Примерна схема на захранване (12)

  • 28 939
  • 471
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 8 242
Косе Босе, имам въпрос за джоджена.

Кога е удачно и безпроблемно да бъде включен към детското меню?

Предварително благодаря!  bouquet

Аз си го ползвам като подправка (и сух, и пресен) за негови манжи от около годинката Simple Smile И всякакви такива зелени - кервиз, магданоз, копър, босилек.. Е, не наведнъж, която за което готвено си върви  Mr. Green
Хапва си манджите с удоволстие Simple Smile

# 316
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 727
Да се запиша и аз в темата, предстои ни захранване след около седмица и ви чета с много голям интерес. Благодаря за безценните съвети! Ще се възползвам Peace

И още сега ще се възползвам да задам въпрос: в млеката на Хип /розов/ 1 и 2 пише че съдържат обезмаслено био-мляко, и след като прочетох това
Момичета имате ли идея какво представлява обезмасленото мляко на прах и защо го има във всички готови млечни каши?
Сухо крвае мляко Simple Smile обикновено.
Които са с АМ си пише изрично ..
Аз такива каши (с мляко, каквото и да е) давах след годинката .. рядко..
Дам.. определено.. Ако е било на гладно особено..
се замислих дали говорим за едно и също мляко или има разлика!!!

Последна редакция: сб, 21 фев 2009, 19:58 от ani_d

# 317
  • Мнения: 2 132
Нали са адаптирани тези млека, за които говориш? Те адаптетата с малки изключения се правят от краве мляко Wink

# 318
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Има разлика, определено! Въпросните млека на ХИП са си адаптирани. На съдържанието пише разбито какво съдържа в себе си това адаптирано мляко. На кашите на Милупа също така пише - адаптирано мляко и после разбито съдържанието му!  Peace

# 319
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 727
Лелеее, много съм зле, ама досега изобщо не съм обръщала внимание какво пише на АМлека. Дано да не сте ми се смяли много, ама то си е за смях Joy Joy Joy
Дано да се справя със захранването. С голямата ми дъщеря нямах никакви проблеми, ама нея я подкарах на 2 мес. преди 9г. по старата схема, защото нямаше кой да ми каже нещо по-различно. Сега обаче много се интересувах и четох, дано да е било за добро!!!

# 320
  • Мнения: 2 132
На кашите гледаш извън скобичките след АМ да няма написано някъде мляко, обезсмаслено, сухо и т.н. като за начало Grinning

# 321
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
На кашите на Милупа също така пише - адаптирано мляко и после разбито съдържанието му!  Peace

Ами както се оказва не на всички е така, последно взех банановата каша с ориз, за която пише след 4 месец, и като се зачетох след АМ и съответното мляко в него има отделно и сухо мляко, неадаптирано. Така че гледайте внимателно какво има.

# 322
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Мда... Наистина трябва да се чете внимателно. Аз имах предвид, че обикновено след като пише адаптирано мляко и слагат в скобички самия му състав. Rolling Eyes

# 323
  • Мнения: 1 449
... като продължа с ръж и ечемик,пак ли трябва по 7 дни мин. да се въвеждат?
Може по 3-5 дни. Вече сте доста напред със захранването.
Ако са като съставка на каша заедно с други зърна, 2-3 приема са достатъчни за въвеждане.
Ако даваш примерно ръжени сухари или цяла доза ечемичена каша, може малко по-плавно.


Съгласна съм с мнението по-горе.
На 7.5 м. по-добре настоявай с чиста вода - колкото иска, толкова. Не го изкушавай със сладникави и ароматни течности.
Изчакай момента, в който ще намалее по-осезаемо приема на мляко - ако тогава отново категорично не желае вода, тогава вече може да пробваш различни варианти. До 9-10 м. едва ли ще започне да пие повече вода, както описваш ситуацията.


Аз имам лека алергия към яйца ... Може ли да въведа жълтъка след 1-1,5 и как да процедирам?
Или може би няма да има проблем да въведа и по рано!
Точно това е препоръчваната възраст при наследствена обремененост.


Косе Босе, имам въпрос за джоджена.
Кога е удачно и безпроблемно да бъде включен към детското меню?
Може и преди 1 год. Подходящ е за вашата възраст.
Джодженът е от семейството на ментата, за която по принцип има някои ограничения за ползване при деца. Но като подправка не е проблем, напротив - може да се дава заедно с другите традиционни подправки преди 1 год. като магданоз и копър.

Добавям списъка с подправките , джодженът го няма, но е от разрешените подправки преди 1 год.

Последна редакция: нд, 22 фев 2009, 02:35 от Косе Босе

# 324
  • Мнения: 1 449
какви сурови зеленчуци са подходящи за нашата възраст през зимата?

По принцип - от суровите зеленчуци за възраст 12-24 м. най-ценни са морковите, доматите, краставицата, червената чушка.
През зимния сезон - морковите са един от трите най-нитратни зеленчука, по-добре да се пропуснат; доматът не задържа много нитрати, подобно на плодовете, но е възможно да е обработван с пестициди, затова се дава задължително обелен; витамин С от червената чушка може да се набави от други източници.

Можеш да пропуснеш другите пресни зеленчуци засега, освен био краставицата.
Красавицата е много добър вариант за упражняване на дъвкателните умения. Ако детенцето има желание и може да я хапва с кората, тогава поема витамините, струпани непосредствено под кората, както и доста повече целулоза за по-добро регулиране на стомахчето.

Хубав вариант за тази възраст са кълновете и зародишите, с тях може да се компенсира донякъде липсата на разнообразни пресни зеленчуци. След месец-два може да се дават от сезонните зелени листни като копривата примерно.

# 325
  • Мнения: 782
Косе Босе, secret girl, много ви благодаря за отговорите   bouquet

# 326
  • Мнения: 245
Здравейте момичета,

Много ми харесва темена, но не успявам да следя всичко, чела съм за това дето ще питам, но просто не си спомням много добре и за това искам да ви питам.

Мога ли да въведа преден плод ние сме на 10 месеца и 1 ден. Какъв да бъде той и трябва ли да го въвеждам, като нова храна, тъй като е в суров вид, ако вече детето е захранено с него.

И за момента давам само пюрета предимно готови, защото нямам никакви домашни продукти. В повечето пюрета им апочти винаги морков, а в някой и тиква....та ми се струва, че пекалявам с тия два продукта и при нас се появява ефекта оранжаво бебе, опасно ли е това.
Искам да започна да готвя, но нямам продукти от домашен произход, бихте ли споделили ако имате подобен казус от къде пазарувате. Има ли някакъв вариант био картофи и изобщо био зеленчуци от който да си набавя.
За момента от био свят се снабявам само с зърнени.

Благодаря предварително! Hug

Хубав ден!
 Hug

# 327
  • Мнения: 840
На кашите на Милупа също така пише - адаптирано мляко и после разбито съдържанието му!  Peace
Ами както се оказва не на всички е така, последно взех банановата каша с ориз, за която пише след 4 месец, и като се зачетох след АМ и съответното мляко в него има отделно и сухо мляко, неадаптирано. Така че гледайте внимателно какво има.
Именно за това което е извън скобичките и аз питах. Доколкото прочетох съдържанието на почти всички млечни каши има и обезмаслено мляко освен АМ Peace


Момичета, моето дете, както си хапваше с охота последната една-две седмици и изведнъж спря ooooh! Дори не иска да си отвори устата. Пробвах с плодови, зеленчукови пюрета, каши... и всичко въведено до този момент. Просто отказва да яде Sad Разредих часовете за хранене и пак не ще Tired Най-интересното е, че не иска и да суче ooooh! Кърмя към 10 часа и после чак към 19. В този интервал я набутам 5-6 лъжички, я не. Направо не знам вече какво да я правя. Вече трети ден е така и аз съм силно притеснена. Във вторник сме на консултация, но доколкото познавам педиатърката, едва ли ще ми даде адекватен съвет. Ще ме обвини разбира се, че аз съм си виновна с това късно и постепенно захранване Tired Имате ли идея на какво се дължи това т.нар отвращение от храната. Иначе детето си е жизнено, играе, смее се. Не дава вид на болно Thinking

# 328
  • Мнения: 8 242
Озъбва се  Wink .. и не е нужно да вуждаш пробиващ зъб - просто усеща дискомфорт от никненето Simple Smile
Моето постоянно ги правития номера покрай зъби.. и все още.. Отказва всичко, вкл. понякога и кърменето (ама това като по-малък) ..

# 329
  • Мнения: 840
Няма признаци на зъби newsm78 Не лапа разни работи повече от обикновено, не се лигави, не хленчи. Към 18-19 часа става необичайно крива. Снощи премерих температурата и беше малко по-висока от обикновено, но границите на нормалното - 36.8.
И колко време трае това не ядене, че направо ще ме влуди Whistling

Общи условия

Активация на акаунт