мексико

  • 16 915
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 884

Искам да попитам някой ходил ли е от другата страна на Мексико, на океан, в Акапулко и в централната част на страната.
Ако питаш за курорти Кабо сан Лукас е мястото. Не толкова популярен сред европейците,да не кажа въобще. По-спокойно е,по-малко тълпи, Холивудски звезди. Малки градчета  на полуострова като от картинка, в които може да се полуташ. Но не съм ходила от години в Мексико ,преди много ми харесваше. Поради специфичните проблеми със сигурността , скоро няма да ме огрее път  натам.  Laughing
Долорес,лесно ли изкара Пади? 2 пъти се записвам,докато сме на почивки и не стигам до никъде. Не мога да си регулирам налягането в ушите. Отделно ме обхваща и паник атака ,че завися от кислорода в бутилката само.  Embarassed  По тази причина и мъж ми се отказа да ходи на дайвинг,въпреки че беше запален гмуркач с доста постижения на колана  Laughing

Относно сватбите на плажа-всеки път нацелваме по 2-3 в хотелите,в които отсядаме. Хубав повод да се събере семейството и близките приятели на ваканция заедно. А и предполагам само приятни роднини се канят на такива церемонии, за разлика от стандартните сватби.  Laughing

# 31
  • Мнения: 1 655
Ооооооо, специално за вас направих снимки на сватбите. Hug
Много ми харесаха, присъствахме на 3, но само на 2 направих снимки. Двете бяха в нашия хотел, а другата в съседен и попаднахме на нея случайно докато се разхождаме покрай брега. Ама да знаете наистина е супер такова изживяване. Е, аз вече съм омъжена, но на тези които не са им пожелавам точно такава сватба Peace. И на трите сватби имаше не повече от 15 човека гости, говоря общо за всички присъстващи на тържеството. Едната сватба беше на японци, много готини бяха, то тяхната сватба най много съм снимала. Другата двойка беше американци, съвсем случайно предните дни с бъдещата булка си говорихме на бара и тя се похвали, че ще се жени/на нейната сватба няма снимки, апарата не беше у мен . /Абе тези американки много дебелиииии, то не видях една слабичка, всички едни огромни жени, хапват си и хич не им пука. Не са като нас българките, сакън да не качим някое килце. Peace и да си развалим фигурата.
Относно хотела, просто казах, че не е супер лукс. На мен лично ми хареса, но не съм снобарка и не обичам да си давам парите за излишен лукс. Просто си е амортизиран малко това е. Но пък от към храна, напитки, обслужване, хигиена и зеленина в комплекса забележки нямам  Peace Казвам всичко това, ако случайно някой иска да отива точно в този хотел да е наясно. А знаете хора разни, изисквания различни Mr. Green
Ей, сега ще ви кача и малко подводни, че трябва да ходя на работа.
matzo ball   довечера ще ти отговоря за гмуркането. Peace


# 32
  • Мнения: 1 655
Вече са на линия подводните, само за пещерите CENOTE не са. Но имайте търпение, довечера и те ще са готови.
Предупреждавам, че не са професионални снимките и в действителност Карибско море е много по шарено от това на снимките. Peace
ПОДВОДНИ МЕКСИКО

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 22:06 от dolores

# 33
  • Мнения: 3 215
Привет, най-после да за разпиша и аз тук. За който не знае - живяла съм в Канкун, така че специално за там мога да давам пространно инфо. Моята гледна точка, както и за Египет, е различна от чисто туристическата. Понякога това е полезно. Peace
Освен от Германия и Холандия, много полети има и от Испания - от Мадрид например.

Малко инфо за Канкун, което съм писала преди в помощ на интерсуващи се:

Дъждовния сезон започва през май и свършва през октомври. Май и юни са най-мокри и горещи. Сезонът на ураганите е от юли до ноември, като най-често ураганите минават през или близо до Канкун през септември и октомври.
   
За ураганите:
•   Най-страшно е, когато ураганът удари директно. За щастие това се случва на всеки 12-16 години. Последният път беше през 2005.
•   Във всички хотели имат железни правила за сигурност и като цяло организацията навсякъде е много добра. Когато се знае, че ураганът наближава, гостите се информират. Дава се възможност на всички, които желаят да напуснат Канкун, летището работи на пълни обороти. Останалите туристи остават или по хотелите, или ако опасността е сериозна, се преместват в града в специални убежища докато нещата се успокоят.
•   В резултат на ураганите (дори и само да минат наблизо) излизат вълни, голяма част от плажа се залива, предимно там, където морето е открито. Вали и дъжд, започва внезапно и така и спира. По мое време с много малки изключения никога не е валяло прекалено. Дори не си бях купила чадър до декември, а после така и не ми потрябва.
•   За целия ми престой не съм ходила на плаж не повече от една седмица общо. Времето е супер, независимо от урагани, дъждове и прочие. Толкова е топло, че в много от къщите няма прозорци (стъкла имам предвид), само мрежи против комари Wink
•   Аз лично преживях урагана Иван. За два дни трябваше да си стоим вкъщи, валеше и духаше силно, летяха кокосови орехи, излязоха огромни вълни (но си беше купон). Непосредствено преди да връхлети ураганът настава абсолютно затишие, нищо не потрепва. Малко е страшничко. Тогава живеех в хотел директно на плажа, но не се наложи да ни евакуират.
•   В днешно време строителните им методи са много прогресивни. Използват специални стъкла, ураганоустойчиви и строят ниско. Има няколко хотела, които заради високото строителство бяха глобени с жестоки суми.
За курорта:
•   Разделен е на хотелска зона и даунтаун. Логично повечето от хотелите са в хотелската зона. В града живеят хората, които работят в Канкун. Там е по-мексиканско, по-мръсничко и не толкова стерилно (но все пак не може да се мери с  Египет). Има много магазини, дори mall-ове, които се посещават с удоволствие от туристите. Там са най-известните пазари за сувенири.
•   Хотелската зона е изкуствено изградена ивица земя между морето и лагуната. От всички хотели има страхотна гледка или към морето, или към лагуната. Лагуната е пълна със сладка вода и ...крокодили. Зоната е много чиста, лъскава и подредена. Има американски вид (такива са и болшенството от туристите), напомня Маями (не, че съм била там.Но така казват.) Има страхотни дискотеки, барове и ресторанти. Нощем живота кипи. Но в хотелите като цяло е тихо и спокойно. Все пак атмосферата в курорта не се харесва на по-кротките европейци ( и те предпочитат по-тихите курорти на юг от Канкун като Плая дел Кармен например).
•   Според мен най-голямото достойнство на Канкун са плажовете. Пясъкът е бял и ситен като брашно, а морето е невероятно чисто и топло. Температурите на водата достигат 26 градуса без проблем. Цветовете на водата са толкова красиви, че изглеждат нереални. За мен това са най-райските плажове, които някога съм видяла. Нищо не може да се мери с Карибите по красота на плажовете и морето. (Изключвам Малдиви,Сейшели и други такива,които засега съм виждала само на снимка)
•   Има много магазини, всички скъпи марки са там. Едно от най-хубавите места за пазаруване и забавление се казва La Isla. В центъра е, точно срещу хотел Шератон  и представлява съвкупност от магазини, кафета, ресторанти. Там е и аквариумът на Канкун. Много е красиво и с удоволствие си харчиш парите там (Аз не бях изключение, още повече, че живеех на 5 минути пеша оттам)
•   Има много добре уреден градски транспорт. Билетчетата са евтини и се купуват от шофьора. Автобусите пътуват непрекъснато през цялата хотелска зона до града и обратно почти 24 часа. Единственото екстремно нещо е, че карат като луди и американците например си умираха от страх. Една от причините е, че който превози повече туристи, взема повече пари. Другата причина е, че там хората така си карат (даже са по-откачени и от египтяните), но се свиква. Все пак и тук не можем да се похвалим с търпеливи и примерни шофьори.
•   За хората с по-слаби нерви има и таксита. Аз съм ги ползвала само в града и там имаше фиксирани цени. Предполагам, че в хотелската зона е по-скъпо.
•   Като цяло навсякъде има тротоари, така че който иска може да ходи и пеша. Аз веднъж по неволя изминах три километра пеша и от тогава ми мина желанието за пешеходство.
•   Хотелите са супер. Стандартите са много високи, защото американците са много взискателни и разглезени туристи и никой не може да си позволи да предлага лош продукт. Има добри и по-добри хотели. Цените са показателни – един път ми се наложи да пренощувам в смотан хотел, който даже не беше в хотелската зона и си платих 50 долара за едната нощувка без никакъв шанс за намаление и даже бях щастлива, че изобщо имаха стаи. Канкун като цяло е за богати хора. Най-много туристи има през лятото и през зимата (голямо изказване направих няма що). Единствения слаб месец, който преживях докато бях там беше септември. Там няма слаб сезон в смисъла, който го имаме ние тук по морето и в планината. Понеже САЩ са много близо, хората идват и за по 2-3 дни. Уикендите са силни дни, защото много туристи идват за петък, събота и неделя. Младите американци и канадци обожават Канкун, защото могат да се напиват без ограничения.
•   Храната е хубава. В хотелите като цяло готвят добре. Има всевъзможни ресторанти – японски, аржентински, рибни и т.н. Най-добрата мексиканска кухня може да се опита в градската част, в някое малко улично ресторантче или закусвалня. Но и в хотелската зона има добри мексикански ресторанти, стига човек да ги знае. Мой любим беше La Destileria, представлява бивша дестилаторна за текила, атрактивно е, защото са запазили всичко автентично.

Долорес, съжалявам за папята  Laughing Когато е добре узряла е много сладка и полезна за стомаха. Не мога да не се въздържа да не се съглася със сравнението между Канкун и Златните - доста е абсурдно. Плажовете няма как да ги види човек,защото са зад хотелите на практика и изобщо не се виждат отпред. Има отлични такива особено при някои хотели  Peace Плажовете са само за гости на съответния хотел.Има и някои обществени плажове, повечето по посока на града.Има и един доста голям в хотелската зона.Той се вижда от автобуса.

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 09:47 от Old Sport

# 34
  • Мнения: 7 605
Мацо Бол,
аz вzех Пади Опен Уатър, в Доминиканската zа 5 дена. За мен най трудното упражнение беШе да си иz4истя маската преz носа под водата  Crazy
За съжаление имах един страШен дайв и от тогава не съм събрала смелост да гмуркам пове4е. БеШе то4но последния дайв от курса. ТрябваШе да zавърШа предния ден, но на лодката ми стана толкова лоШо  Sick  4е трябваШе да ме оставят на един блиzък плаж  Laughing Та на следваЩия ден пак иzляzоха с мен, но вzеха и някакъв американец ли беШе, канадец ли беШе, не zнам. Мъжът ми дойде с нас но остана на борда. Сляzохме с инструктора, бяхме само 3мата, аz и другото мом4е бяхме бъдита. Иzведнъж го нямаШе инструктора  Shocked Правих zнаци на мом4ето, 4е го няма, той ми прави zнаци 4е вси4ко е ок, имаме оЩе кислород, и продължавахме. Съвсем zабравихме zа правилото 4е в такъв слу4ай търсиШ 1 минута и веднага иzлиzаШ  ooooh! Та продължихме ние, и накрая иzлиzахме, само дето сейфти стопа беШе много кратък  Embarassed но не е като да не е имало  Crazy
Покаzахме си главите, лодката беШе дале4е, а ние бяхме супер доволни и горди, как добре се справяхме сами  ooooh! Дойде лодката да ни ка4и и видяхме притеснените и гневни иzраzи на лицата на инструктора, мъжът ми и капитана. Раzбрахме, 4е zгаzихме лука  Whistling 4ак тогава реалиzирах, на какъв риск бях иzложена.
Е, полу4их сертификата, zаЩото инструктора zнаеШе 4е и той не е трябвало да се отдале4ава от нас, пък и да не раzбере Шефа му  Crazy Но от тогава пове4е не съм сляzала, пък и коШмари сънувах  Tired  Дано някой ден го zабравям.

# 35
  • Мнения: 1 417
Мацо Бол,
аz вzех Пади Опен Уатър, в Доминиканската zа 5 дена. За мен най трудното упражнение беШе да си иz4истя маската преz носа под водата  Crazy
А, не съм само аз изпадаща в ужас от това упражнение Confusedсамо дето аз още не съм го преодоляла.Обещах на мъжа ми, че сега в Египет може да се пробвам, ама да видиме като стигнем newsm78
Олди  bouquet както винаги полезна. А Долорес за сравнението Канкун Сл.бряг може би е имала предвид, че строителството там е доста сериозно и не е така уединено, както са хотелите на Плая.Това си е предимство за тези, които са настроени по купонджийски WinkЗа по-стари хора, като нас /така казва мъжа ми, а пък аз не се чуствам стара/ е Ривиерата Laughing
Кабо Сан Лукас и аз си го набелязах, явно тепърва се разработва защото сега като бяхме имаше доста реклами на новострящи се хотели там.

# 36
  • Мнения: 1 655
Old Sport както е уточнила Миши точно това имах предвид за Канкун Peace.
На мен лично повече ми хареса на Плая, защото хотелите са на не повече от 3 етажа разположени на много по голяма площ и цялата територия е доста озеленена, няма високи хотели чувстваш се като в джунгла поне в нашия хотел беше така и усещаш повече природата, а не си сред бетон и сгради като блокове. В Канкун не съм обикаляла, а основно каквото видяхме от таксито, маршрутката и малко разходка от Ла Исла по крайбрежната ивица. Ти като човек живял там доста време имаш съвсем друг поглед върху Канкун. Просто изказвам личното си впечатление и мнение Hug.
А относно твоите до сега съвети и за Мексико и за Египет, аз нямам нито едно възражение. По компетентни и точни просто няма Peace. Имам спомен, че беше споменала, че не си ходила в Плая. Е, като отидеш пак в Мексико някой ден обезателно отиди до Плая и ще си говорим пак стига да не го презастроят курорта до тогава .Просто е по спокойно, няма толкова много туристи, не е лудница и както казва Миши, явно по стари хора като нас не че сме стари де ни харесва повече уединението и по безлюдните места.  Laughing

# 37
  • Мнения: 3 215
Долорес, така е - ти изказваш своето мнение, аз моето. Нали за това е форумът.  Peace Знам какво представлява Плая и съм казала,че се предпочита от европейците и защо. Съгласна съм с предимствата,които има.Просто намирам сравнението за неудачно.Това е. Peace Изобщо не казвам,че трябва да ти харесва.
А иначе Канкун си е в джунглата - крокодилите и игуаните са над път и под път  Laughing Вие не се ли натъкнахте на някоя игуана поне  Twisted Evil

Татяна, товоето гмуркане наистина е било доста шоково.Не те виня,че след това не си повторила. Гмуркането е рисковано занимание и изисква много добра подготовка и дисциплина. Мен не ме търсете за това - имала съм възможност да се гмуркам безплатно колкото си искам,но изпитвам някакъв ужасен страх.А след като гледах един кошмарен филм за двама,които лодката ги изостви и акулите ги изядоха...Целият филм беше само с тях двамата и акулите.Не знам дали някой го е гледал,но ако не сте и искате да се гмуркате, по-добре недейте. Crazy

Като добър курорт от другата страна на Мексико исках да спомена и Лос Кабос  Peace

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 20:28 от Old Sport

# 38
  • Мнения: 3 215
Гледам доста назад е изпаднала темичката...
Малко ураганен снимков материал - обърнете внимание къде започва морето на първата снимка и как после плажът изчезва..Както и как притъмнява - снимките са правени по едно и също време на деня в няколко последователни дни.

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 22:05 от Old Sport

# 39
  • Мнения: 1 655
Old Sport настройвам се на зимна вълна. В събота отиваме на Банско, след 30 градуса в Мексико сега на минус 15 ще помръзнем. Peace. Дано улучим време и да грейне слънце Praynig

# 40
  • Мнения: 3 215
Е, имахте и известен период на аклиматизация все пак.
Тук грее слънце от няколко дни и не е чак -15, така че ще оцелеете.
Ние пък се спасяваме към Гърция. Предполагам,че знаете, че покрай първенството затварят доста писти..ако сте скиори, де. Иначе механите си работят. Peace

И да не съм съвсем оф-топик: http://www.edreams.com/edreams/shared/amadeus3/FareItineraryView.jhtml;$sessionid$LGIJGBXM4US5PQFISY4BNWWAVCLC0IV0?_requestid=7187
Цени на примерни билети от Мадрид за някой, който би "изпразнувал" майските празници в Мексико  Mr. Green  Party

# 41
  • Мнения: 9 225
кой хотел от многото е най -добър? на Канкун де  Praynig
и да питам изобилен ли е ал инклузива? като турския..?

# 42
  • Мнения: 3 215
Не бих се ангажирала с препоръка за най-най...Има много, много добри хотели. Най-добре е да дадеш имена, между които евентуално се колебаеш и отгава мога да те ориентирам. Що се отнася до ол-инклузива - пак зависи от хотела. В най-класните хотели по принцип ол-инклузив не се предпочита. Но има много отлични хотели, които предлагат този вариант. Peace

# 43
  • Мнения: 9 225
емиииии
 Хотел Grand Palladium - 5* 

Grand Palladium - 5*
Ривиера Мая, Мексико
www.fiestahotelgroup.com
този или
 Хотел Occidental Grand Flamenco Xcaret - 5* 
Occidental Grand Flamenco Xcaret - 5*
Канкун, Мексико
или

 BARCELO MAYA BEACH & CARIBE - 5*
Ривиера Мая, Мексико 
 
 Хотел GRAN BAHIA PRINCIPE RIVIERA MAYA - 5* 

GRAN BAHIA PRINCIPE RIVIERA MAYA - 5*
Мексико, Мексико 
 
 
е сега де newsm78

 
 

 
 

# 44
  • Мнения: 884
емиииии
 Хотел Grand Palladium - 5* 

Grand Palladium - 5*
Ривиера Мая, Мексико
www.fiestahotelgroup.com
този или
 Хотел Occidental Grand Flamenco Xcaret - 5* 
Occidental Grand Flamenco Xcaret - 5*
Канкун, Мексико
или

 BARCELO MAYA BEACH & CARIBE - 5*
Ривиера Мая, Мексико 
 
 Хотел GRAN BAHIA PRINCIPE RIVIERA MAYA - 5* 

GRAN BAHIA PRINCIPE RIVIERA MAYA - 5*
Мексико, Мексико 
 
 
е сега де newsm78

 
 

 
 



www.tripadvisor.com   Wink

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт