Мнения за 4D ехограф.

  • 55 802
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Здравейте!
Искам да попитам всички които са ходили на 4D през бременността си ,дали си заслужава?Мненията са противоречиви ,според едни е невероятно ,според други нищо особено.
Знам че това е по скоро за удоволствие на родителите ,за да видят бебето си в реално време ,тъй като феталната се прави на 2D,и много се двоумя дали да запиша час за преглед.Моя лекар си ме гледа всеки месец и следи каквото е нужно ,но няма 4D.
Мисля, мисля и все ме изкушава мисълта да си имаме снимка и клипче на бебо,още от пребиваването му в тумбака ми. Crazy
Благодаря предварително на всички които ще изкажат мнение.  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 496
Да, предимно за удоволствие на родителите е. Направи си, ще си имаш клипче и ще си го гледаш докато дойде момента да се видите с бебчето лице в лице. Hug

П.П. Аз съжалявам, че не отидох.  Laughing

# 2
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз отидох с предната бременност, но така и не видях нищо, защото докторът не беше обърнал монитора така, че да виждам. Сумтеше и нищо не казваше, в крайна сметка и клип не направи, останах разочарована, но то е разочарование от доктора, а не от апарата.
Иначе това е наистина глезотия за родителите. Мъж ми беше  с мен, поне той видя всичко.

# 3
  • Мнения: 9 814
За мен също е глезотия за родителите, но пък за сметка на това незабравима.
Голямата ми дъщеря честичко ме кара да й пусна клипчетата от 4Д-то се радва да се види неродена
Вчера бях на такъв преглед и видяхме и малката бебка. След това я сравнявахме с каката....
Наистина си заслужава само заради сантимента.

# 4
  • Мнения: 2 013
Ние ходихме на преглед с 4Д,даже няколко пъти.
За нас беше невероятно изживяване,и точно на него за пръв път видях физиономйката на бъдещата си дъщеря,даже се изцепих на доктора "прилача на баща си  Crossing Arms"
Аз съм за Peace

# 5
  • Мнения: 306
и аз ходих, доволна съм. въпреки че тя така се въртеше, че всичко се замазваше и трудно успяхме да видим нещо, но все пак- ръчички, крачета...и даже първият път не можахме да видим пола (в края на 4-я месец), защото си сложи ръчичката точно на слабините  Mr. Green ...срамежлива мома!иди според мен, заслужава си- аз поне като гледах мъжо как се кефеше и показваше клипа на всеки, който дойде у дома  Mr. Green...

# 6
  • Мнения: 9 973
аз ходих на 3Д,имам клипче,което доже и не знам къде е,че постоянно крия нещо от детето.Мисля и за второто да направя за да няма сърдити после

# 7
  • Мнения: 117
аз пък през цялата бременност съм била на такъв ехограф ,поради причината, че моята лекарка си го имаше.Не мисля ,че е нещо кой знай какво.Все пак разликата я намират докторите, а ние като нищо не се сещаме е почти същото.

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
ФМ,която направих беше при Марков и там видях бебето на 4D.Ако,не беше ФМ само заради удоволствието да имам 5 снимки  и 3 клипа не бих отишла.За мен беше важно да разбера дали бебето се развива добре,другото беше добре дошло.

# 9
  • Мнения: 4 335
Според мен си заслужава да се иди,дори да ти остане само спомена от клипчето. Peace

# 10
  • Мнения: 651
Ми "моят" д-р ме изпраща,за да се изключат аномалии.Не знам дали това е предназначението?

# 11
  • Мнения: 3 092
Да, предимно за удоволствие на родителите е.
съжалявам , но не мисля че е само за това .
на 4Д се оглеждат детайлно всички органи на бебето и се следи за малформации.
Има неща , който 2Д не може да види  Simple Smile
Става въпрос за феталната морфология , която се прави на тях , нали.
Предният път ми включиха и доплер , следяха кръвотока, огледаха всичко , наистина всичко .
Отидох заради това .Сега пак ще го направя.

# 12
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Благодаря на всички които ми отговориха.  bouquet
Записах час и сега ще чакам с нетърпение да дойде време за прегледа.
Обясниха ми,че освен за глезотия самия апарат има и други предназначения  като доплер, много точно изчисляване теглото на плода,да се види добре има ли усукване на пъпната връв.
Аз вече съм 28-29 г.с. така че и тези неща вече са доста важни.
Осен това това ми е второ дете и въпреки голямото  ми желание , кой знае дали ще се решим да си имаме и трето   Crazy ,така че мисля да не пропускам това изживяване. Mr. GreenОт баткото нямам дори ехографска снимка ,за което съжалявам толкова много,но преди 9 години изобщо не можеше и да се види кой знае колко на тогавашните ехографи.Гледаха ме два пъти през цялата бременност и никой дори не спомена за възможност да ми даде снимка. Tired

# 13
  • Мнения: 566
Отиди ,на нас с мъжа ми и "каката" много ни хареса,аз съм мнго доволна и от самия преглед,доктора постоянно говореше,обясняваше ни,само дето от мнго приказки забрави да ни запише клипче,но здраве да е важното че всичко с бебата е наред. Peace

# 14
  • хасково
  • Мнения: 378
И мен през цялата бременност са ме гледали на 4D ,имаме си и клипчета,защото моят лекар разполага с такъв апарат.И аз мисля,че освен удоволствие за родителите,чрез него бебето се оглежда доста по-детаелно за някакъв проблем ако има.На нас още докато бях бременна ми казаха,че малкия задържа урина в бъбреците,благодарения на това взехме мерки още след раждането.
Деянова,виждам че си от Пловдив,аз там ходих на консултация и там раждах,можеш да посетиш д-р Даскалов,той разполага с такъв апарат и е изключително добър лекар.Успех!

Последна редакция: ср, 04 фев 2009, 19:52 от stankova82

# 15
  • Мнения: 651
stankova82,благодаря

Аз от 5г. ходя при д-р Амалиев.Той няма 4Д,но ще ходя в Хирургйи да ме гледат.Дано да нямам проблем с мъника.А и то се не знае докато не излезе - да не дава Господ да му има нещо!

# 16
  • Мнения: 2 172
Определено си заслужава  Peace Останахме очаровани с мъжа ми,въпреки,че първо бяхме скептични и едвам го навих да идем,за да видим пола  Crazy Ходихме в началото на декември.Еми,ако не бяхме отишли още нямаше да знам какво е бебето,моя доктор нещо се свени да каже и все отлага  Crossing Arms

+това си имаме снимки и клипче и се уверихме,че всичко с бебо е наред,обясниха ни много подробно кое какво е  Peace

# 17
  • Разград
  • Мнения: 2 102
През втората ми бременност отидох за мое успокоение най-вече. Въобще не съжалявам за пътя, който пропътувах и парите, които дадох.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Заслужава си Peace
През втората бременност ходих няколко пъти

# 19
  • Мнения: 1 354
Ние ходихме на преглед с 4Д,даже няколко пъти.
За нас беше невероятно изживяване,и точно на него за пръв път видях физиономйката на бъдещата си дъщеря,даже се изцепих на доктора "прилача на баща си  Crossing Arms"
Аз съм за Peace



Все едно съм го написала аз,и аз така се изцепих"прилича на баща си" Joy
Ако имаш възможност си направи няма да съжаляваш Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 2 430
Да първият път ходихме за успокоение с таткото.Другата седмица ще ходим ей така за глезотийка LaughingМного ми е хубаво и мило всеки път като си го видя човечето.Сега нямам търпение ,предишният път бях в 19 г.с. и нямаше кой знае какво за разглеждане Mr. Greenосвен,че видяхме,че е мъж.Сега ще си го видя вече оформено човеченце Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 328
Винаги ми е било мерак да отида на този видеозон,но така и не отидох  Sad.Но живот и здраве за второ ако си имаме Отивам  Peace

# 22
  • Мнения: 3 211
Пухчо, аз отидох в 29 седмица и каза, че е много късно за 4Д, но щом съм решила Laughing
Трябвало по-рано, за да се види по-добре бебето. Аз исках най-вече да видя дали е много слабо, защото първото се роди 2 кг. и доста ни изненада с теглото си, но тогава на нормалния ехограф всичко се виждаше о.к.-кости, глава, гръбначен стълб, просто месцето е било по-малко.

# 23
  • Мнения: 95
Аз ходих в 27г.с за нас беше много голямо изживяване LaughingТаткото и аз се радвахме като деца Grinning На мен ми хареса и спомена е незабравим.Късмет

# 24
  • Мнения: 1 475
Аз ходих в 19 седмица, хем се стресирах първоначално, хем голям кеф по-късно като си гледах клипа как беба си лапа ръчичката, записала съм се и за  29 седмица, за да се видим по от близко отново с беба! Готино е  преживяването, определено!

# 25
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Разлюбопитихте ме съвсем. Crazy
Чак почвам да се ядосвам какво съм чакала до сега. Rolling Eyes
Добре че часът ми е скоро ,че съвсем щях да пощуря.
Като минем ще споделя как е било.
Very nice а в 29 г.с. как беше?В смисъл вижда ли се добре или вече бебчо е прекалено голям и е по трудно?

# 26
  • Мнения: 297
През първата ми бременност не съм ходила, но сега ще отида. В момента съм в 9-та седмица и е рано, но няма да пропусна момента, защото съм сигурна, че ще е приятно изживяване и завинаги ще ми остане спомена, а може и клипче да имам, и снимки.

# 27
  • Мнения: 641
И аз имам клипче на бебка...срамуваше се от нас с татко й и си криеше очичките с ръчички...след няколко секунди естествено си налапа пръста на ръчичката.
Това беше преди доста време,но сега като си го пусна се кефя много.

# 28
  • Мнения: 29
Здравей!
Аз отидох 17 седмица на 4D в Хирургиите на Пещерско и не съжалявам въобще. Дадох 70 лева, но прегледът беше много подробен, видяха пола на бебето и макар че присъстваха и студенти, от които честно казано се ужасих, защото каквото и да ги попиташе доцентката, те все не знаеха. Дадоха ми анамнеза  на бебето, както и диск със снимки и клипове от прегледа. И досега като го гледам ми е незабравимо изживяване. Бебка е още малка, обаче като порасне съм сигурна, че ще й хареса, макар че прилича на извънземно на тези клипове. Аз отидох на този преглед, защото исках да избегна кръвния тест за изчисляване на вероятността от аномалии, който ми се видя ненужен, а и тъй като това ми беше първа бременност след 30 години, исках да се уверя, че всичко с бебока ще е наред.
Това е засега от мен!

# 29
  • Мнения: 494
Aз ходих на 4Д някъде 30-тата седмица. Ходих за да му направят хубава снимка, а и да го видя. Аз лично очаквах много повече, и  може би затова бях малко разочарована, но въпреки всичко мисля, че си заслужава. Виж снимки от 4Д ехограф в гугъл и ще добиеш представа как се вижда и дали ти се ходи.

# 30
  • Мнения: 349
Зависи какви са ти  очакванията. Ако имаш възможност отиди, за да не съжаляваш някой ден, че не си го направила  Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 5 079
Определено си струва това преживяване. Помни се цял живот. Дори само заради това бих дала тези пари... Blush

# 32
  • Мнения: 494
Определено си заслужава!Освен,че огледаха всички възможни органи на детето ,ни направиха  клипче  и снимки. За нас беше невероятно усещането да си видим дъщерята,още преди да се е родила,как се усмихва,прозява и движи. Сега я показвам с кеф на всички, а после си мисля,че и на нея ще и бъде интересно да се види. Поне на мен щеше да ми бъде интересно да се видя мен самата!

# 33
  • Мнения: 219
Със сигурност си заслужава! Изживяването е невероятно, още повече ако и таткото присъства.

# 34
  • Мнения: 212
Да, предимно за удоволствие на родителите е.
съжалявам , но не мисля че е само за това .
на 4Д се оглеждат детайлно всички органи на бебето и се следи за малформации.
Има неща , който 2Д не може да види  Simple Smile
Става въпрос за феталната морфология , която се прави на тях , нали.
Предният път ми включиха и доплер , следяха кръвотока, огледаха всичко , наистина всичко .
Отидох заради това .Сега пак ще го направя.

 Peace

# 35
  • Мнения: 98
http://www.layyous.com/ultasound/ultrasound_video.htm
това ми е любимият сайт,хвърлете поглед и ще видите дали си заслужава Simple Smile

# 36
  • Мнения: 299
Здравейте, аз съм в 19г.с. и си записах час във Фемнина за следващата седмица, чакам с нетърпение, обаче съм на обикновен коремен ехограф 2дни преди това, дали е вредно това гледане толкова често с ехограф за бебо?

# 37
  • Мнения: 3 294
Здравейте, аз съм в 19г.с. и си записах час във Фемнина за следващата седмица, чакам с нетърпение, обаче съм на обикновен коремен ехограф 2дни преди това, дали е вредно това гледане толкова често с ехограф за бебо?
Мисля че няма проблем  Peace

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Определено си струва това преживяване. Помни се цял живот. Дори само заради това бих дала тези пари... Blush


Изживяването е несравнимо и запомнящо се.С умиление се сещам как ме побиха тръпки тогава и колко пъти го гледах  Grinning

# 39
  • Мнения: 329
Определено си струва това преживяване. Помни се цял живот. Дори само заради това бих дала тези пари... Blush


Изживяването е несравнимо и запомнящо се.С умиление се сещам как ме побиха тръпки тогава и колко пъти го гледах  Grinning
не можеш да изпуснеш първия контакт с твоето бебче, не същото като на 2D-пожелавам ти да отидеш и то да ти помаха от корема  Hug

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
http://www.layyous.com/ultasound/ultrasound_video.htm
това ми е любимият сайт,хвърлете поглед и ще видите дали си заслужава Simple Smile
Много готино!
По темата-с първото дете не съм ходила.Но с второто задължително ще ида.

# 41
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Съжалявам, че докато бях бременна не отидох. Следващия път не бих пропуснала Naughty

# 42
  • Мнения: 6 365
Аз имам готино 4Д клипче от 12 седмица. Показвахме го на родителите, когато съобщавахме за бебето.

Самият триизмерен образ останах с впечатление, че не казва кой знае какво на лекаря. Той си гледа всички органи двуизмерно. Зависи дали ще иска допълнителна такса за 4Д- в клиника Малинов това се включва в прегледа с цена 30 лева.

Препоръката ми е да направите такова клипче при най-ранния тест за Даун 11-13 седмица. Тогава бебето е достатъчно малко, за да се хване цялото в кадър, а и още не е много извънземно, все още е малко, закръглено и желирано.

След това към 20 седмица се скри зад плацентата. В 23 седмица в началото си криеше лицето с ръце, а на втория опит за снимка приличаше на Васил Божков-Черепа (поради липса на подкожни тлъстинки), та затова не правихме клипче. На следващия преглед бебето се оказа адски нефотогенично. В гугъл триизмерните снимки показват някакви херувимчета, мойто прави мутри като дзвер. Имаше клипче, смешно е.

Сега ще ходя за последно, но не за снимки, а да видим колко ще е голямо и последно как се развиват бъбреците.

Така че- интересничко е, но не чакайте неземни резултати:) може бебето да ви се види даже грозничко. Аз по принцип не харесвам ехографи, вярно, моето бебе е, ама е малко като от филм на Тим Бъртън.

# 43
  • Мнения: 793
Някой да е ходил на 4Д при д-р Мазнейкова? Защото аз ходих,но снимката която ми изкара беше черно бяла ...и през цялото време гледах бебка черно бяла. До колкото знам 4Д е с кафяво оцветено. Точното името на изследването е (по ценоразпис): 4D ехография-Ехографски скрининг за аномалии на плода, генетична консултация; Доплерово изследване на кръвотока на плода и плацентата. Цената е 80 лв (казвам го за сравнение на мамите които са ходили). newsm78

# 44
  • Мнения: 15 379
Ами заслужава си, определено!!! 4 пъти съм ходила, съвсем рано (10 г.с.) разбрах пола на бебето, бебето се вижда добре и наред с другите изследвания се изключват аномалии. Снимките и клипчетата пък са си страхотен спомен и начин да видиш бебето реално.

Общи условия

Активация на акаунт