А има ли желаещи да ни учат на немски език ?

  • 178 446
  • 770
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 3 030
Да, този учебник го няма никъде вече. И аз го търсих. Ако някой има още един и аз ще съм щастлива да го купя. Grinning

# 586
  • Мнения: 1
http://www.mediasprut.ru/grammatik/index.html

Попаднах на този сайт с немска граматика. За жалост си нямаме нищо на български, но за онези, които поназнайват руски може да е полезен.  Grinning

Имам питане: някой да се е записвал или да познава човек, който се е записвал на курс в кабината?   Thinking Любопитна съм да разбера какво е качеството на обучението там.

# 587
  • Мнения: 1
Момичета и момчета, много моля да бъда извинена за по- горния си коментар. Наскоро се преместих да живея във Виена без да знам грам немски. Търсачките обаче нито веднъж не изкараха вашия сайт сред резултатите, а нямах време да изчета всички мнения по темата. (оправдания, оправдания Embarassed) Чак днес попаднах на сайта и то, защото търсех спрежение на глаголите в немския.
Безкрайно съм ви благодарна за труда и времето, което отделяте за една благородна кауза!  Hug

# 588
  • Мнения: 365
Здравеите!Търся един учебник за дъщеря ми;"Deutsch 1 Einfuhrungskurs"(за абсол.начинаещи)Издателство:Летера,Фурнаджиева.Никъде не го открих,обиколих борси ,книжарници,издателства.....Ако някои го има и не му е нужен ще го купя.Благодаря на всички предварително!:)
Хей, да не е това учебника, който търсиш? ... http://www.mobilis.bg/articles/view/10713  Thinking Wink

# 589
  • Мнения: 397
Здравейте мили мами!
И аз искам да се присъединя към вас, ако може  Hug

Та аз съм учила немски като втори език 4 години в гимназията. После малко самоучене и така. Даже бях научила падежите преди 4 години, ама сега почти нищо не помня  Embarassed
 
Гледам говорите за учебници


Здравейте и от мен!
Поздравления за темата и подготвените уроци!  bouquet
Учила съм немски в езикова гимназия, но мина доста време, а аз сглупих да не го поддържам. Embarassed Сега бих искала да поправя грешката си. В гимназията учихме по този учебник на Летера и поредицата:

http://www.mobilis.bg/articles/view/10713

Вече не може да се намери никъде и се чудя, дали тази поредица е добра. newsm78

http://www.lettera.bg/bg/publication.php?publicationSid=706

Ако някой има впечатления, моля да сподели. Благодаря!

Аз в училище съм училала по първия - минахме само началното ниво и учебник 1. Въпреки че за 4-те години трябваше да вземем и учебник 2  Sad

А втория учебник на Летера го имам - от брат ми. В Пловдив ги има- последно като гледах в книжарница Хеликон. Пък то нали и издателството е пловдвиско, може там дасе пита, ако някой го интересува.

Та вторият учебник е само 1 част. Не е писан от българи , като горния. Изцяло на немски е, обаче май е писан преди поне 15 години като гледам снимките - например хора се дивят пред някаква динозавърска елка  Mr. Green
Отделно пък е полезно да имаш и касетка за слушане, пък аз я нямам. Не мисля,че този учебник е добър. Има разни диалози, упражненията са малко.

Отделно имам Немски език -самоучител в диалози на изд. Грамма http://www.gramma-bg.com/index.php?l=50&id=21
не е зле, има доста думички , изрази - може с малко цигански немски да се кажат няколко лафа и да се ориентираш например   Mr. Green

На това издателство имам и една малка книжка с неправилните глаголи и упражнения
http://www.gramma-bg.com/index.php?l=81&id=65
Мисла, че е полезна, пък е и евтина  Simple Smile

А какво мислите за модерния  Themen neu - не е ли хубав?

Тъй като аз с английския съм доста добре - то оставаше и да не съм след 9 години в училище, 4 в унито и година в Англия дане съм  Mr. Green доста добреми се отразина ученето нанемски едно немско МТВ, което даваха за кратко  по кабелната преди 5-6 години. Част от предаванията немците небяха ги превели от английски, ами слагаха техни субтитри. Ама беше за малко  Sad

Последна редакция: пт, 08 окт 2010, 01:24 от Mishe333

# 590
  • Мнения: 78
Здравейте, учила съм немски бавно и безславно - на вечерни доброзорни занимания /ух, какво прозвуча/ след лекции и работа.
Сега не съм сигурна как е правилно:
Das Thema mir gefaelt, или Das Thema gefaelt mir

Jetzt have ich nichts anders wichtiges vor und ich wuerde gerne hier in diesem Internetunterrticht teilnehmen  
newsm47
ПП. Само че май беше teilnehmen an etwas  Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 08 окт 2010, 18:36 от кака Гоша

# 591
  • Мнения: 2 660
Das Thema gefällt mir.

Jetzt habe ich nichts anderes (wichtigeres - алтернативно, двете заедно звучи станно) vor und ich würde gerne hier an diesem Internetunterricht teilnehmen

Simple Smile

# 592
  • Мнения: 78
Слагам си 4 ( по българската система) и още 0,50 за ентусиазма
Благодаря   bouquet

# 593
  • Мнения: 2 660
Е, защо 4, всичко ти беше вярно на практика.

А сетих се и за друг начин да преведеш горното: Jetzt habe ich sonst nichts wichtigeres vor, also ....

# 594
  • Мнения: 78
Weil ich die Ausdruecken  nicht ganz richtig schreiben konnte.
 Crazy

Може ли някой да ме открехне за безплатен немскоезичен торент? Немската писана реч ми е сравнително сложна за разбиране, но с видео материали разбирането ми е по - добро.
 Mademoiselle Chocolate ?
Виждала съм в български торенти разни популярни поредици на Дойче Веле, но не са с немско озвучаване. Като се замисля, мултимедийното обучение по курсове никога не е включвало видео; само ако учителката даде някое Ди Ви Ди с филм или ни препоръча да гледаме немска телевизия - което и правех.
----
За Im Juli мерси - и в Замунда излиза

Последна редакция: нд, 10 окт 2010, 08:03 от кака Гоша

# 595
  • Мнения: 2 660
Какъв торент по-точно? Филм ли?

Филми мога да ти препоръчам - любимият ми е Im Juli с Мориц Бляйбтрой. Много лесно се гледа. Напиши в гугъл Im Juli torrent и щ ети излезе.

# 596
  • Мнения: 2
Здравейте.Аз също се включвам в уроците по немски .Начинаеща съм и ще уча с вас. Благодаря за прекрасните уроци.

# 597
  • Мнения: 142
Между другото, наистина един немски торент ще е много полезен. Fringe, House или Desperate Housewives на немски ще ми дойдат добре.  Grinning Всъщност първите две ги гледам като ги дават по немските канали, но ми се ще да ги преповторя.

# 598
  • Мнения: 78
Ами дайте торентаааа  Crazy
Само че малко ме съмнява за "чудо" като Замунда - т.е. безплатно теглене, ако домейна е западен. Т.е., съмнявам се, но се надявам   bouquet

# 599
  • Мнения: 142
Ами дайте торентаааа  Crazy
Само че малко ме съмнява за "чудо" като Замунда - т.е. безплатно теглене, ако домейна е западен. Т.е., съмнявам се, но се надявам   bouquet


Не, няма такова нещо, доколкото знам. Мислех си за eMule. Там се споделят файловете и има доста немски потребители.

Общи условия

Активация на акаунт