въпрос за миома

  • 43 825
  • 134
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 4 717
Здравейте,

започнах да ви чета и съпреживявам всичко с вас -  Hug на избавилите се, бързо възстановяване ви пожелавам и да оставите болките зад гърба.

Майка ми мина по този път преди 10г., миомата бързо растеше и докторите взеха мерки за отстраняването й, изцяло с матката. Нарастването стана за няколко седмици, всички треперехме да не се окаже, нещо много по-сериозно Sad

При мен отскоро започнаха силни болки и тежест в корема. Издувам се и сякаш нещо ми притиска чак гръбначния стълб, чувствам се ужасно, като плондир издута. Цикъла ми е болезен, но редовен, след раждането си остана същия както преди това - т.е. силни болки 1-2 дни, после забравям за него.
Притискането на гръбнака, обаче ме безпокои много повече и след няколко дни съм планувала да ида на гинеколог. Дано не се окаже нещо сериозно Praynig

Някоя от  вас имала ли е подобни болки и дали е свързано с миомата, все съм нащрек, тъй като знаете се предава наследствено, а последните ми изследвания са от преди година...
Ще пиша след това, за да не ме мислите Hug

# 121
  • Мнения: 46 524
Me_and_baby, аз нямам никакви симптоми, абсолютно нищичко не усещам, а съм с 3, едната голяма. Но всичко е индивидуално, много зависи от разположението им.
Иди на лекар да се успокоиш, но според мен не е от това.

# 122
  • Мнения: 2
Здравейте на всички  Hug
На майка ми откриха миома 5 на 5 см.
Лекарката препоръчва да се сложи някаква спирала Мирена или операция.
Забравих да кажа,че майка ми е на 43 години.
Тя ще потърси и второ мнение,но това със спирала някак си и се спря в ума.
Какво ще предложите вие?Спирала или операция?
Тя не иска да се оперира заради това,че няма как да се изхранваме в близките два месеца...
Работи като сервитьорка  и постоянно тича насам-натам.Постоянно е в стрес Cry.
Много се притеснявам за нея.Тя хич не е силна жена  Sad...
Моля ви се дайте и някакъв съвет.Ако можете да припоръчате и добър лекар в пловдив.
Много се притеснявам,а мисълта,че може да станат разсийки не ми излиза от ума.Мъча се да мисля положително,но това действа за малко #Crazy...

Ще съм ви много благодарна ако дадете съвет!
Благодаря ви предварително  Hug

# 123
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Вики, първото и най-трудно нещо е да спреш да се паникьосваш!
Хубаво е да се информирате добре по въпроса /не само от форуми/ и да откриете добър специалист. Нека момичетата да препоръчат някой от Пловдив - аз лично ходих и при д-р Топалова, работи  в частната Селена, има добра техника - прегледа е скъп /в частния кабинет/, но мисля, че това е много важно - да ти кажат точно как стоят нещата.
Защо мислиш за разсейки, миомата е доброкачествено образувание. При жени пред климактериум и без оплаквания, наистина може да се опитат други методи - това ще ви каже лекар. Не пишеш дали случайно са я открили или е имала оплаквания?

# 124
  • Мнения: 2
medunka,благодаря за мнението.

Миомата случайно са и я открили.
Но от 4 дена се оплакваше,че я болят гърдите и цикъла и беше 2 дена после 1 нямаше и после пак и дойде за 1 ден.Вчера докторката и е казала,че сигурно е от миомата Thinking .
А за разсейки мисля,защото на един нейн приятел,братовчетка му умряла от миома.Били се получили разсейки и аз много се наплаших.

# 125
  • Мнения: 183
Вики,миомата не е рак и не се получават разсейки.Моята колежка е с голяма миома и препоръчаха да сложи спирала Мирена.От 4г. е с нея ,чувства се добре. Аз  преди година имах  подобен проблем и се доверих на Доц. Томов от плевенската "Св. Марина",оперираха ме ,всичко мина добре.Препоръчвам ти да се консултирате и с втори лекар.

# 126
  • Мнения: 2 070
И аз имам миомен възел, малък, няма и сантиметър
Имам проблеми с цикъла, обаче.
Получавам ръждиво зацапване преди цикъл, два-три дни,самият цикъл е два дни, и после още два пак кафеникаво течение
Лекарката ми назначи хормонална терапия с Оргаметрил.За три месеца няма съществена разлика, освен че докато пия хормоните, много се потя и ми се гади.Цикълът пак си е същият, последният път, дори, зацапването почна на последният ден от приема на хормона.Сега ми предстои преглед, и май ще ми препоръча абразио, спомена такова нещо преди три месеца, ако не се повлиЯЕ от хормоните

# 127
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Записвам се да следя темата!

# 128
  • Мнения: 49
Не се притеснявай, може да е нещо хормонално и затова да си без цикъл. А билките за миома Миома 1 и Миома 2 определено помагат. Аз ги пих 4 месеца, не изчезнаха миотичните възли, но и не се увеличи размерът им. При последния преглед ми казаха, че са толкова малки, че не си струва да ги мисля.
От къде ги купувате тези билки,в аптеките на Лечител дали ги продават?
Извинявай, скоро не бях влизала в темата и затова не съм видяла въпроса ти. Аз си ги купих от аптеката на ул. "Поп Богомил" в София.
Адрес: ул. "Поп Богомил" - 38 /до Лъвов мост/
Тел. за информация: 02 / 983-60-03
Имам някакъв спомен, че може да се направи по телефона поръчка и, че изпращат с наложен платеж билки, но не съм много сигурна. Би могла да запиташ в самата аптека.

# 129
  • Мнения: 657
Изпращат.Аз съм от Русе и след операцията проф-Карагьозов ме изпрати там с рецепта за билки,които трябваше да пия 6 месеца.Не ми стигна закупеното количество и после си поръчвах по телефона.

# 130
  • Мнения: 2
Здравейте отново  Hug
Имам един въпрос към вас.
Верно ли е,че след операция на миома,жената повече не изпитва влечение към секса,няма достатъчното овлажняване и не е пълноценна съпруга в леглото?

Благодаря ви предварително!

# 131
  • Мнения: 49

Верно ли е,че след операция на миома,жената повече не изпитва влечение към секса,няма достатъчното овлажняване и не е пълноценна съпруга в леглото?

Благодаря ви предварително!
"... Оперативното отстраняване на матката, дори и с яйчниците, не се отразява на половото влечение и на оргазма.
Всяка жена, имала нормален полов живот преди операцията, запазва способността си да продължи да го води и да стига до оргазъм. Ако има някакви смущения, те се дължат на създадена психическа бариера, а не на оперативно отстранената матка.
Половото влечение и удовлетворение са комплекс от психосоматични фактори, в които матката и по-точно маточната шийка има минимално участие.
Дори при някои жени, страдащи от непрекъснат страх, че може да забременеят, след операцията се получава психическо освобождаване, което действа благоприятно на половия им живот. ..."

източник: http://zdrave.rozali.com/zaboliavaniia-zdrave/p738.html

# 132
  • Мнения: 114

"... Оперативното отстраняване на матката, дори и с яйчниците, не се отразява на половото влечение и на оргазма.
Всяка жена, имала нормален полов живот преди операцията, запазва способността си да продължи да го води и да стига до оргазъм. Ако има някакви смущения, те се дължат на създадена психическа бариера, а не на оперативно отстранената матка.
Половото влечение и удовлетворение са комплекс от психосоматични фактори, в които матката и по-точно маточната шийка има минимално участие.
Дори при някои жени, страдащи от непрекъснат страх, че може да забременеят, след операцията се получава психическо освобождаване, което действа благоприятно на половия им живот. ..."

източник: http://zdrave.rozali.com/zaboliavaniia-zdrave/p738.html
[/quote]













Точно така е, от личен опит знам  bouquet

# 133
  • Мнения: 2
Благодаря ви много  Hug
Майка ми е много страхлива и се мъча да и обясня,че не е страшно.Колкото и да и говоря,че това не е рак и т.н. тя си знае нейното  newsm78 ...

Снощи и стана лошо и до 3 вечерта съм стояла до нея и съм се мъчела да я успокой,но тя не иска да вярва и нивото на серотонина и намаля и станаха едни проблеми  Rolling Eyes
Аз че съм на 15 и не ме е страх.Приемам го все едно аз го имам  Laughing .
И даже си мисля,че операцията ще е по-добре и тъкмо ще и махнат хернията.А това го казвам,защото миомата и расте.

Утре сме при д-р Христамян-пловдив и отивам с нея.Ако вече не повярва на доктора незнам какво да правя ...

# 134
  • Мнения: 547
Аз не мога да разбера защо се пишат такива глупости.Първо важно е къде е миомата за да се реши каква ще е операцията по принцип няма нерешими неща,ако миомата е отвътре е по лесно прави се операция през през влагалището което е по лесно не се прави разрез коремен,второ дори и да е слажна операцията стига да е добър специалистта в много редки случай се маха всичко освен миомите дори да ви кажат,че е слогно потърсете друг специалист и чуите още едно мнение.Прочетете малко повече.За секса абсолютни глупости ми то секциото си е същото и какво жените не изпитват вече нищо и не им се прави секс?
Добрите оператори д-р Славчев - при него няма невъзможни неща.д-р Тюфекчиева - също,но не си дава зор по лесно и е да махне всичко.От двамата имам лични впечатления.Третия д-р Грчев Плевен само съм чела хубави неща,не го познавам.
Другите измислени герои.
Билките - губене на време според мен пробвала съм.

Общи условия

Активация на акаунт