Раждане в АГ или Майчин Дом - ВАРНА?

  • 12 205
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 87
Здравейте Hug
Започвам тази тема, защото видях,че има отделни теми за АГ и за МД, както и за Окръжна болница, но не и такава  Simple Smile Вълненията ми са насочени към избора на лечебно заведения за моето раждане. Дилемата ми е АГ или Майчин дом, защото моята докторка изражда само в Майчин дом, а от все повече места чувам,че е по-добре като апаратура АГ.
Ще бъде хубаво, ако вече минали по този път мами, споделят впечатленията си.

# 1
  • Мнения: 189
записвам се, защото и на мен ми предстои и се колебая по същия въпрос.

  bouquet

# 2
  • Мнения: 87
Ще бъде хубаво, ако има мами, които са раждали на едно от двете места да споделят впечатленията си относно:

- материална база;
- апаратура;
- персонал;
- обслужване;
- престой;
- цени;
-разбира се и препоръки за доктори  Grinning


# 3
  • Варна
  • Мнения: 28
Здравей! Аз раждах в МД. В много теми има изписано за МД, че условията са много добри и почти не се чустваш че си в болница. Персонала е любезен, отзивчив, обслужването е добро. Аз лично съм много доволна от престоя си там. Цените им са по ценоразпис и в зависимост от това дали си осигурена здравно или не са различни. Където и да решиш трябва да си с нагласата, че всичко ще мине добре и ще има на финала здраво и хубаво бебе и една щастлива мама. Ако трябва да се случи нещо лошо/не дай си боже Praynig/ ще се случи навсякъде. Аз лично бих те посъветвала ако достатъчно се доверяваш на лекарката си да родиш при нея, независимо къде изражда. 
 Още веднъж успех, леко раждане и здрав бебок  bouquet

# 4
  • Мнения: 189
хм, моята лекарка специално никъде не изражда, така че трябва да раждам при друг. Знаете ли какво се чудя обаче... Ако отида в МД като тръгне бебето (щото нали нормално смятам да раждам) и се окаже, че няма място или нещо такова ... какво става?

същото се чудя и за ВИП-а в АГ.то, а по принцип за там клоня повече... Някой ако има представа (и чете тук, естествено), моля да ни осветли.

  bouquet

# 5
  • Мнения: 87
kraspro - Благодаря ти за мнението, много се двоумя и аз, защото си мисля, че ще бъда по-спокойна с моята си лекарка, независимо,че не е в АГ. Както казваш, най-важното е спокойствието, въпреки че в такъв момент незнам дали е възможно да си спокойна!  Grinning Иначе откъм материална база, знам че е по-добре в МД. Аз съм здравно осигурена, но незнам при тях няма ли разлика в цените на стаите, както е в АГ във ВИП-а?

phoenix -  да ти кажа, за ВИП-а за АГ със сигурност ти трябва уговорка с лекар, иначе няма да те приемат, имам познати дори с уговорка се е налагало след раждането първия ден на четвъртия етаж и  чак после ги местят горе на седмия. Незнам,обаче как стои въпросът в МД?!

# 6
  • Мнения: 189
за ВИП-а за АГ със сигурност ти трябва уговорка с лекар, иначе няма да те приемат, имам познати дори с уговорка се е налагало след раждането първия ден на четвъртия етаж и  чак после ги местят горе на седмия. Незнам,обаче как стои въпросът в МД?!

ами да ти кажа, от някаква гледна точка - може би е по-добре във ВИП-стаите на 4 ет. - там е по-евтино, щото се плаща само стаята, а не и раждането. странно ще е наистина да обикаляме града и никъде да не ме приемат  Mr. Green, макар че едва ли ще се стигне дотам.

иначе другата седмица ще ходим на място да запитаме, но по принцип в страницата на МД пише (там има форма за запитвания и шефът на болницата отговаря на всички), че може да се отиде без предупреждение при нормално раждане и не връщат никого... а дали е така ... newsm78 ... ще разберем на място  Thinking

казабланка, ти всъщност как смяташ да раждаш - нормално или секцио?

лека вечер   bouquet

# 7
  • Мнения: 13
kraspro - Благодаря ти за мнението, много се двоумя и аз, защото си мисля, че ще бъда по-спокойна с моята си лекарка, независимо,че не е в АГ. Както казваш, най-важното е спокойствието, въпреки че в такъв момент незнам дали е възможно да си спокойна!  Grinning Иначе откъм материална база, знам че е по-добре в МД. Аз съм здравно осигурена, но незнам при тях няма ли разлика в цените на стаите, както е в АГ във ВИП-а?

phoenix -  да ти кажа, за ВИП-а за АГ със сигурност ти трябва уговорка с лекар, иначе няма да те приемат, имам познати дори с уговорка се е налагало след раждането първия ден на четвъртия етаж и  чак после ги местят горе на седмия. Незнам,обаче как стои въпросът в МД?!

Здравейте,аз родих в Майчин дом и съм безкрайно доволна.Ако раждаш там и не си уговорила дата,за секцио например,когато дойде време звъниш в болницата,сформорат екипа,викат доктора при когото си и те приемат.Не се притеснявай за това

# 8
  • Мнения: 1 586
Ами аз раждах на ВИПа в АГ болница през 2006г от тогава цените са се променили няколко пъти и не знам какви са в момента,аз платих 720 лв.Много съм доволна от всичко и ако имам второ дете без съмнение ще ида пак там!Ходих на консултации при Петинка Цветкова и тя ми препоръча три имена от АГ - Георгиев,Атанасов и Танев.Раждах при Георгиев.Месец преди раждането го намерих и казах,че искам на ВИП етажа и така.При мен в крайна сметка след дълги мъки се наложи спешно секцио.Условията бяха добри,чисто,добро отношение от към персонал,климатик .Операционата си е  там на 7мия етаж.Ако мога с още нещо да помогна,питайте! Hug

# 9
  • Мнения: 87

phoeni
x - да ти кажа, ако няма проблеми , ми се иска да родя нормално и за мен това е притеснителното, примерно ако искам във ВИП-а на АГ как мога да бъда сигурна, че точно тогава ще има свободни стаи?!  Sad

spy - да и аз имам много добри отзиви за условията там, единственото, което ме притеснява е фактът, че няма всички необходими апаратури за бебчетата! А можеш ли да ми кажеш какви са цените там, разбира се, ако си раждала скоро  Simple Smile

Елена82 -  за Георгиев и Танев и аз имам само хубави отзиви. А между другото как са акушерките на Георгиев? Доволна ли си от тях? Всъщност предполагам, че той си работи само с един екип за ражданията, нали така?

# 10
  • Мнения: 1 586
kazablanka_v Добри са акушерките,доволна съм,обръщаха ми внимание и ми помагаха когато имах нужда,има една ,която никога няма да забравя,Вили   bouquet ,прекрасен човек,много мила и адски ми помогна едната нощ! HugАз всъщност трябваше да раждам нормално и при последният преглед бях с 5 см. разкритие,Георгиев ме изпрати в къщи и каза да отивам на другата сутрин да раждаме....ако имам болки през ноща да му званна и да го събудя....е не се наложи,отидох сутринта но в крайна сметка се наложи секцио.Той си има екип с,който изражда,мисля че си работи само с тях освен ако не се наложи раждане през ноща и тогава ще е със съответната смяна,която има дежурство.

# 11
  • Мнения: 87
Момичета, да ви попитам, верно ли е,че преди да родиш, имам предвид същия ден, не те гледат на видеозон? Sad Ами ако бебчето се е завъртяло или има нещо друго, което възпрпятства нормално паждане, как процедират?

# 12
  • Варна
  • Мнения: 567
От цяла североизточна България тежките случаи се транспортират до АГ,
няма спор, че те най-добре могат да се погрижат за детето, ако се наложи!
След като знаех това пред мен изобщо не стоеше дилемата МД или АГ,
родих август 2007г. в АГ, на ВИП - етажа при д-р Танев!
Доволна съм и от персонала и от обстановката, а за лекаря си просто
нямам думи, с които да му благодаря!
Докато бях там имаше поне 3 майки, които родиха нормално и без уговорка!

# 13
  • Мнения: 1 586
Това го чувам за пръв път,не ми се вярва да е вярно,това са лекари знаят си работата.Те могат да разберат как е застанало бебчето дори само като го опипат през корема.Не мисли такива неща,всичко ще е наред а ако нещо те притеснява просто го казвай на лекара веднага дори на теб да ти се струва глупаво да питаш.

И аз като раждах имаше доста майки ,дори повечето родиха нормално на ВИП етажа.

# 14
  • Мнения: 87
Да ви кажа и аз съм чувала най-добри отзиви за Георгиев и Танев от АГ, знаете ли случайно как става при тях записването в АГ или имат частни кабинети? Ще бъда благодарна, ако имате и координати! Simple Smile Благодаря ви предварително!  bouquet

Елена82 - Да ти кажа и аз се мъча да мисля позитивно и да не се притеснявам, но след случай в който една позната тръгва да ражда нормално,се оказва,че пъпната връв на детенцето е увита около врата и се мъчи за нормално, а после я отрязват! Затова  си мисля, че принципно ако те гледат преди това на ехограф биха могли да се избегнат подобни инциденти.

# 15
  • Мнения: 1 586
Такива страховити истории не си припомняй сега,ако толкова се страхуваш кажи на лекаря,че искаш да те погледне на видеозон и толкова.Георгиев има частен кабинет на ул.Ивайло" Колхозният Пазар имах някъде и визитка ама трябва да потърся ако те интересува!Предполагам можеш да го потърсиш и нарпаво в АГ болница и да се разберете!

# 16
  • Мнения: 145
И двете си деца съм родила в Майчин дом и ако има трето пак там Hug Hug  bouquet. Много е важно в такъв момент отношението , а там то е безупречно, базата също е на ниво, наистина не се чувстваш в болница, а и лекарите са професионалисти , искам да препоръчам моята лекарка- д-р. Ана Атанасова, нямала съм  никакъв проблем и с двете операции, даже когато отидох за втората , първата почти вече не се личеше.  Ценат за секцио на осигурените майки е 920 лв.

# 17
  • Мнения: 87
И двете си деца съм родила в Майчин дом и ако има трето пак там Hug Hug  bouquet. Много е важно в такъв момент отношението , а там то е безупречно, базата също е на ниво, наистина не се чувстваш в болница, а и лекарите са професионалисти , искам да препоръчам моята лекарка- д-р. Ана Атанасова, нямала съм  никакъв проблем и с двете операции, даже когато отидох за втората , първата почти вече не се личеше.  Ценат за секцио на осигурените майки е 920 лв.

megi78 - разбирам,че си раждала секцио, а можеш ли да ми кажеш колко дни е престоят в МД при секцио и колко при нормално раждане и дават ли ти бебчето веднага или ти го носят да го виждаш?

# 18
  • Мнения: X
За кой ли път, за кой ли път....само ви моля да не тръгвате към болницата (която и да е тя) с мисълта, че ще се случи нещо с вас или в бебето ви и заради това да избирате АГ!!! Както е написала lolii по-нагоре-там отиват всички бебета с проблеми от цяла североизточна България.....това значи ли, че майките в Шумен, Търговище, Силистра и господ знае още къде са обречени като не идват в Аг-то във Варна? Не, не е така. Спокойно момиета, не мислете нищо лошо и всичко ще се нареди, където и да отидете да раждате. Аз не съм раждала в АГ и за това не искам да говоря за там, но мои приятелки са раждали там и ....не са очаровани така да го кажа. А разликата в цената на ВИПа в АГ и на престоя в МД......мисля че се изравниха, дори май АГ водят. Аз раждах в МД, по ЗК, секцио и бях във ВИП стая, въпреки, че не си бях плащала за нея, просто нямаше места в обикновените стаи(а разлика в стаите нямаше, разликата идва от друго но ме мързи сега да обяснявам, а и едва ли ви интересува). И се съмнявам, че която и да е майка тръгнала да ражда ще я върнат от където и да е......да не дава Господ де.
 Важно е наистина да имате доверие в лекаря който сте избрали, спокойствието е голяма работа. А щом си му се доверила да ти води ЖК (което според мен е не по-малко рисковано от самото раждане).......

# 19
  • Мнения: 666
Никога не съм имала колебания за болницата в която искам да раждам.Още от самото начало бях решила че ще е в айчин дом..така и стана Blush Не знам дали апаратурата в АГ е по-добра,обаче аз съм страшно очарована от грижите и лекарите в МД.Аз родих нормално,през цялото време в предродилно и разбира се в родилното бъкаше от акушерки,мед сестри,лекари..една ми държеше ръката,др ми обесняваше какво да правя FlutterОт към страна на стаите-всичко е чисто,подредено,персонала винаги е на лице!Нямам абсолютно никакви оплаквания Peace

# 20
  • Мнения: 87
Момичета, моля кяжете колко дни е престоят в МД при секцио и колко при нормално раждане и дават ли ти бебчето веднага или ти го носят да го виждаш?

# 21
  • Мнения: 666
Престоят за секцио,ако всичко се  развива нормално с теб и бебо е 5 дена,а за нормално 3 Simple SmileАз бях нормално раждане и веднага ми дадаха бебка да я накърмя....след това по цял ден си беше при мен.Взимат я само когато имаш посещение или трябва да я къпят.Ако искаш обаче вечер от 24ч-6ч може да им я даваш за да можеш да си почиваш Peace

# 22
  • Мнения: 87
А при кои лекари раждахте?

# 23
  • Мнения: 666
Аз раждах с Петинка Цветкова.Тя е частен гинеколог и изражда само в МД и АГ-вип.Иначе за лекари от МД съм чувала,че Георгиев е мн добър,както така и Яков(ако не се бъркам така се казваше newsm78) Ти при кого си се ориентирала да раждаш?

# 24
  • Мнения: 87
Аз раждах с Петинка Цветкова.Тя е частен гинеколог и изражда само в МД и АГ-вип.Иначе за лекари от МД съм чувала,че Георгиев е мн добър,както така и Яков(ако не се бъркам така се казваше newsm78) Ти при кого си се ориентирала да раждаш?

Аз все още се двоумя, понеже лекарката, при която си ходя- д.р Монастирска, тя също е частен гинеколог, изражда в МД, а за АГ съм чувала ,че Георгиев и Танев са добри. Сега събирам инфо и за д-р Цветков от АГ.

# 25
  • Мнения: 666
Аз бих ти посъветвала да си те изражда личната ти лекарка,която следи бременността..защото си те познава най-добре.Иначе ако трябваше да избирам лекар от МД бих избрала Корновски или Георгиев...по добре поразпитаи на място в МД или АГ,ако не искаш личната т да те изражда Peace

# 26
  • Мнения: 87
MaMa Tegu - сега виждам линийката ти, твоята принцеса е съвсем мъничка още Simple Smile Да ти е жива и здрава и много да ви радва!
Можеш ли да споделиш малко повече за раждането си, колко време беше, изобщо какво е изживяването - разбира се, ако не те притеснявам и имаш желание Simple Smile

# 27
  • Мнения: 666
Благодаря ти кazablanka_v  Hug Аз както писах по рано бях нормално раждане,терминат ми беше за 10 февруари,но имах намаление на околоплодните води и трябваше да ми предизвикат раждане на 6.02.Но точно един ден преди това(на 5.02 вечерта)след обилно ядене Blush усетих малко да ме понаболява корема...1 си помислих ,че е от преяждане,но мъжа ми забеляза че болката е на равни интервали(на около 7мин) и ми каза,че май раждам CrazyДо последно не му вярвах,но когато към 12.30ч ми изтекоха водите и ми падна тапата разбрах че се започва.В началото болката беше едвам доловима,но като влязох вече в предродилното контракциите ми бяха на 2-3 и да ти кажа хич не беше приятно NaughtyВ МД се наложи да ми пуснат една системка оксидоцин(ако не се бъркам така се казваше-за по очистени и силни контракции).След нея разбира се си поисках и епидуралната упойка EmbarassedСлед това всичко се разви толкова бързо и безболезнено,че направо не можах да повярвам.От както влязох в МД до раждането на Нат бяха минали само 3ч. Е вярно имам 3-4 шева обаче вече всичко отшумява.Да се надяваме,че и при теб всичко ще се равие толкова безпроблемно и ще се радваш на здраво бебче Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 87
Много ти благодаря MaMa Tegu, дай Боже всичко да е наред, а що се отнася до болката, аз съм се настроила, тя не ме плаши, по-скоро ми е притеснено от това, че е нещо непознато Simple Smile

# 29
  • Мнения: 666
Спокойно всичко ще мине нормално.Добре,че си се настроила от рано,защото е мн лошо да се шашкаш...то няма и защо де.Тя самата болка толкова бързо се забравя като видиш малкия бебок...направо удивително Flutter

# 30
  • Мнения: 87
MaMa Tegu - определено съм се настроила, дори ми се иска ако мога да устискам и без упойка, незнам дали ще стане, но така ми се иска! Не за друго, ами повече ме е страх от упойката, отколкото от болките Embarassed Shocked Луда работа! Grinning Колко време след като ти я поставят те отпуска и имаше ли странични ефекти след това- тлавоболие или нещо друго? newsm78

# 31
  • Мнения: 666
И мен ме беше страх от упойката и затова така да се каже"хванах последният влак" за нея ooooh!До колкото разбрах от анестезиоложката е хубаво да се направи когато разкритието ти е около 5-6см.Аз обаче от страх Whistling си я поисках когато бях на 7см и косур...Иначе в самата упойка няма нищо болезнено,защото първоначално те обезболяват с месна упойка.След това те карат да се свиеш с крака към гърдите и ти я поставят буквално за 2-3 мин.При мен подейства за около 10мин.,защото се бях позабавила малко  с упойката както казах.След това цялата изтръпваш от кръста надолу и почваш да усещаш само "пиковите височини" на контракциите,за да знаеш кога да напъваш.
А за страничните ефекти...нз какво си чула ти обаче нямах нито главоболие,нито болки в кръста.Може би има единици мами при който се проявяват леки болки в кръста,но това по скоро е от самото раждане newsm78
п.с.в деня на раждането няма за какво да се притесняваш ,мисли само за бебчето.Слагането на такава упойка вече е толкова рутинна работа,че....ако решиш  да се обезболяваш няма  да имаш проблеми Hug

# 32
  • Мнения: 87
MaMa Tegu - Много ти благодаря за това, че споделяш твоите изживявания и емоции в този токова важен момент! Hug  bouquet Ако се сетиш нещо друго, което  смяташ за важно, моля те пиши! Hug Grinning

# 33
  • Мнения: 105
Пред мен не е стояла дилемата коя болница да избера. Бях решила АГ.Така и направих. Родих във ВИП  при д-р Атанасов. Секцио. Не съжалявам за избора на болница и лекар.

# 34
  • Мнения: 594
Второто си дете родих нормално, с епидурална упойка в МД при д-р Капка Атанасова. Много съм доволна! Раждането мина леко, без абслютно никакви усложнения за мен или бебето. Веднага след като оправиха бебето ми го донесоха в стаята - вземаха го само между 24 - 6 часа за да могат майките да починат малко. Обстановката, чистотата и грижите бяха на ниво!  Peace

# 35
  • Мнения: 40
Успех на всички, на които им предстои раждане. Аз самата вече нямам търпение. Уговорила съм се с д-р Танев от АГ за 06.04.2009 и дано всичко мине без проблемно.

# 36
  • Мнения: 87
Второто си дете родих нормално, с епидурална упойка в МД при д-р Капка Атанасова. Много съм доволна! Раждането мина леко, без абслютно никакви усложнения за мен или бебето. Веднага след като оправиха бебето ми го донесоха в стаята - вземаха го само между 24 - 6 часа за да могат майките да починат малко. Обстановката, чистотата и грижите бяха на ниво!  Peace

На мен ми се наложи да полежа няколки дни в МД тази седцица и мога да кажа, че отношението е прекрасно, всички са много мили и усмихнати, изобщо чувството е все едно не си в болница.
Иначе пред мен си стои дилемата за това, че в АГ имат по-добра апаратура! За Капка Атанасова и аз мога да споделя, че е много мила - тя ме гледа на 4Д.

# 37
  • Мнения: 14
здраейте, до сега не съм писала в този форум, но темата ми привлече вниманието, защото и на мен ми предстои подобен избор. Оказа се, че цеите на вип-АГ и МД са приблизително същите, но се замислих друго- мисля, че ще го понеса по-леко, ако има и други хора, които раждат около мен (поне съм чувала, че в общото отделение в АГ е така), но може би само сега така си мисля, а като дойде моментът ще съм на съвсем друго мнение. Това, което ме притеснява в МД е че убеждават майките да постъпят в болницата много по-рано, а вероятно месец преди раждането си податлива на подобни шантажи. Вие чували ли сте нещо за това??

# 38
  • Мнения: 87
здраейте, до сега не съм писала в този форум, но темата ми привлече вниманието, защото и на мен ми предстои подобен избор. Оказа се, че цеите на вип-АГ и МД са приблизително същите, но се замислих друго- мисля, че ще го понеса по-леко, ако има и други хора, които раждат около мен (поне съм чувала, че в общото отделение в АГ е така), но може би само сега така си мисля, а като дойде моментът ще съм на съвсем друго мнение. Това, което ме притеснява в МД е че убеждават майките да постъпят в болницата много по-рано, а вероятно месец преди раждането си податлива на подобни шантажи. Вие чували ли сте нещо за това??

Здрасти maminkaT! Да ти кажа това за предродилна зала не съм го чувала, но всъщност не съм се интересувала конкретно от това. За постъпването в МД - чак пък 1 месец по-рано?! Много странно ми звучи, но все пак нека да изкажат мнение мамите, които са раждали там Wink

# 39
  • Мнения: 666
И едто ме пак мене  Crazy Аз бях предопредила лекарката ,която ме израждаше около 2мес по рано ,че ще раждам в МД и тя не е еспоменавала за никакво по рано раждане NaughtyКАза ми ,че когато настъпи момента само да и звънна за да може да долети до МД...това е! Peace
maminkaT ти от къде си чула за това по ранно постъпване?МОже на някоя мама да са и казали така,ако е имало евентуални проблеми или не знам и аз какво... newsm78.Все пак независимо от избора ви УСПЕШНО раждане и живи здрави дечица Heart Eyes

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Здравейте, аз съм в същата дилема като kazablanka_v, тъй като лекарката ми изражда само в Майчин дом, а пък всички непрекъснато повтарят как там нямало необходимата апаратура за бебчетата. Четох стотици мнения във форума, но така и не можах да намеря информация за това каква точно апаратура липсва в Майчин дом и в какви случаи се налага преместване на бебето в АГ. Има ли някой, на когото наистина му се е случвало това. Ако знаете някоя тема от форума, където се разисква това, ще ви бъда много благодарна да ми дадете линк...
Kazablanka, ти какво реши?

Общи условия

Активация на акаунт