Раждане в АГ или Майчин Дом - ВАРНА?

  • 12 201
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 87
MaMa Tegu - определено съм се настроила, дори ми се иска ако мога да устискам и без упойка, незнам дали ще стане, но така ми се иска! Не за друго, ами повече ме е страх от упойката, отколкото от болките Embarassed Shocked Луда работа! Grinning Колко време след като ти я поставят те отпуска и имаше ли странични ефекти след това- тлавоболие или нещо друго? newsm78

# 31
  • Мнения: 666
И мен ме беше страх от упойката и затова така да се каже"хванах последният влак" за нея ooooh!До колкото разбрах от анестезиоложката е хубаво да се направи когато разкритието ти е около 5-6см.Аз обаче от страх Whistling си я поисках когато бях на 7см и косур...Иначе в самата упойка няма нищо болезнено,защото първоначално те обезболяват с месна упойка.След това те карат да се свиеш с крака към гърдите и ти я поставят буквално за 2-3 мин.При мен подейства за около 10мин.,защото се бях позабавила малко  с упойката както казах.След това цялата изтръпваш от кръста надолу и почваш да усещаш само "пиковите височини" на контракциите,за да знаеш кога да напъваш.
А за страничните ефекти...нз какво си чула ти обаче нямах нито главоболие,нито болки в кръста.Може би има единици мами при който се проявяват леки болки в кръста,но това по скоро е от самото раждане newsm78
п.с.в деня на раждането няма за какво да се притесняваш ,мисли само за бебчето.Слагането на такава упойка вече е толкова рутинна работа,че....ако решиш  да се обезболяваш няма  да имаш проблеми Hug

# 32
  • Мнения: 87
MaMa Tegu - Много ти благодаря за това, че споделяш твоите изживявания и емоции в този токова важен момент! Hug  bouquet Ако се сетиш нещо друго, което  смяташ за важно, моля те пиши! Hug Grinning

# 33
  • Мнения: 105
Пред мен не е стояла дилемата коя болница да избера. Бях решила АГ.Така и направих. Родих във ВИП  при д-р Атанасов. Секцио. Не съжалявам за избора на болница и лекар.

# 34
  • Мнения: 594
Второто си дете родих нормално, с епидурална упойка в МД при д-р Капка Атанасова. Много съм доволна! Раждането мина леко, без абслютно никакви усложнения за мен или бебето. Веднага след като оправиха бебето ми го донесоха в стаята - вземаха го само между 24 - 6 часа за да могат майките да починат малко. Обстановката, чистотата и грижите бяха на ниво!  Peace

# 35
  • Мнения: 40
Успех на всички, на които им предстои раждане. Аз самата вече нямам търпение. Уговорила съм се с д-р Танев от АГ за 06.04.2009 и дано всичко мине без проблемно.

# 36
  • Мнения: 87
Второто си дете родих нормално, с епидурална упойка в МД при д-р Капка Атанасова. Много съм доволна! Раждането мина леко, без абслютно никакви усложнения за мен или бебето. Веднага след като оправиха бебето ми го донесоха в стаята - вземаха го само между 24 - 6 часа за да могат майките да починат малко. Обстановката, чистотата и грижите бяха на ниво!  Peace

На мен ми се наложи да полежа няколки дни в МД тази седцица и мога да кажа, че отношението е прекрасно, всички са много мили и усмихнати, изобщо чувството е все едно не си в болница.
Иначе пред мен си стои дилемата за това, че в АГ имат по-добра апаратура! За Капка Атанасова и аз мога да споделя, че е много мила - тя ме гледа на 4Д.

# 37
  • Мнения: 14
здраейте, до сега не съм писала в този форум, но темата ми привлече вниманието, защото и на мен ми предстои подобен избор. Оказа се, че цеите на вип-АГ и МД са приблизително същите, но се замислих друго- мисля, че ще го понеса по-леко, ако има и други хора, които раждат около мен (поне съм чувала, че в общото отделение в АГ е така), но може би само сега така си мисля, а като дойде моментът ще съм на съвсем друго мнение. Това, което ме притеснява в МД е че убеждават майките да постъпят в болницата много по-рано, а вероятно месец преди раждането си податлива на подобни шантажи. Вие чували ли сте нещо за това??

# 38
  • Мнения: 87
здраейте, до сега не съм писала в този форум, но темата ми привлече вниманието, защото и на мен ми предстои подобен избор. Оказа се, че цеите на вип-АГ и МД са приблизително същите, но се замислих друго- мисля, че ще го понеса по-леко, ако има и други хора, които раждат около мен (поне съм чувала, че в общото отделение в АГ е така), но може би само сега така си мисля, а като дойде моментът ще съм на съвсем друго мнение. Това, което ме притеснява в МД е че убеждават майките да постъпят в болницата много по-рано, а вероятно месец преди раждането си податлива на подобни шантажи. Вие чували ли сте нещо за това??

Здрасти maminkaT! Да ти кажа това за предродилна зала не съм го чувала, но всъщност не съм се интересувала конкретно от това. За постъпването в МД - чак пък 1 месец по-рано?! Много странно ми звучи, но все пак нека да изкажат мнение мамите, които са раждали там Wink

# 39
  • Мнения: 666
И едто ме пак мене  Crazy Аз бях предопредила лекарката ,която ме израждаше около 2мес по рано ,че ще раждам в МД и тя не е еспоменавала за никакво по рано раждане NaughtyКАза ми ,че когато настъпи момента само да и звънна за да може да долети до МД...това е! Peace
maminkaT ти от къде си чула за това по ранно постъпване?МОже на някоя мама да са и казали така,ако е имало евентуални проблеми или не знам и аз какво... newsm78.Все пак независимо от избора ви УСПЕШНО раждане и живи здрави дечица Heart Eyes

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Здравейте, аз съм в същата дилема като kazablanka_v, тъй като лекарката ми изражда само в Майчин дом, а пък всички непрекъснато повтарят как там нямало необходимата апаратура за бебчетата. Четох стотици мнения във форума, но така и не можах да намеря информация за това каква точно апаратура липсва в Майчин дом и в какви случаи се налага преместване на бебето в АГ. Има ли някой, на когото наистина му се е случвало това. Ако знаете някоя тема от форума, където се разисква това, ще ви бъда много благодарна да ми дадете линк...
Kazablanka, ти какво реши?

Общи условия

Активация на акаунт