Отговори
  • малко градче
  • Мнения: 188
Здравейте! Интересува ме следният въпрос. Работя във шивашка фирма. В момента съм по майчинство до 5. 02. 2010г. Мисля обаче да се върна на работа през тази година (ако не ми мине котка път). Знам, че когато се върна ще получавам половин майчинство + заплатата. Не ми е ясен обаче въпросът за платеният отпуск, който ми се полага за тези две години. В смисъл как ще ми бъде изплатен. В този бранш се излиза отпуск не когато искаш , а когато ръководството прецени за най- удачно. Т. е. излизаме цялата фирма отпуска да речем 3 седмици( или 4 ) лятото , а остатъка - 5 дни по Коледа.   
   Моля , ако някой знае как стоят нещата при тези факти да сподели ( може и от личен опит разбира се) ?   Благодаря!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ако искаш да вземеш платения отпуск,без да се връщаш на работа ще ти се плати въз основа на последният отработен месец.

Ако искаш да се възползваш от някакво увеличение в работата,трябва да отработиш 10 дни и тогава да излезнеш в отпуск.

Докато си платен отпуск пак ще получаваш половин майчинство.Не на последно място-работодателя разрешава платения отпуск.

Тези неща ли те интересуват или нещо друго,защото си задала въпроса доста общо и неясно.

Общи условия

Активация на акаунт