И З Р А Е Л 23

  • 20 897
  • 296
  •   1
Отговори
# 255
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Бубе, и аз не съм много наясно какво ползват, но зная, че България и Румъния са им за органи, защото тук е проблем да се намерят... (не операции, които се покриват от касите). Въпреки че има такива големи кампании за даряване, както тази, в която ти участва  Peace За осиновяването има много проблеми - мъжът ми има леля, тя е имала две осиновени деца, но едното я е напуснало, когато е навършил пълнолетие и аз знам, че на нея и е много тежко с това и не смея да я подпитвам много-много - това са деца, осиновени в Израел, но иначе масово осиновяват в чужбина и то пак има много "тъмни страни" в тази практика, да не засягам такива теми....
Аз нямам лоши впечатления от системата им - излекуваха ми язва, получила съм много добри медицински грижи. Но знам, че не при всички хора е така - има много разочарования и разбити животи, и пропуснати възможности, това е  Peace

Pesheck, наистина се взимат мерки и има реално борба със стерилитета. Но и тук има предразсъдъци, и тук държавата е все по-малко социална и с времето хората с по-малки възможности не получават т. нар. равен шанс и т.н. Със сигурност има разлика между двете държави. Съжалявам, че така излиза, че едва ли не споря с Тали  Confused Но ако попиташ човек, който в Израел не е намерил решение на проблема си, а на друго място - да (което може и да е в България), той би представил нещата по съвсем друг начин от нас.
Съветът на Миши е най-доброто средство - и е универсално - и за Из, и за Бг, и навсякъде  Peace

# 256
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Тигрееее остави ме потресена,ти си регестриран тук а госпожа Тигрицата не е?!?!Пък може да постнеш една твоя снимка и ний ще казваме,че от всички теми в нашата тема Израел имаме най-красивия Тигър-бенгалски- с най-меките лапи и с най-острите нокти  Joy

# 257
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Ох, малко съм сложен откъм снимките... то почти винаги съм от другата страна на фотоапарата... ще опитам да намеря някоя и друга снимка... а и докато се наканя да ги сложа някъде минават сума ти месеци.

# 258
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Тиги, ама ние сме си наши хора - щом казваш че си готин ние ще ти вярваме. Laughing

# 259
  • Мнения: 1 526
Тиги, ама ние сме си наши хора - щом казваш че си готин ние ще ти вярваме. Laughing

Готин е разбира се, щом е в нашата компания! Вярно, кажи на Тигрицата да ни посещава и тя  Peace!

О, далече съм от това да споря, просто всяка от нас изразява мнение.
Мента, аз не сравнявам хората в обществото и не говоря за социалният им статус. Говоря за условията, за правилата и то именно за ин витрото. Тук всяка двойка, отговаряща на следните условия:
- правили са опити в продължение на година (документирано от гинеколог)
- изследвания на маточни тръби и спермограма
- курс на хормони
- поне 2 инсеменации

имат правото да им се направи ин витро, колкото пъти е необходимо (до влизане в бременност) и то субсидирано от касата.
В БГ Пешек е казала как стоят нещата.
Не сравнявам касите като цяло, а просто тези специфични условия. Както и отношението Peace!

Пешек, ти и мъжът ти сте силни хора, поздравления за което. Желая ви успех от все сърце!!!

А между другото другите семейства , които познавам са си чисти израелци.
Относно осиновяването- наистина е трудно, защото тук не знам да има опция да родиш и да го оставиш на държавата. Мента, поправи ме ако бъркам  Peace. Познавам две осиновени дечица от месни- едното е украинче, а другото молдованче.

Много готино всички се показахте Grinning, всички сте голями симпатяги  Hug!
Миши, мерси за комплимента Crazy!

# 260
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Тали, представа нямаш как не ми се спори по този въпрос... Имах предвид за сравнението между това какво е положението в България и какво е в Израел (споменах социален статут в друга връзка - обществото няма средно положение, все едно всички в Израел получаваме едно и също - има различни застраховки, различни разходи се покриват...), не само за инвитрото, а по принцип за лечението на стерилитет, за проблеми със зачеването и решенията им. И това, че не може да се прави обощение къде е по-лесно, защото в Израел също си има проблеми. И аз познавам чисти израелци, които са бездетни - най-добрите приятели на мъжа ми минаха 5 годишни типулим, в момента, слава Богу, имат втора бременност; точно покрай тях разбрах, че не всички имат техния късмет.... но зарежи!
Извинявам се чистосърдечно, че изказах мнение, което се възприе като влизане в спор, давах си сметка, че е по-различно, но не очаквах такива реакции...

Темата с рецептите е готова: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=371720.new#new     chef
Ще се радвам да се допълва, а в следващата тема за Израел ще сложим линк към нея, както предложи basis (basis,      bouquet ).
Ако съм пропуснала да сложа линк към някоя рецепта, която някой от вас е публикувал, а тя е свързана с израелската кухня - нека да прибави  Hug (попадала съм на рецепти на Karol и/или на Unik, но сега не знаех къде да ги търся)

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 20:44 от Mentha

# 261
  • Мнения: 1 526
Мента, за това е открит форум- всеки споделя мнение и гледна точка. аз съм видяла едно, ти знаеш друго- това е животът!
Нама лошо, не виждам проблем. И няма нужда да се извиняваш, аз не се чувствам в спор с теб, напротив запазвам изкючително позитивното си мнение за теб и те чувствам все така близка  Hug (надявам се да е адади- двустранно). С това слагам точка на тази тема- от моя страна.


Поздравления и адмирации за отлично свършената работа в готварската ни тема   bouquet! Отделила си време и труд да събереш и систематизираш всичко, което е чудесно!

Борянка, дай отчет пребори ли домашното?

# 262
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Охоооооо домашното го опатках само с една консултация... bowuu Аплодисменти моля...

# 263
  • Мнения: 1 526
 smile3501 Браво Бубе, браво моме!
Казвах ти аз, че с всеки ден ще става все по- разбираемо  Peace!
Отивам да се разпиша в готварският.

# 264
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Охоооооо домашното го опатках само с една консултация... bowuu Аплодисменти моля...
smile3501 newsm10 newsm20

Аз пък да ви изклюкарствам  Flutter
Бар Рафаели е на корицата на Спортс Илюстрейтед и са разпънали снимката и на Таймс Скуер и тази история я въртят като развалена плоча при нас  Mr. Green Ако имате търпение и интерес - след рекламите на Песек Зман: ТУК

Ментов ми разказа, че е бил на Фуджи днес и са продавали някакви черни яйца - яйца, които слагат в земята и те там се изпичат и има поверия, че тези яйца обещават 7 години здраве  Mr. Green Той хапнал едно и има още едно, казах да ми го донесе  Crazy

А и най-после дойде някаква мадама, която ще обитава етажа на съседа, който замина за 3 седмици в Индия  Party Аз вече щях да се побъркам - в цялата къща съм самичка, но от днес вече ще си имам дружка, с която да си менкаме чаша захар срещу прах за пране или олио например...  Joy

# 265
  • Мнения: 81
Видях корицата още по обяд в един блог,нещо не ми хареса.
По принцип харесвам Бар Рафаели,обаче точно този път-ц. Thinking

  това е корицата


# 266
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Като прочетох Бар Рафаели и реших,че ще е реклама на нещо шоколадово  Embarassed Аз нали не разбирам от манекенки  Embarassed Обаче клипчето е мноооооогооооооо горещо а мацката е невероятна.Вече ще знам,че Бар Рафаели няма нищо общо с бонбоните Рафаело  Joy

Ментичка,готварската тема е страхотна.Приветствам те за инициативата Simple Smile

# 267
  • Мнения: 490
Мента, Миши мерси за милите думи. Борянче я кажи за кой документ не си сигурна, newsm78 ?

# 268
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Значи сестра ми е изпратила документ за семейно положение а аз незнам по каква причина мисля,че а мен ми трябва документ който показва,че това ми е първи брак който също май се казва документ за семейно положение...Незнам ще се чуе като изрева ако е грешния документ...

# 269
  • Мнения: 490
Това е документа, който ти трябва. Няма друго подобно нещо и не е важно дали ти е първи, втори...т.н. брак. Просто нашия български вариант е малко идиотски, защото не ти пишат изрично, че това ти е първи и единствен брак. Логиката е, че ако си била женена, ще пише името на предишния или на деца(примерно). Израелските са малко по ясни според мен, а и си спомням, на този на мъжа ми(издава се за 5 минути  в Израел), беше и с датите на брак и на развод(предишния му брак). Но иначе това е и не се притеснявай и да са ти в ред документите пак може да ти измислят нещо за размотаване. Дано имате късмет , ще ви стискам палци. newsm10

Общи условия

Активация на акаунт