без родители

  • 5 210
  • 77
  •   1
Отговори
# 30
  • Пазарджик
  • Мнения: 307
това че е писала от моя компютър няколко пъти,не значи че злоупотребява.
Тя няма комп.,как да се свърже с вас?
Нали целта е да се помага на нуждаещите се,а не да се следи кой, кога и от къде пише.Според мен това е от никакво значение.
Найстина не е правилно да идва у нас,при положение,че е болна.Но знам какво е нужда и отчаяние,затова не й отказвам. yes
Поздрави от мен и дано се изясни всичко.

# 31
Чудя се как може да има реакции от този род. Жената търси помощ - използвани дрехи и обувки, не иска пари или нещо повече. След този призив само чувствата ви за съмнения ли се породиха в сърцата ви- дали е осиновителка и какво и къде работи. Чак ще я проверявате! Срамота ! Гледайте си семействата и собствените проблеми и ако имате човешко милосърдие, желание и възможност - помогнете, ако не оставете клюките!!

# 32
  • Мнения: 2 471
Чудя се как може да има реакции от този род. Жената търси помощ - използвани дрехи и обувки, не иска пари или нещо повече. След този призив само чувствата ви за съмнения ли се породиха в сърцата ви- дали е осиновителка и какво и къде работи. Чак ще я проверявате! Срамота ! Гледайте си семействата и собствените проблеми и ако имате човешко милосърдие, желание и възможност - помогнете, ако не оставете клюките!!

Моля съмнителните гости да си мълчат. Като си толкова жалостива - помогни. Или пък не си гост, а имаш регистрация? Много глупаво....
Ние също имаме семейства, деца и си изкарваме парите с труд! Хич не долюбвам такива постове. И който го е написал, не си прави услуга. Лесно се разбира всичко.

# 33
 Г-жо от гр. Септември, кажете ми по кой начин да се свържа с Вас и да ви изпратя необходимите неща?

# 34
Изглежда на Offline всичко и изглежда съмнително. Любопитно ми е какво правят мизантропи като нея в хуманен сайт като този

# 35
Моля съмнителните гости да си мълчат. Като си толкова жалостива - помогни. Или пък не си гост, а имаш регистрация? Много глупаво....
Ние също имаме семейства, деца и си изкарваме парите с труд! Хич не долюбвам такива постове. И който го е написал, не си прави услуга. Лесно се разбира всичко.
 
Изглежда на госпожата всичко и е съмнително. Любопитно какво правят мизантропи като нея в хуманен сайт като този

# 36
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
veroniqe от профила на Голям заплес се вижда че е в този форум  от 2005г, а съдейки по изявите и и в други теми на доста хора е помогнала
лично аз мисля че след толкова години във форума се е нагледала и наслушала на какво ли не,
включително и на лъжи, затова ми е малко трудно да я възприема като мизантроп, по скоро
на препатил човек
не мисля че съмнението е нещо лошо, нито смятам че е обидно и всеки който реши да помоли
за помощ би трябвало да е подготвен, че за да я получи трябва първо да убеди хората
че се нуждае от нея. Има много хора които се нуждаят от помощ и не толкова много
които да са готови да протегнат ръка
За няколкото месеца от които редовно следя форума на бг мамма видях  много човешка
доброта, състрадателност и съпричастност. Убедена съм, че всичко ще се изясни и без
нападки, нужно е само малко търпение и разбиране.
  bouquet

# 37
Честно казано често сърфирам из мрежата, никога, по никакъв повод не съм участвала във форуми, въпреки, че съм ги преглеждала и сега случайно попаднах на един призив за помощ. Какво ме впечатли? Единствените коментарии около този случай бяха солени подмятания и злободневни обсъждания относно социалния статус на въпросната баба. Ако тя беше искала финансова помощ, щях да разбера съмненията, но тук става въпрос за употребявани дрехи и обувки от децата ни, с които всеки от нас  /или повечето/ се е задръстил. Порази ме факта, че хората могат да бъдат толкова елементарни  и да се вълнуват само от клюки, че целта им е да разберат от кое PS праща съобщенията жената и т.н., а не са осъзнали дори същественото.  Г-жа Съмнение /или мизантропа/ се опита да ме убеди, че нейното негативно отношение към подобни апели за помощ / хич не ги долюбвала/е породено от факта , че и тя има с-во и си изкарва хляба с труд. Повечето хора си хранят  с-вата по същия начин чрез труд. Така, че това не е повод за аплодисменти. Няма да ви ангажирам повече вниманието с моите разсъждения, на бабата от Септември ще кажа, GSM 0888 99 65 65, да ми се обади, за да и изпратя  каквото имам.
Успешна и приятна седмица на всички участници!

# 38
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Госпожо veroniqe, когато помогнете на толкова хора, на колкото е помогнала Голям заплес, когато ви излъжат толкова пъти, колкото е била лъгана тя, когато понесете толкова обида от лъжливи теми за помощ, колкото е поела тя, когато протегнете ръка, за да помогнете, колкото нея и ви ударят с презрение, тогава можете да пишете гръмки постове. Не познавате никого , появявате се от нищото, започвате да обвинявате хора, които не познавате, изтъквайки безмерната си добрина. Видели сме доста такива като вас- минали и заминали. Пишещи и обвиняващи сме видели много, но тези , които останаха и истински помагат за съжаление са малко. Знаете ли защо? Защото е лесно да драскаш по форуми, истинската помощ е там, навън, в мизерията...И не се изчерпва с един колет годишно...
И  да, ходя да проверявам, защото зарязвайки децата си на 24.12., за да занеса 5 кг картофи на "нуждаещо" се семейство, бях посрещната с купища портокали и мандарини , за да се почерпя  Shocked
  Ще се радвам , да продължите да помагате, незвисимо дали ще пишете. Но хората, които помагат,  не обвиняват другите, че не го правят...
Хубав ден!  Peace

# 39
Бомба самоделка, изглежда имате проблем с възприятията и интерпретирате мнението ми според тях. Никъде не съм обвинила когото и да било, затова че не помага. Това е въпрос на желание, възможности и ценностна система. Може би Вашата приятелка /която изглежда добре познавате/ наистина е помогнала "на толкова много нуждаещи".  Не съм афиширала своята добродетелност, защото не се изживявам като такава. Просто изразих възмущението си от злободневната рекция към бабата на Ники. Не разбирам кое Ви кара да приемате толкова болезнено мнението на някой, който мисли различно от Вас. Относно "обвиненията", прочетете отново това, което съм написала и сигурно ще се убедите, че това, което не приемам е манталитета на една героиня на Чудомир - кака Сийка- перфектна, с меродавно мнение за всичко и всички, но иначе "не е от тях" - тези, които одумват и вечно критикуват. Що се отнася до "Голям заплес" щом нейните благодеяния са достояние на всички в сайта, дали целта не и е да и ръкопляскат.

# 40
  • Мнения: 2 577
Вероник, мила...
Честно казано в случая звучиш меко казано цинично.
Един съвет от мен - постой поне година тук, помагай, чети всички  апели за помощ и след това пиши пак.

Искаш ли още от сега да ти кажа как ще постъпваш?
Ще разбереш, че няма как да помогнеш на целия свят. И ще започнеш да избираш - да се доверяваш на интуицията си - а интуциията е и ДОВЕРИЕ.
Друго - не помагаш само ти - знаеш ли колко много хора ангажираме да помогнат, ами представи си, че в един момент се окаже, че са подведени, ти разбираш ли каква отговорност носиш?
За времето, в което помагам или се опитвам ,по точно, се нагледах на какви ли не хора.
И тук тези, които помагат истински са точно такива - недоверчиви, защото са лъгани многократно.
В случая с бабата на ники знаеш ли кое ми е неприятно - че имам съменния/ извинявам се предварително ако не съм права Embarassed/, че пише само Емко. В това няма нищо лошо, тя иска да помогне, но нека бъдем искрени и честни ако е така.
Ти също така не знаеш предисторията на тази тема.

Много се радвам, че искаш да помогнеш на тази жена!
Желая ти успех и дано продължиш!  bouquet






Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 10:07 от Луда Яна

# 41
Госпожо veroniqe, когато помогнете на толкова хора, на колкото е помогнала Голям заплес, когато ви излъжат толкова пъти, колкото е била лъгана тя, когато понесете толкова обида от лъжливи теми за помощ, колкото е поела тя, когато протегнете ръка, за да помогнете, колкото нея и ви ударят с презрение, тогава можете да пишете гръмки постове. Не познавате никого , появявате се от нищото, започвате да обвинявате хора, които не познавате, изтъквайки безмерната си добрина. Видели сме доста такива като вас- минали и заминали. Пишещи и обвиняващи сме видели много, но тези , които останаха и истински помагат за съжаление са малко. Знаете ли защо? Защото е лесно да драскаш по форуми, истинската помощ е там, навън, в мизерията...И не се изчерпва с един колет годишно...
И  да, ходя да проверявам, защото зарязвайки децата си на 24.12., за да занеса 5 кг картофи на "нуждаещо" се семейство, бях посрещната с купища портокали и мандарини , за да се почерпя  Shocked
  Ще се радвам , да продължите да помагате, незвисимо дали ще пишете. Но хората, които помагат,  не обвиняват другите, че не го правят...
Хубав ден! 

Целта ми не е да се впускам в полемични спорове с когото и да било, още повече, че съм "никого и от никъде". Ревизирайте ксенофобското си отношение към непознатите. Винаги има и по-добри и по лоши от нас. Как си извадихте изводи относно помощта, която аз указвам, дали е еднократна,  един колет по пощата и т.н.? Използвайте богатата си фантазия за нещо по-полезно и хуманно! Не е изключено да има и хора които спекулират с добрината и отзивчивостта на другите, но това не е повод да проявявате толкова негативно отношение към всичко непознато и да се ровите в семейните проблеми на някой само, защото е потърсил помощ.

# 42

Вероник, мила...
Честно казано в случая звучиш меко казано цинично.
Един съвет от мен - постой поне година тук, помагай, чети всички  апели за помощ и след това пиши пак.

Искаш ли още от сега да ти кажа как ще постъпваш?
Ще разбереш, че няма как да помогнеш на целия свят. И ще започнеш да избираш - да се доверяваш на интуицията си - а интуциията е и ДОВЕРИЕ.
За времето, в което помагам или се опитвам ,по точно, се нагледах на какви ли не хора.
И тук тези, които помагат истински са точно такива - недоверчиви, защото са лъгани многократно.
В случая с бабата на ники знаеш ли кое ми е неприятно - че имам съменния/ извинявам се предварително ако не съм права/, че пише само Емко. В това няма нищо лошо, тя иска да помогне, но нека бъдем искрени и честни.
Ти също така не знаеш историята на тази тема.

Много се радвам, че искаш да помогнеш на тази жена!
Желая ти успех и дано продължиш!  bouquet




Кое точно Ви звучи цинично? Похвално е това, че всеотдайно раздавате помощта си , доверявайки се на интуицията си. Наистина няма да постоя при Вас дори ден, камо ли година, разбирайки гостоприемството на всички Вас къв новите и непознатите. Разбирам, че Вие постоянните посетители имате монопол върху сайта и всяко мнение различно от Вашето се посреща враждебно и е излищно. Нямам какво да кажа на хора, които имат самочувствието на най-добрите и всичко знаещи и разбиращи.

# 43
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
А ти, veroniqe имаш проблем основно с възпитанието. Позволяваш си класификации на хора, които не познаваш, како Сийке!  Доста такива като теб са минали от тук....и са заминали като тебе. "Благотворителки еднодневки" сме видели не една и две, всички до една настървени и нахъсани да помагат седмица, не повече. Айде да видим на тебе за колко ще ти стигне мерака. Дали ще си подпалиш обувките , за да отидеш на място да занесеш помощта си, както прави заслужаващата адмирации Голям заплес? Или нееее, ти си доверчива и добра и  ще се възмущаваш колко злободневно и несправедливо се отнасяме.
И ще те замолвам да не класифицираш моята ценностна система, както и да не ме учиш къде и как да използвам богата си фантазия.  Twisted Evil Аз лично нямам нужда от твоите аплодисменти, нито пък хората, върху чиито труд и добрина плюеш активно от сутринта. 


# 44
  • Мнения: 278
Уважаема госпожо,искам и аз да кажа какво мисля по въпроса.Защо е необходимо такова отношение към хора,които Вие не познавате лично?Кой и с какво Ви обиди,че да се държите така?Не виждам проблем-искате и имате желание да помогнете-ами направете го,това е чудесно!Възхищавам се на хора които помагат на нуждаещите се!Защо е нужно да влизате в пререкания с някого?
Аз съм в този форум от малко време-поисках помош-дадоха ми я!Хора,които аз не познавам лично.Но го направиха...И аз съм им много благодарна за това,те не спират да ми помагат и сега!Намерих приятели тук,намерих жени,които се държат с мен така,сякаш те са ми майки...
Не бъдете така груба,те са били много пъти лъгани-обясниха Ви го съвсем човешки и имат право  да подлагат на съмнение всичко.Наистина госпожата не иска пари,а дрешки за детето и аз знам,че те ще и помогнат,направете го и Вие,без да правите скандали.Пожелавам Ви лек и успешен ден!

Общи условия

Активация на акаунт