Оставяте ли 3-5 деца пред компютъра да си играят?

  • 3 753
  • 84
  •   1
Отговори
# 75
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 927
Единственият случай, в който съм оставяла дъщеря ми пред компютъра е да изгледа някое филмче. И това беше в периода, когато бяхме на селската ни къща, където нямаше кой знае какви развлечения, освен чистия въздух и дворните разкошотии. Да е гледала - едно-две филмчета на седмица, не повече. Тя ще стане следващия месец на 5 години. Мисля, че има време да засяда пред компа. Сега нека се радва на детството си.

# 76
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
ДА, оставям ги. Големият(10г.) има лимит, че иначе няма да стане, а малката(3г.7м.) нямам проблеми, когато й кажа да става - става. Не съм я учила, съзнателно и нищо не съм й обяснявала. Но се научи сама, интуитивно, с гледане на брат й какво прави. Играе на бебешки игри, които са и занимателни. Забелязах, че покрай една игра започна да повтаря доста добре английски думички, цифри и изрази.
Някакви сайтове за тази възраст да предложите? Български ако може.

# 77
  • Мнения: 493
Оставям го от няколко месеца. Това е едно от любимите му занимания. Когато е по цял ден у дома гледам да наложа някакъв режим и му обяснявам, че стоенето дълго пред компютъра може да увреди очите му, а и че компютъра също трябва да си почива. Когато е бил на ясла, се предполага, че добре се е набеснял там и щом се приберем го оставям да поиграе час-два на компютъра. Пуска си сам игрите, да скоро "Буквенка" му беше любима, но сега повечко разнообразява. Пуска си игри за оцветяване, отваря си негов уърдов документ и си пише и трие буквички там, има любима игра билярд в нета и него си го пуска често. Отваря скайпа и "разговаря" с хората там Wink. Разбира се, стават и бели - инсталира ни понякога някакви неща, например миналата седмица ни беше качил антивирусна програма Joy. Най-много държа да не сяда сутрин веднага след събуждането, че по едно време се беше появило нещо като пристрастяване към компютъра Rolling Eyes. Гледам това да не се случва Grinning.

Много искам да му вземем детски компютър с български софтуер, та така ще е по-сигурно, че другият е в безопасност. А ако някой знае от къде и за колко можем да се снабдим с такъв, ще съм му благодарна да сподели Peace.

# 78
  • Мнения: 294
Много искам да му вземем детски компютър с български софтуер, та така ще е по-сигурно, че другият е в безопасност. А ако някой знае от къде и за колко можем да се снабдим с такъв, ще съм му благодарна да сподели Peace.


И мен ме интересува!

# 79
  • Мнения: 1 187
Не, не го оставям и не смятам да му разрешавам скоро.

# 80
  • Мнения: 2 110
Аз няма да разказвам за интересна случка ,аз искам да изкажа своята гледна точка по въпроса за децата и постоянното им висене пред компютрите. По-рано беше лукс човек да притежава компютър,а сега почти всяко семейство е осигурило на своето дете тази "придобивка". Децата в наше време използват компютрите само за игра и за развлечение, а нима това е единственото му приложение??? Компютърът може да се използва не само за игра, но и за намиране на информация свързна с учебната дейност, за развиване на интелекта на децата, но повечето малчугани не го разбират и висят с часове пред компютъра и то пред една и съща игра. За мен това не е нормално. Аз разсъждавам така може би, защото така са ме възпитавали родителите ми. За мен един час дори най-много два часа пред компютъра са достатъчни и то за по-големи деца /7-8 годишини/ .
 Не виждам мястото на  3-5 годишно дете пред компютъра.

# 81
  • Мнения: 1 541
Аз лично съм твърдо против. Не нападам никой, но съм искрено изненадана колко много родители позволяват на децата си...

# 82
  • Мнения: 9 487
Нашият син е на 3г и почти 3мес-сам си пуска "uptoten" и оцветява или играе на някоя игра..гледа Том и Джери /основно/, но ме вика да му ги намеря в "гугула" Mr. Green
За момента не е луд фен на компютрите, отчасти го отдавам и на факта, че има личен такъв и не сме му забранявали да пипа някой компютър за да не го счупи или от сорта.
Баща му, му купи /мен ако питате по-скоро на себе си hahaha/ Плей стейшън, но не се заиграва повече от 15-ина мин Whistling
Като цяло и аз не съм привърженичка на висенето на децата пред комп./телевизор, но ако има "залитане" ще гледам да отклоня вниманието със забавна игра навън или според сезона и предпочитанията на детето.. Peace

# 83
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Не давам да припарва до компютъра сама /на 4г.10 мес. е/. Много, много рядко играем игри, но двете и съвсем за кратко. Сама на компа - не.
Сега съм взела Буквенка и Цифренка, но все още се въздържам да ги покажа.

# 84
  • Мнения: 202
Моето синче е на три годинки и сам си пуска компютъра и игричките.Баща му го научи ,но аз съм против и гледам да го заиграя с друго,за да стане от компютъра.Има време за това.След време няма да става с часове от там.

Общи условия

Активация на акаунт