Козметиката на Nuxe / AROMA PERFECTION anti-acne

  • 35 295
  • 197
  •   1
Отговори
# 150
О да, Soleil Prodigieux е подходящ за мазна кожа, защото има лека, немазна консистенция с матиращ ефект. Той спада към серията мултифункционална грижа - подходящ за всички възрасти, за всички типове кожа, за жени и за мъже.
Soleil Prodigieux комбинира 4 свойства: автобронзант + тен-активатор + слънцезащита за градски условия + хидратация. Предлага се във вариант на крем за лицето и лосион за тялото.
Когато говорим за комбинация от автобронзант + тен-активатор се има предвид, че тенът се придобива от вътре благодарение на комплекса NUXELLE и отвън, посредством лъчите на слънцето и още един комплекс - Phototan.
- Относно свойството на автобронзант: подготвя и активира загара на кожата като гарантира естествено потъмняване (без оранжев или петнист Д-ефект), по-дълготраен и по-наситен "естествен" загар.
- Относно тен-активиращото въздействие: съдържа Phototan комплекс, който стимулира биосинтеза на меланин и така създава “резервоар”, готов да се придвижи до повърхността на кожата още при първите слънчеви  лъчи. Нещо повече, така се подпомага собствената фотозащита на кожата чрез естествения защитен ефект на меланина от UV лъчи и свободни радикали. Да обаче, точно заради това свойство на продукта не смея да го препоръчам на бременни, защото и без това при тях меланина е в дисбаланс.
- Soleil Prodigieux съдържа много добри (качествени) слънце-протектори за тройна защита: UVB (SPF 10), UVA (SPF 4) и защита на клетките срещу слънчеви изгаряния и стареене под въздействие на слънчевата светлина.

А върху този крем слага ли се фдт или самият той оцветява?
 


 

# 151
  • Мнения: 557
О да, Soleil Prodigieux е подходящ за мазна кожа, защото има лека, немазна консистенция с матиращ ефект. Той спада към серията мултифункционална грижа - подходящ за всички възрасти, за всички типове кожа, за жени и за мъже.
Soleil Prodigieux комбинира 4 свойства: автобронзант + тен-активатор + слънцезащита за градски условия + хидратация. Предлага се във вариант на крем за лицето и лосион за тялото.
Когато говорим за комбинация от автобронзант + тен-активатор се има предвид, че тенът се придобива от вътре благодарение на комплекса NUXELLE и отвън, посредством лъчите на слънцето и още един комплекс - Phototan.
- Относно свойството на автобронзант: подготвя и активира загара на кожата като гарантира естествено потъмняване (без оранжев или петнист Д-ефект), по-дълготраен и по-наситен "естествен" загар.
- Относно тен-активиращото въздействие: съдържа Phototan комплекс, който стимулира биосинтеза на меланин и така създава “резервоар”, готов да се придвижи до повърхността на кожата още при първите слънчеви  лъчи. Нещо повече, така се подпомага собствената фотозащита на кожата чрез естествения защитен ефект на меланина от UV лъчи и свободни радикали. Да обаче, точно заради това свойство на продукта не смея да го препоръчам на бременни, защото и без това при тях меланина е в дисбаланс.
- Soleil Prodigieux съдържа много добри (качествени) слънце-протектори за тройна защита: UVB (SPF 10), UVA (SPF 4) и защита на клетките срещу слънчеви изгаряния и стареене под въздействие на слънчевата светлина.
 


 

Кабив благодаря ти за изчерпателния отговор  bouquet.Аз взех тестерчета и мисля че  Soleil Prodigieux ми идва леко мазен и жълтеещ и не много покривен ще се насоча към този -
 http://www.kozmetika.bg/showimg.php?filename=zx180_7507.jpg
само не знам дали за светла или тъмна кожа още - днес пробвах този за светла - има страхотен блясък на лицето   Crazy а по ръцете си забелязахх съвсем ситни брокатени частици.Знам че като продукти нямат нищо общо но просто търсех нещо леко за лятото.

# 152
  • Мнения: 469

Кабив благодаря ти за изчерпателния отговор  bouquet.Аз взех тестерчета и мисля че  Soleil Prodigieux ми идва леко мазен и жълтеещ и не много покривен ще се насоча към този -
 http://www.kozmetika.bg/showimg.php?filename=zx180_7507.jpg
само не знам дали за светла или тъмна кожа още - днес пробвах този за светла - има страхотен блясък на лицето   Crazy а по ръцете си забелязахх съвсем ситни брокатени частици.Знам че като продукти нямат нищо общо но просто търсех нещо леко за лятото.

Това фон дьо тен ли е на картинката?

# 153
  • Мнения: 557

Кабив благодаря ти за изчерпателния отговор  bouquet.Аз взех тестерчета и мисля че  Soleil Prodigieux ми идва леко мазен и жълтеещ и не много покривен ще се насоча към този -
 http://www.kozmetika.bg/showimg.php?filename=zx180_7507.jpg
само не знам дали за светла или тъмна кожа още - днес пробвах този за светла - има страхотен блясък на лицето   Crazy а по ръцете си забелязахх съвсем ситни брокатени частици.Знам че като продукти нямат нищо общо но просто търсех нещо леко за лятото.

Това фон дьо тен ли е на картинката?

Не точно  newsm78- прочети за да не кажа няоя глупост. hahaha

http://www.kozmetika.bg/show.php?productid=7506

# 154
  • Мнения: 469
Благодаря ти  Hug

# 155
Здравей Kabiv, съжалявам че нямам време по често да се възползвам от компетентното ти мнение за Nuxe, но сега пак ми е нужен твоя съвет.Доволна  съм от тази козметика и искам да продължа да ползвам продуктите и. От февруари използвам Serum Merveillance околочен и Huile Prodigieux масло суха . Предвид топлото време искам да ми препоръчаш нови продукти които да използвам или да си поръчам пак серума, защото масло си имам все още. Само да припомня, със светла и  чувствителна кожа съм с капиляри, нямям много бръчки , на 37 години.Предварително ти благодаря.

# 156
Здравейте! Прочетох с интерес нещата, които за изписани за тази козметика, зарибих се и си купих един крем, който се води Nirvanesque за суха и много суха кожа. Но според мен явно не съм преценила правилно какво точно да си купя, защото питайки момичето на щанда за какъв крем е подходяща моята кожа, то неволно сви рамене и измънка нещо. Така, по свое собствено усмотрение, си взех този крем. Но все пак искам да се допитам да компетентността на специалистите в този сайт. Кожата ми е суха, наскоро дори ми поизлязоха някакви странни червени пъпки, които ме сърбят, явно от некачествена козметика. На 37 години съм, с добре изразени мимически линии около устата. Иначе по останалата част на лицето нямам  бръчки. Въпросът ми е... дали съм успяла да си избера правилния вид крем или ако не, то искам да ми бъде предложен още един продукт, който бих могла да закупя. Най-добрият вариант би бил, ако закупеното допълва действието на този крем, който посочих в началото. Предварително благодаря много за отговора. Усмивки желая на всички! Simple Smile

# 157
  • Мнения: 658
mariana1972,  а проблем с Нирванеск имате ли - да Ви се зачервява кожата, да сърби....? Ако не Ви причинява дискомфорт, тогава го използвайте като нощен крем. През деня може да използвате Huile Prodigieuse, мултифункционалното масло с частици/без частици (няма значение). Маслото ще успокои дерматитните зачервявания, ще подхрани и омекоти кожата.

# 158
mariana1972,  а проблем с Нирванеск имате ли - да Ви се зачервява кожата, да сърби....? Ако не Ви причинява дискомфорт, тогава го използвайте като нощен крем. През деня може да използвате Huile Prodigieuse, мултифункционалното масло с частици/без частици (няма значение). Маслото ще успокои дерматитните зачервявания, ще подхрани и омекоти кожата.

Здравейте, Кабив! Благодаря много за бързия и компетентен отговор! Simple Smile Hug Ползвам този крем от два дни насам, но не съм забелязала да имам зачервявания и сърбежи. За радост, разбира се. Simple Smile Както споменах, имам доста добре изразени мимически линии около устата, които при усмивка си личат достатъчно добре. Имайки предвид несигурността на момичето в аптеката, аз просто на своя глава взех този крем, преди дори да прочета, че за по-видими и изразени бръчки се използва серум за дълбоки бръчки. Смятате ли, че е подходящо към крем Нирванеск да прибавя само за зоната около устата и серум за дълбоки бръчки или не е удачно? Благодаря още веднъж за препоръката относно маслото. Ще гледам в скоро време да си го закупя! Лек ден и късмет на всички! Laughing

# 159
  • Мнения: 658
mariana1972 , няма да мога да дам точен отговор , защото не съм Ви видяла, но потърсете тестери на серум Фитошок и на серум Мервеянс. Първият е антиоксидантна грижа с превантивно въздействие върху бръчките. Ще помогне, ако бръчките се очертават само при мимики. Вторият е от по-"тежката артилерия"; той е за видими бръчки, които са очертани дори и без мимики

# 160
mariana1972 , няма да мога да дам точен отговор , защото не съм Ви видяла, но потърсете тестери на серум Фитошок и на серум Мервеянс. Първият е антиоксидантна грижа с превантивно въздействие върху бръчките. Ще помогне, ако бръчките се очертават само при мимики. Вторият е от по-"тежката артилерия"; той е за видими бръчки, които са очертани дори и без мимики

Да, определено бръчките около устата стават видими само при  мимика. Иначе не са чак толкова силно изразени, макар че при усмивка стават доста дълбоки. Но и на мен като че ли не ми се почва още с "тежката артилерия". Simple Smile Има време и за нея, смятам.. Thinking Благодаря  отново   за съвета. Погледнах брошурата на Нюкс за това, което препоръчвате като по-лек серум, но не видях в каталога такъв . Явно каталогът, който ми дадоха в аптеката, не е актуален. Още веднъж благодаря за бързия отговор.  Hug Heart Eyes

# 161
  • Мнения: 0
Здравейте  Grinning
С интерес прочетох мненията и отзивите от тази козметика и да си призная ме спечелихте  Wink Много бих искала да си взема цялостна грижа за кожата на лицето: почистване, тонизиране, овлажняване, грижа за околоочния контур-имам тъмни кръгове, а през летните месеци и защита от слънцето. Като начало съм на 23 години, но имам проблем с определянето на типа ми кожа. През зимата, ако не полагам необходимите грижи е нормална към съвсем леко суха в Т-зоната и много суха по бузките и около устните(направо се лющи). През по-топлите месеци е нормална с леко омазняване в Т-зоната. Друг проблем е, че от време на време ми се появват пъпчици по челото и леки зачервявания по бузките, а тези реакции на кожата са моментални, ако не попадна на точните продукти-въпреки че съм опитвала доказани с качеството си марки като Avene, Lumene и др. Ще съм много благодарна на Вашите препоръки, защото грижата за кожата на лицето е на първо място за мен!
Усмихнати почивни дни  Grinning

# 162
  • Мнения: 658
M_a_r_i_q , твоята кожа е типичен "ърбън" тип. Сигурно живееш в голям град и имаш напрегната работа. Кожата ти регира моментално на вътрешния стрес и на околната среда. Проблемите, като пъпчици и излющване от сухота минават бързо, но оставят след себе си една постоянна помътнялост и повехналост.
Преди всичко трябва да намираш повече време за себе си и да се освобаждаваш от ежедневното напрежение. Може би спорта, разходките, ароматните свещи и музика, някакво хоби... ще ти бъдат добър съюзник и ... в грижата за красива кожа Peace
Козметиката на Нюкс е най-чистия източник на красота и приятни усещания, който познавам. (Много се радвам, че все повече жени оценяват качествата й).
Препоръчвам ти програма от следните продукти:
- Сутрин, почистване с Почистващата пяна с 3 рози (нищо повече);
- Сутрин, грижа за лицето с крем Фреш Лайт, който матира и стяга порите или емулсия Етинселант за хидратация и блясък;
- Сутрин, през лятото, грижа за околоочния контур с крем Продижо (Contour des Yeux Prodigieux), който е подходящ както за торбички, така и за признаците на умора, т.е. ще се справи с тъмните ти кръгове. Но запомни, трябва да пиеш минимум 2 литра на ден минерална вода!;
- Вечер, почистване с Почистващата пяна с 3 рози и сваляне на грима с Почистващата вода;
- Вечер, през лятото, грижа за лицето с противостареещ крем Нирванеск за първи бръчки;
- Вечер, през зимата, грижа за лицето с ексфолиращия крем Етинселант;
- Сутрин и вечер, през зимата, грижа за околоочния контур със серум Фитошок - антиоксидантна грижа с превенция за бръчките.

# 163
  • Мнения: 0
Честит празник за всички запазили и искра от детската чистота и жизнерадост в себе си  Grinning
Kabiv благодаря ти за изчерпателният отговор, пълен с много ценни съвети, от които смятам да се възползвам   bouquet При първа възможност ще се сдобия задължително с почистващата пяна с 3 рози и поне с тестери на кремчетата, които си ми препоръчала! Съвсем скоро ще споделя впечатления  Grinning
Благодаря отново и успешна седмица   bouquet

# 164
  • Мнения: 776
Кабив, с молба за разяснение  bouquet Може ли да ползвам "Фитошок" самостоятелно или върху него задължително трябва да нанансям крем? Rolling Eyes Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт