две седмици след това вече ходеше доста уверено. За сметка на това знаеше доста думички. Някъде прочетох, че е невъзможно да се развият едновременно всички умения, някои прохождат по-рано, други проговарят и т.н. Нейната педиатърка ме посъветва за да не се притеснявам излишно да не сравнявам детето си с другите деца.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 524
Някъде около 10-я месец. Проходи на една година и 40 дни.

Общи условия

Активация на акаунт