Козметиката на Nuxe / AROMA PERFECTION anti-acne

  • 35 267
  • 197
  •   1
Отговори
# 120
  • Sofia
  • Мнения: 9 729
След като почти свърших една опаковка да се запиша към много доволните от серията. Аз всъщност ползвам само крема за несъвършенства от нея. Резултатът при мен- всякакви пъпки изчезнаха, намалени пори, гладка кожа. Страшно съм доволна.
Имах си друго измиващо, затова не съм пробвала пяната все още. Освен това редувам крема с гел с Алое вера на Форевър ливинг и емулсията на Нюкс и съм много доволна, че най-накрая намерих успешната комбинация за мен.
Само един проблем ми остана- през деня ми трябва слънцезащита, особено сега.

Матиращият крем има ли слънцезащита?

# 121
  • Мнения: 658
Мерси. А 20ти фактор достатъчен ли е или трябва нещо по-сериозно? Rolling Eyes
Зависи от типа на кожата ти и за какви условия ще ти е необходима слънцезащита. Обикновено за нормално светъл тен (характерен за нашата геогр. шир.) в градски условия е достатъчно SPF 10 - 20. По-високите слънцезащити са необходими за условия с по-висок риск: море, заснежена планина, много светла кожа със лунички, податлива на бързо изгаряне или фото-алергична кожа.
Нюкс не са силни във слънцезащита, тоест нямат много предложения в това направление. Но мога да препоръчам слънцезащитните продукти на AVENE, които са с много добри отзиви от клиентите и са идеални за градски условия. AVENE Antirougeur е специална серия за лечение на зачервявания и раздразнения с SPF 10. Съчетава се много добре с крем Етинселант, защото ще възстановява допълнително кожата без да я натоварва:
емулсия Антиружор SPF 10 - за нормална към смесена кожа - 32,40лв
крем Антиружор SPF 10 - за суха и чувствителна кожа - 32,40лв
Попитай консултантката в аптеката дали може да ти препоръча за твоята кожа и слънцезащитния крем на Авен 20B/20A. Не съм сигурна дали той имаше минерален филтър (титаниев диоксид или цинков оксид). Ако има значи не е много удачен за градски условия.
Нарочно не ти препоръчах Soleil Prodigieux Visage на NUXE, защото при него освен слънцезащита SPF 10 има и автобронзиращ ефект. Според мен когато правиш пилинг на лицето с Етинселант не е добре да активираш и тена. Спирам до тук за да не те объркам повече...

NBM, матиращият крем няма слънцезащита Confused
 

# 122
  • Sofia
  • Мнения: 9 729
NBM, матиращият крем няма слънцезащита Confused

Kabiv, а за мен какво ще препоръчаш за слънцезащита? През деня ползвам Emulsion Etincelante, върху нея слагам изчистена минерална пудра, която е мноооого изчистена, специална, без химии и няма никакъв фактор. Като свърша емулсията мисля да мина на матиращият крем.

ПП. Аз не бих се отказала от автобронзиращ ефект ако става над емулсията Wink

# 123
  • Мнения: 658
NBM, Soleil Prodigieux Visage може да се комбинира както с емулсия Етинселант, така и с матиращият крем, но по-добре нанасяй Soleil Prodigieux отдолу, а другите продукти отгоре. Другия вариант е да смесиш двата крема в ръката си и да нанесеш сместта.
Иначе, наистина не знам какво друго да ти препоръчам, щом като търсиш чиста козметика. Ще помисля още малко Thinking Истината е, че природната козметика не се съчетава много много със слънцезащитата, защото няма филтри с естествен произход Confused Затова последно време има много За и Против слънцезащитата. Филтрите, които се използват в козметиката на Нюкс са ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE и ETHYLHEXYL SALICYLATE.

# 124
  • Мнения: 12
Привет, Kabiv   Simple Smile

Бих искала да попитам - кремът против несъвършенства подходящ ли е за нормална към (по-скоро) суха кожа? Ако не, бихте ли препоръчали друг продукт с подобно действие, който да щади сухата и чувствителна кожа?

Предварително благодаря за мнението Ви!   bouquet

# 125
  • Мнения: 658
Myriad Canaan,
серията Aroma-Perfection е специално за комбинирана и мазна кожа. Коригира несъвършенствата свързани с тези типове кожа: пъпки, раздразнена зачервена кожа, разширени пори, черни точки, прекалено секретиране на себум.
В гамата Étincelante има по-подходящи продукти за Вас. Емулсия Етинселант е за деликатна или чувствителна, уморена, стресирана или подложена на замърсяване кожа. Действието й е да омекоти кожната повръхност и да придаде естествен блясък. Крем Етинселант е малко по-агресивен, защото съдърва алфа-хидрокси киселини (4%); има ексфолиращо действие . Той е за нормална към комбинирана кожа, склонна към загрубяване, сивкав, убит тен; кожа с неравен релеф. Препоръчвам Ви все пак да го тествате.

# 126
  • София
  • Мнения: 4 752
Kabiv, благодаря за изчерпателния отговор!  bouquet Hug

# 127
  • Мнения: 12
Myriad Canaan,
серията Aroma-Perfection е специално за комбинирана и мазна кожа. Коригира несъвършенствата свързани с тези типове кожа: пъпки, раздразнена зачервена кожа, разширени пори, черни точки, прекалено секретиране на себум.
В гамата Étincelante има по-подходящи продукти за Вас. Емулсия Етинселант е за деликатна или чувствителна, уморена, стресирана или подложена на замърсяване кожа. Действието й е да омекоти кожната повръхност и да придаде естествен блясък. Крем Етинселант е малко по-агресивен, защото съдърва алфа-хидрокси киселини (4%); има ексфолиращо действие . Той е за нормална към комбинирана кожа, склонна към загрубяване, сивкав, убит тен; кожа с неравен релеф. Препоръчвам Ви все пак да го тествате.


Много благодаря, ще се насоча към мостри на препоръчаните от Вас продукти   bouquet

# 128
  • Мнения: 7
Благодаря за съвета, Kabiv, скоро не бях влизала тук.   Embarassed Grinning
Взех си серума Phytoshock за мимическите бръчки преди 2-3 дни и се надявам на добър резултат.

Честита Цветница на всички!!!    bouquet

# 129
  • Мнения: 267
май само аз не съм доволна от кремът за несъвършенства  newsm78,нито ми се изчисти лицето,нито се избистри тена нищо  smile3518

# 130
  • Мнения: 183
май само аз не съм доволна от кремът за несъвършенства  newsm78,нито ми се изчисти лицето,нито се избистри тена нищо  smile3518

Rusana от колко време ползваш крема?Чувала съм, че резултата настъпва най-рано след 28 дни.Тогава се обновява кожата.Аз скоро си го купих и чакам резултати  Hug

# 131
  • Мнения: 267
май само аз не съм доволна от кремът за несъвършенства  newsm78,нито ми се изчисти лицето,нито се избистри тена нищо  smile3518

Rusana от колко време ползваш крема?Чувала съм, че резултата настъпва най-рано след 28 дни.Тогава се обновява кожата.Аз скоро си го купих и чакам резултати  Hug
ами мисля,че има месец вече,първо слагах сутрин и вечер,сега само сутрин,но нищо,може да не  е за мойта  кожа,то май никакъв крем не ми пасва  Weary

# 132
  • Мнения: 162
Девойки,понеже нямах време да изчета цялата тема,искам да попитам дали някой е ползвал този измиващ гел на Нюкс и дали сте доволни? Трябва ми нещо подходящо за смесена-мазна кожа newsm78 На каква цена е горе долу?

# 133
  • Мнения: 2 616
Kabiv, с какво да заменя дневната грижа на Етиселант сега пролетта и лятото? (за първи път изобщо някакъв крем ми пасва на кожата и използвам най-редовно бяла козметика вече 2 месеца - не мога да повярвам Simple Smile) Дадоха ми мостра на Fraiche тъй като е с по-лека текстура, обаче ароматът му ме дразни ужасно и не мисля, че е моят крем Sad
Тъй като етиселанта ми свършва се чудя сега какво да си взема?

Освен това мисля, че ми е време да си взема крем за околоочния (все пак съм почти на 26 Simple Smile)- препоръчаха ми Contour des Yeux Prodigieux, с който се чувствам добре - притеснява ме дали е подходящ за възрастта на моята кожа и още повече, че не е рол-он? Някоя био (натурална) козметична линия нямат ли рол-он за околоочния?

# 134
  • Мнения: 557
Момичета  днес в аптеката мернах продукт за подмишници,не можах да разбера стик ли е или рол он,дали имате инфо за него? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт