ДЕТЕ СКЪРЦА СЪС ЗЪБИ ДОКАТО СПИ??????????

  • 15 609
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 776
И моят син скърцаше със зъби- водих го на лекар , казаха че нищо му няма! Добре ,че се сетих за една приятелка която е детска психоложка! Оказа се ,че децата го правят ,защото са много емоционални- но това не е болест- просто има по-чувствителни хора! Така че -малко по-спокойно- и само позитивни мисли!
Да и аз мисля така. Малката ми дъщеричка е на 5 г.  и скърца със зъби доста сериозно почти всяка нощ. Тя е много емоционално и чувствително дете. Съпругът ми също скърца със зъби, особено когато има натоварени дни или проблеми в службата.
Проблеми с ушичките при детето ми не сме имали, нито глисти. Остава само един вариант - да е на психическа основа. Надявам се да го израсте.

# 31
  • Мнения: 1 677
когато сина ми беше на около три години започна да скърца със зъби, тогава споделих с личния ни лекар, направихме и изследвания - нямаше глисти. Всичко отшумя от само  себе си.
От месец и нещо скърца със зъби дъщеря ми, дано скоро да отшуми, че ме буди през нощта със скърцане на зъби.

# 32
  • Мнения: 759
Реших да не пускам нова тема...Някой има ли представа колко долу-горе струват шините за бруксизъм (скърцане със зъби) и какви видове има? По поръчка ли се правят или като протекторите за боксьори могат да се купят от спец. магазини и аптеки?

# 33
  • Мнения: 4 700
Правят се само по поръчка след като се вzеме мярка. Индивидуални са и има няколко раzлични вида. За цената не мога да кажа ниЩо, zаЩото не съм в България.

# 34
  • Мнения: 262
за първи път чувам за шини, това против скърцане ли е, ще поразпитам и аз

# 35
  • Мнения: 3 929
Синът ми така скърца със зъби, откато са му повече зъбите в устата. Скърца не само по време на сън, а и в будно състояние, когато много се радва например. Не съм търсила мнението на специалист. При него най-често се среща, когато е емоционално превъзбуден от нещо. когато е преминал спокойно денят му, не скърца.

# 36
  • Мнения: 4 700
eli_su, не е против скърцане. Теzи Шини предпаzват zъбите от последствията от скърцането. А те са много. Моите zъби са толкова чувствителни, че не мога да ям дори сладолед. Емайла им е иzтъркан. И оЩе други неЩа.
Носят се само преz ноЩта.

# 37
  • Мнения: 262
аха, благодаря. Май щях доста да се изложа ако питах док

# 38
  • Мнения: 217
Моята дъщеря започна да скърца със зъби преди 2 год.
След разговор с личната и изследвания за глисти(отрицателни ;слава богу)ме успокой че е на емоционална основа.
То по същото време сменихме жилището ; аз родих малкия и явно се е отразило на детето.
Тя е доста емоционална и чувствителна;от време на време я чувам че скърца със зъби и сега но не всяка вечер както преди.
Явно отшумява с времето при някой деца.

# 39
  • Германия
  • Мнения: 240
Скърцането със зъби се нарича бруксизъм. Може да има най- различни последици като изтъркване на емайла, разместване и изкривяване на зъбите, болки в челюстта. Моя позната имаше такъв проблем и от нея знам, че спеше със специални шини.  Скърцането със зъби изобщо не е шега работа, особено ако е редовно и продължава дълго време  Peace

Общи условия

Активация на акаунт