"Сирене" Apetina

  • 2 740
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 25 252
В интерес на истината в рекламата думата "сирене" не се споменава нито веднъж. Много странно ми звучеше "Апетина датско бяло саламурено..." какво? А то що било Whistling Щото не е сирене.

# 16
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не е за мазане. На вид е като саламурено сирене.

 Благодаря, Vivi!

# 17
  • Мнения: 19 307
И ние вземахме доскоро от него. Бях прочела съдържанието, но си мислех, че палмовото масло не е вредно.
На вкус много ми харесва, но на детето повече няма да дам.

# 18
  • Мнения: 1 449
Искам да поясня нещо:
Apetina не е сирене! Ако погледнете кутията ще видите, че никъде не е написана думата СИРЕНЕ.

'Апетина' е търговска марка за саламурено сирене от краве мляко на датска фирма.
'Сирене' е наименованието за българско саламурено сирене от всякакво мляко. Може да се ползва и като търговска марка.
'Фета' е защитено наименование за произход в ЕС за саламурено сирене, произведено само в Гърция, и направено от овче и козе мляко в точно определено съотношение.
'Бринза' и вариациите му са наименование за саламурено сирене в Източна Европа.

# 19
  • Мнения: 19 307
Косе Босе , знаеш ли защо палмовата мазнина не е добра за консумация? Слушах едно предаване, където накратко казаха, че не трябва да се дава сирене с такава мазнина на деца.

# 20
  • Мнения: 638
Ми то само като му чуеш рекламата и ти е достатъчно." В килограм сирене слагаме ТРИ литра млако" цитирам по памет.  Аз лично не съм правила сирене, но от познати знам, че килограм сирене излиза от четири литра мляко. значи единия литър с какво е заместен?  newsm78

За палмовото масло съм чела, че много бързо се окислява, което уврежда ДНК и води до преждевременно стареене. Има високо съдържание на наситени масти киселини, което пък е вредно за сърдечно съдовата система. А ако е хидрогенизирано  води до висок риск от рак. Може да е някаква пропагандна статия, но след като я прочетох доста се позамислих  #Crazy newsm78

# 21
  • Мнения: 1 132
Инцидентно ли е било палмовото масло или по принцип съдържа?  ThinkingАз купувам Апетина за себе си (само, че в Холандия, поради липса на по-хубаво) в съдържанието няма палмово масло.

# 22
  • Мнения: 19 307
Не е нцидентно, по принцип съдържа палмово олио.
Реклама въобще не съм я гледала и слабо ме интересува. Купувах го, защото е на Арла, а техните продукти са качествени по принцип.

Общи условия

Активация на акаунт