33 валентинки бели кат' снежинки - Норвегия

  • 25 880
  • 295
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 22
Момичета много съм ви благодарна.Моята дъщеричка е на 4м и 7 дена;казва се Андреа.А за работата на мъжа ми нещата стоят така: сега като замине първата седмица била като някакъв изпитателен срок ,за да видят дали изобщо ще му потръгне работата(в което не се съмнявам,защото той е профсионален шофьор),след това остава за 6м и след това договор за 5г. Аз се бях притеснила че ще сме сами доста време ,но както ми писахте може да ида при него след това,което доста ме успокоява.Иначе наистина е за доброто на дечко и каквото и да става ще го изтърпим.Много съм благодарна за съветите и мненията Ви,много ми помогнахте. А знаете ли дали тук в Бг има курсове по норвежки,поне да се подготвя малко,аз поне ще имам повече време?

# 286
  • Мнения: 1 062
Привет и от мен. Тези дни съм нещо много изморена. А за работата да не говоря, такива " икономии" се правят, че в най-скоро време ще им излезе през носа. Вчера "работих" със студентка!  Момичето е готино, но няма опит ( не е завършила официално), няма достъп до стаята с лекарствата, до електронните журнали.....и отговорността е само моя.......
jishka , добре дошла  bouquet В Драммен има българи, а и е само на 40 мин от Осло. Да не споменавам, че свеки живее там..... Mr. Green
Ели, виж тук - http://www.skatteetaten.no/Templates/Kontaktpunkt.aspx?id=2133&a … mp;sourceid=61645. Ako oще не сте подали документи - изтегляш си молбата от този сайт, и заедно с детето отивате там. Може да им звъннеш, ако евентуално ти трябва час, ама не вярвам. Фолкерегитрет е този, който издава ЕГН, а те са към Скаттеетатен. Така че не виждам какъв им е проблема.
И да подкрепя Смайли за банковите преводи.......Как е бебчо? Рита ли? Laughing
Мишелка, писах ти на лични.

# 287
  • Мнения: 72
ooo ркб ти се появи и с изчерпателна информация както винаги  Simple Smile . Бебето още не рита, явно е раничко. С нетърпение го чакам този момент Wink. Иначе аз съм добре, с изключшние на болките в кръста и ханша но това са си екстри които явно няма да си спестя.
Ние летим за Бургас утре и ще отида на ултразвук там, да видим бебо как се развива и после веднага след великденските отпуски имам час и за тукашния ултразвук.

Започвам да подреждам багажите, че не остана време а и с тези болки в кръста става доста бавничко.

# 288
  • Мнения: 3
 За нашия прословут проблем с номерата попълнихме толкова бланки, все служители ни ги дават и все грешни излизат. Един норвежец на ръководен пост в Фолкето ни прати най-после верната бланка, дори каза, че ще ни съдейства, но за проклетия разрешителните от полицията изтичат  ooooh!  Та... всичко по реда си. Някой ден ще напиша с големи букви "свърши се" !  Mr. Green Да видим кога ще е?! Късмет в работата, ркб! Смайли, да се заредиш с много слънце от Бг!  Peace

# 289
  • Мнения: 977
jishka, добре дошла!
Бих се включила и аз с инфо, но времето ми е ограничено. Скоро...

Мацки, утре летим за Осло!  Hug

Както напоследък и сега не мога много да пиша.
Само да кажа, че се надявам, макар и набързо да се видим със Smile!
Петя, моля те, оглеждай се повече ти за нас, че сигурно ще ми е много притеснено...

Роси, видях ЛС.
Деска, твоето също.
 Heart Eyes

Побърквам се със стягането на багажа.
Все не ми стига мястото, а искам сама да си го подредя, че да помъкна още и още неща.
Толкова работи за бебчето имам да си взимам от тук...

Знаете ли дали ще ни накарат да плащаме Норвижиън за детска количка, като детето е над 3г.?
Ние пуснахме питане и отговорът е, че ни се полага, но в сайта пише, че е безплатна за до 2г. възраст.
Та се чудя какво ще стане на летището...


Хайде, изчезвам.
Драснете по един ред какво време да очакваме в Осло.
Чувам, че имало още сняг.
Днес тук е чуден ден! И предните бяха хубави. Чак не ми се тръгва, но все пак...
Нямаме търпение да се приберем! Wink

Галуни, съжалявам, че не се видяхме, но за седмица ми беше лудница тук.
А и още не съм се оправила напълно и по-добре - да не заразяваме децата.

Всичко най от мен! Wink

# 290
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Мишелка, аз проблеми с Норвиджиън з аколичката нямах. То си личеше, че Йовна аняма 3 години, ама не вярвам да ви питат дори  Peace

# 291
  • Мнения: 8
 ooooh! с моя мечешки сън съвсем съм  му изпуснала края колко много сте писали Mr. Green ами така е,... който все е уморен и му се спи:))) Вече не остана до термина ми има 1 седмица сега все съм по лекари и акушерки.... толкова изследвания и прегледи не са ми правили през целия ми живот Thinking
Мишелче имаш да разказваш много ....
Роси тази твоя работа няма край... горката
Петя приятен полет и много весело да си изкарате в БГ дано всичко  мине нормално с полета Simple Smile

# 292
  • Мнения: 977
Ники, устискай до понеделник да се чуем и да ти пожелая леко раждане!  Hug

Хайде, ще пиша следващият път от норвежка земя.
Петя, лек полет и на вас! Wink

# 293
  • Норвегия
  • Мнения: 115
Мили момичета, заповядайте в новата ни тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=385914.0]

  love001

Мише, благодаря за корекцията. Simple Smile

Последна редакция: нд, 05 апр 2009, 11:38 от Bittersweet

# 294
  • Мнения: 22
Здравейте момичета,
rkb благодаря за информацията Simple Smile .Този сайт сигурно е много хубав ама аз нищо не разбирам от норвежки.търсих да видя дали го има на английски ама никъде не видях иконка за смяна на езика.
Мишеле ,разкажи как е минал полета,аз досега не съм лятяла ,особено с детенце и съм любопитна ,защото май май след някой друг месец и аз ще последвам мъжа си newsm44.
Ники а на теб леко раждане и да разкажеш после емоции  Grinning  bouquet

# 295
  • Мнения: 977
Bittersweet е искала да даде този линк към
новата тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=385914.0

Общи условия

Активация на акаунт