Отговори
# 30
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
При мен верен беше този определен по последен цикъл - родих точно на датата на термина.
и аз така Peace

# 31
  • Мнения: 4 070
Diana Kuneva не се поддавай, ако си решила ,че искаш да раждаш по нормален начин не им се давай. Аз съм 150 см и на мен нон стоп ми го казваха това, даже моята лекарка ме вкара за секцио в болницата, но аз отказах, преносих, имах и епизиотомия, но родих по нормален начин и въпреки болката на момента не съжалявам.Тия, които бяха секцио едва се движеха(поне някои от тях)- болка има или на момента или после(при секциото), не можеха да си оставят бебчетат при тях и т.н. На мен само една лекарка-от поне 10,които си дадоха мнението- каза,че все пак може поне да пробвам и успях.

# 32
  • Мнения: 2 960
Най точен е този ,определен от последният ти цикъл.Мммм да.
П.П. И секциото не е болка за умирачка.Така ,че и така и онака -все си е раждане.

# 33
  • Мнения: 2 172
По ехографски показания е по-вярно,защото не винаги овулацията е на 14-тия ден от цикъла(така се изчислява по последна менструация).Това важи само за жените с точен цикъл и овулация на 14-тия ден.Моята например беше на 28-мия ден  Crazy По цикъл би трябвало терминът ми да е на 8 май,но разбира се не е,защото знам кога е заченато бебето(на 28-мия ден),а и по ехограф си е с 2 седмици по-малко,така,че официално терминът си ми е за 21 май Peace

# 34
  • Мнения: 346
Определено изчисленията спрямо ПРМ са много по-точни, каквито и отклонения в цикъла да имаш  Naughty КАкто писах току що и в една друга тема ако се вярва на ехографията относно изчисляване на термините то значи ли, че дребните бебета ще ги носят по 10 календарни месеца, а по-едрите по 8?  Crazy
По тази логика аз трябваша да съм родила поне 3 седмици по-рано (Цецо се роди 4.550кг)  bowuu

# 35
  • София
  • Мнения: 44 122
по цикъла.
или най-добре да си знаеш датата на зачеване Simple Smile)))
и все пак, датата на раждане зависи от още много допълнителни фактори Wink

# 36
  • Мнения: 1 629
По цикъла Peace

# 37
  • Мнения: 428
мц ми е точно на 28 дни,според него терминът ми беше за 20 май,а според 3Д за 15 май-родих на 14 май.

# 38
  • Мнения: 9 814
В гинекологията е прието терминът да се изчислява по ПРМ.

Ясно е, че не на всички жени овулацията е точно на 14-ия ден, както е и ясно че, само 2 от 10 деца се раждат в деня на предполагаемия термин. Но и всеки плод не расте с еднакъв интензитет, това че, по ефограф излиза че, плодът е по-голям със седмица или две, не означава че, терминът е с две седмици напред.
Има достатъчно случаи на родени недоносени бебета от 3-3200 гр.

# 39
  • Мнения: 1 107
По ехографски показания е по-вярно,защото не винаги овулацията е на 14-тия ден от цикъла(така се изчислява по последна менструация).Това важи само за жените с точен цикъл и овулация на 14-тия ден.

така мисля и аз особено, като се има предвид, че повечето лекари не казват в началото точния термин, точно поради причина, че жените често не знаят кога е била овулацията им.

# 40
  • Мнения: 1 428
По ехографските иследвания трябваше да родя на24 декември,а по последна М на 2 декември.Родих на 12.12.Незнам кое е по вярно.

# 41
  • София
  • Мнения: 717
Лично за мен, по-верният е по МЦ.

# 42
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Ако имаш редовен 28 дневен цикъл и си забременяла на 14 ден от цикъла, тогава ще е верен терминът, определен по последен МЦ. Обаче, ако цикълът ти е нередовен, както на моята приятелка, на която и идваше на 3 месеца веднъж, то няма как да е верен този термин, определен по цикъл, защото тя беше забременяла на 78 ден, а тогава по цикъл трябваше да е в 3-тия месец Crazy
В моят случай, при редовен цикъл, но по-къс от 28, пак по-верен термин беше този по ехографско изследване. И двете ми раждания бяха 2-3 дни преди термина, изчислен по ехографско изследване във втория месец, и почти месец преди термина, изчислен по последен цикъл.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ако имаш редовен 28 дневен цикъл и си забременяла на 14 ден от цикъла, тогава ще е верен терминът, определен по последен МЦ.

Да съгласна съм.Аз съм със много точен цикъл на 28 дни , термина ми го определиха по него и точно на тази дата родих  Peace

Общи условия

Активация на акаунт