В ДЕТСКАТА ГРАДИНА много смях да има! - 22 част

  • 7 551
  • 221
  •   1
Отговори
# 195
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 903
Вики също е включила "добре" в речника. Като я помоля нещо и тя казва "Ааа, добре, добре сега" и отива....

# 196
  • Мнения: 1 241
Симба, браво на Криси.

Кога ли ще доживея и аз да чуя "добре"?

Снощи поръчала на баща си лилав компютър само за нея.  Shocked Той е сглобил един, за да со гледа на него филмчета и сега ще търси лилаво фолио.  Laughing

# 197
  • Мнения: 320
Добро утро!
И аз едно кафенце ще изпия с Вас  Hug, че после много работа ме чака.
Сутринта се поуспахме, с мъка ставаме последните няколко дни. Незнам с какво занимават дребните в ДГ, но малката като се приберем у дома до 22 часа играе и не иска да се мие и ляга. С големи уговорки влизаме в банята, а после не можем да заспим с часове. То са приказки, то се место от спалнята на нейното креватче по 10 пъти. Сутрин очичките и залепени - не мога да я вдигна. От два дни сутрин е със запушено носле, а понякога през ноща подкихва. Моля са да не ме изненада с някоя болест. Давам превантивно осцилококцинум, клеева тинктура и по едно прахче тайлол хот сутрин. Дано се опазим, че доста са цифкавите деца в детската. Даже вчера ми вика: Абе мамо, тази Катя ей такъв сопол е опънала до устата и си го поблизва от време навреме. Посмяхме се с баща и, въпреки, че не е много за смях.
Дю това с компютрите при нас беше голямо изтезание. Имаме PC, но тя не иска големия, иска "розов и момичешки". Цяла седмица ни тормози. Нямаше как купихме лаптоп (розов) и след 2 часа го захвърли и каза, че не е интересен. С всяка играчка е така - желание голямо, душата ще ни извади и като купим - 2 часа и вече не е интересна.

# 198
  • Мнения: 1 187
И моят искаше лаптоп, но не му взех, все още хвърля играчките си, когато му омръзнат и ги чупи.
Вчера му купих Данонино, а той ме попита : мамо, защо си ми купила с калций  Shocked

# 199
  • Мнения: 1 241
О, тя детски лаптоп има, розАв. Горе долу се занимава, ама само музика слуша и танцува. Тя иска истински компютър, и понеже баща И е голям маниак на тази тема (компа у нас е последна технология, частите се сменят в момента, в който излезе по-нова, монитора е по-голям от ТВ-то и т.н.), много се сърди като и пусна да гледа филмчета на него, сега е сглобил един и за нея.

# 200
  • Мнения: 929
Здравейте!  Не съм писала скоро но си ви чета(е днес се затрудних малко докато открия темата, но все пак успях).

Щерката е пре баба си за известно време, че от работа ми правиха проблем и направо полудявам - от скука, нямам търпение да я взема.

...........................................
Вчера му купих Данонино, а той ме попита : мамо, защо си ми купила с калций  Shocked

 Joy  Joy  Joy

А моята ми каза дай да прочета листовката(не че знае какво е, а аз я питам защо - тя така казаха на рекламата.

# 201
  • Мнения: 7 640
симба, вероятно не е било истински конюнктивит. Като се запуши носът, понякога сълзата не се оттича хубаво и засъхва като гурел.

Момичета, особено тези, които си падате по хомеопатия, Еуфорбиумът за нос колко време се дава?

# 202
  • Мнения: 1 949
симба, вероятно не е било истински конюнктивит. Като се запуши носът, понякога сълзата не се оттича хубаво и засъхва като гурел.

Възможно е, аз за това питах как "изглежда" конюнктивитът, понеже не бях виждала до сега  Hug

# 203
  • Мнения: 7 640
истинското възпаление не минава само за 1 ден Grinning

# 204
  • Мнения: 1 949
истинското възпаление не минава само за 1 ден Grinning

A за колко? Понеже при нея забелязах за 1ви път някакви подобни симптоми в събота след следобедният й сън.  newsm78 Почнах веднага да й мия очите с преварена вода, после купих сребърна и даже продължаваме с нея newsm78

# 205
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 441
Момичета, особено тези, които си падате по хомеопатия, Еуфорбиумът за нос колко време се дава?

И аз щях да задавам същия въпрос. Днес е 5-ти ден и не му е съвсем сух носа..имам чувството, че ако спра пръскането сополите пак ще рукнат..

# 206
  • София
  • Мнения: 7 092
истинското възпаление не минава само за 1 ден Grinning

A за колко? Понеже при нея забелязах за 1ви път някакви подобни симптоми в събота след следобедният й сън.  newsm78 Почнах веднага да й мия очите с преварена вода, после купих сребърна и даже продължаваме с нея newsm78
При синът ми, като започна с Тобрадекс - капки в очите, има ефект още на вторият-третият ден, но му капя поне пет дни. Вероятно не е било конюктивит, щом детенце се е оправило от преварена вода.

# 207
  • Мнения: 5 393
Здравейте и от мен.

Онзи ден накарах майка ми да вземе Иво от градина, учителката й дала пижамата и кърпата за пране и бабата ги изгубила Crazy  Не се сеща къде.Та се наложи сутринта да му занеса предишната пижама ,която му е малка( купувам му само по една,защото той вкъщи не спи с пижама) и сега ще обикалям да купувам нова.

Всички болнички да оздравяват Praynig Hug

На Иво любимата фраза в момента е  " Аааа така ли- добре", когато му отговоря на някой въпрос.

# 208
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 441
Искам да ви попитам нещо - Кожата точно под ноктите на Кристиян непрекъснато се бели на едни лентички такива. Едно че и той постоянно ги чопли, но вече се притеснявам, защото картинката взе да става грозна. Дали е от липса на витамини? Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем? С какво да го мажа, за да зарастне малко тази кожа?..Дали е добра идея да го заведа на кожен лекар?

# 209
  • София
  • Мнения: 6 261
Izida, доколкото помня, беше писала, че обича да си гризка ноктите.  newsm78 Ако е така, не е толкова неочаквано да започне да му се бели кожичката. Може би трябва да се отучи от навика, за да му се оправи.  Peace Иначе мисля няма проблем да мажеш с кремче или, засега се сещам - да пръскаш участъците Пантенол спрей (аз го ползвам и за малки ранички на Ади, преди я беше страх, а сега ме кара да я пръскам за щяло и нещяло  ooooh!  Joy ). Ето и още малко инфо за Витамин B5 (Пантенол)Peace Според мене, ако скоро не е пил витамини, можеш да му вземеш - "Саностол", "Киди" или др., можеш да се консултираш и с педиатъра какви. Аз например на Ади й давам събота и неделя "Саностол".  Hug

Общи условия

Активация на акаунт