синузит

  • 31 181
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 936
ЧЕРВЕНА РОЗА - 5, в началото на 4-тата тема има линк към документ (въпроси и отговори), който е обобщение на предишните три теми.
Миризмата може да е в буквален или преносен смисъл (когато казваме: *Тук нещо ми намирисва на гнило.* или *Работата понамирисва.* също миризма, асоциирана със студ, т.е. да ти мирише на студено, до усещаш студа с носа)
Пример: когато обяснявах за това на една моя приятелка, която беше постоянно с хрема, тя се замисли и каза *Не може да бъде! Хазяйката ми по цял ден готви едни неща, които не мога да понасям и ми мирише много неприятно.*
Преносен пример: аз мразя студа, обожавам лятото. Живеех в къща, която беше студена зимата, баща ми вечно смяташе киловатите и все пестеше. Всяка зима започвах с хрема и без пункция не минавах. Възможно е и лекарството, което ми сложиха да е помогнало, но аз се попримирих със студа, а и се омъжих и се преместих в апартамент с парно...

# 31
  • Мнения: 199
Добре, съгласявам се с теб! По скоро може би при мен оказва влияние не доброто отношение. Моите родители са се държали много студено, и двамата винаги са мислили само за себе си. Никога не  съм видяла ласка, загриженост или това че съм някаква ценност за тях. Това винаги ми е липсвало и може би по някакъв начин вътрешно съм се бунтувала или незнам ... стремяла съм се към това.  Но проблемът остава ... Когато причината не може да се премахне, последиците остават - какво е лечението тогава. Четох за хомеопатични лекарства, но аз ги отричам - доста нещо съм изчела и за себи си съм решила, че към този вид лечение няма да прибегна.

# 32
  • Мнения: 936
Първата крачка е осъзнаване на проблема. Следва неговото решаване, което може да стане по много различни начини... Един от тях е да промениш нагласата си към това, което е проблем за теб, за да може да спре да те тормози и вече да не е проблем. Променяйки себе си, нагласата си към живота, ние променяме всичко! Hug

# 33
  • Мнения: 199
Май ще трябва да се прехвърля във вашата групичка на ГНМ. 
Как да промяня нагласата си като и сега съм заобиколена с хора на които не им пука за мен. Не мога да кажа, че се чувствам комфортно, по-скоро гледам да оцелея.  Има една нар.поговорка "Каквато те залюлее, такава и те закопава".  Имаше една жена, която много ме е обичала и ми е давала всичко от което имам нужда - баба ми, но тя почина преди 3 г.  Сега съм сама и трябва да оцелея. Сама или по-скоро самотна.

# 34
  • Мнения: 936
Май ще трябва да се прехвърля във вашата групичка на ГНМ. 
Заповядай! Hug

Цитат
Как да промяня нагласата си като и сега съм заобиколена с хора на които не им пука за мен.
Ами като не ти пука, че на тях не им пука за теб...
Трудно е, особено ако обичаш тези хора, но ако искаме да оцелеем, понякога трябва и да сме егоисти.
За да обичам другите, трябва да се науча да обичам себе си!!!

# 35
  • Мнения: 2 169
А Синупрет Форте ползвали ли сте?

# 36
  • Мнения: 3 674
Първата крачка е осъзнаване на проблема. Следва неговото решаване, което може да стане по много различни начини... Един от тях е да промениш нагласата си към това, което е проблем за теб, за да може да спре да те тормози и вече да не е проблем. Променяйки себе си, нагласата си към живота, ние променяме всичко! Hug

Точно така! Peace

Аз лично си излекувах синузита с Рейки. А лекарите казаха, че е хроничен, и че " ще си го влача" до старини...да, ама не познаха Wink

# 37
  • Мнения: 50
Ще се опитам накратко и аз да разкажа за моя синузит:
Появи се някъде от преди 5 г,но преди това/8г/ се появи сенна хрема,та от нея всяка пролет ми течеше носа през деня,а вечер ми се запушваше.Намерих спасение в ксилометазолина/не правете тази грешка/Ходех си навсякъде с него и се"дрогирах" при нужда,докато нуждата зачести през около 2-3 часа.Синузита ми се възпаляваше всяка зима/пролет/ и аз пиех АБ.Преди около 2-3 години станана нетърпимо и се наложи операция на синусите поради изкривена стена,вследствие най-вероятно на капките.Доцента ми обясни,че в моя случай от пухкция няма смисъл,защото след време гнойта пак ще се събере/поради кривата стена тя не може да изтича/Обещаха ми,че ще ми се възвърне и обонянието,но уви....Та в крайна сметка синусите ми се изчистиха,обоняние нямам/мнооооого рядко ми се появява за няколко минути/,но миналата зима пак ми се възплиха,но този път минах без АБ/кърмех/.
Моят съвет е да не се самолекувате и да не търсите помощ /лечение/във форума,а бързо да отидете при специалист!
Аз лично съм се насочила към китайската медицина,иглотерапията и хомеопатията.Смятам тази есен да си направя профилактичен курс на лечение чрез иглотерапия!
      Бъдете здрави  bouquet

# 38
  • Мнения: 199
Бети   това е ужасно, което ти се е наложило да преживееш.  Моят синузит е хроничен, Ксилометазолин ползвам само в краен случай - никакви други капки. Предпочитам Ринолекс угвент - с нокътя си намазнам добре вътре нослето - ефекта е че спада оттока на носната лигавица и се диша спокойно. Но когато много закъсам се  лекувам с хрян - естествен антибиотик и действа само на болното /възпаленото / място и няма странични ефекти.

# 39
  • Мнения: 5 591
Бети   това е ужасно, което ти се е наложило да преживееш.  Моят синузит е хроничен, Ксилометазолин ползвам само в краен случай - никакви други капки. Предпочитам Ринолекс угвент - с нокътя си намазвам добре вътре нослето - ефекта е че спада оттока на носната лигавица и се диша спокойно. Но когато много закъсам се  лекувам с хрян - естествен антибиотик и действа само на болното /възпаленото / място и няма странични ефекти.

ЧЕРВЕНА РОЗА - 5 ,може ли да кажеш  как точно се лекуваш с хряна?
Моят синузит пак се възпали,не мога да дишам през носа и имам страшно главоболие. Tired

Общи условия

Активация на акаунт