Ще полудея!Помогнете ми!

  • 11 078
  • 124
  •   1
Отговори
# 30
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Друг вариант е да разбереш кога се пращат за София и в коя лаборатория. Повечето лаборатории имат интернет достъп и ще можеш да видиш резултата по-рано.
Извънматочна няма как да се види на УЗИ!

# 31
  • Мнения: 4 737
Лекар потвърди ли бременност?

# 32
  • Мнения: 702
Не никой от лекарите досега не видя плоден сак, зародиш или каквото и да е някъде из мен!Нито в матката, нито в тръбите, нито с вагинален видеозон, нито с ехограф!Тестовете ми продължават да бъдат положителни!Ако беше цветна бременност щеше да се види досега, поне аз така си мисля, все пак от 17.01. досега си е доста време! newsm78

# 33
  • Мнения: 702
Няма как да разбера къде ги правят, питах ги вече, в коя лаборатория в София ги пращат, сестрата каза, че не може да ми каже!

# 34
  • Мнения: 4 737
А кръвен прави ли? Прощавай ако е питано, не сварих да изчета всичко отначало.

# 35
  • Мнения: 702
Ох боже, съвсем ще откача!Чета тука за свръхпроизводството на пролактин и направо ми настръхва косъмът!Ми то това било и признак за раци и тумори в хипофизната и белите! Sick Sick #Crazy #Crazy
Майко мила! Моми4ета молете се за мен! Praynig Cry Cry
Млада съм още не ми се мре!

# 36
  • Мнения: 646
Аааа вагабонд ,  без паника, моля те. Чакаме петък да видим какво показва теста, после мислим в/у останалите проблеми. Heart Eyes

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 14:49 от Радостина

# 37
  • Мнения: 3 453
Я да спреш да четеш!  Naughty Успокой се малко, всичко ще се оправи! Hug

Да преговорим малко нещата.
Пазиш ли си тестовете и спомняш ли си кой тест, след кой е? Опитай се да ги степенуваш. От първия тест до последния - променя ли се тестовата линия? Избледняват ли или напротив - линията става по-наситена? Опиши ми тестовете си.
Болки имаш ли? Отпаднала ли си? Ако да - отиди да си пуснеш изследване на левкоцити.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 016
Наистина продължавам да мисля че това е някаква шега. Всеки пациент има право да знае в коя лаборатория се изпращат изследванията след като ДКЦ-то не разполага със собствена такава.  Останах с впечатление че си от голям град. Все пак има 4-ма АГ лекари през които си минала.
Сега пък се намеси пролактина, намеси се наследствена извънматочна бременност и т.н. Чак лапароскопия без да се знае за какво от денс за утре...Какво общо има всичко това със кървенето и вероятната бременност? Дори и да е извънматочна всички симптоми на бременноста ще са налице само разликата ще е във мястото на плодният сак.
От друга страна положителният тест за бременност по време на прием на хормонални препарати също е възможен.
Това е някаква шега !!!

# 39
  • Мнения: 3 453
Кене,
стига! Как мислиш, Велико Търново малък град ли е? Тук изследват бета ЧХГ едва от 6 месеца - в болницата. В частните лаборатории - също, но чакаш 5 дни за резултати, защото изпращат пробите в София.
Лапароскопията е препоръчителна, да не кажа задължителна при положение, че тестовете остават положителни, а плоден сак така и не се открива! Преди това се изследва ЧХГ-то, разбира се.

# 40
  • Мнения: 702
Абе мама му стара защо все се включва някой, който да обвинява, че темата е пързалка?!Чети по добре, Кине! Не е наследствена, защото съм осиновена!Майка ми, единствената, която познавам, и която ме е осиновила е имала извънматочна бременност!
Тестовете ми първо бяха с бледи черти, последният излезе веднага с тъмно-лилава 4ерти4ка!
Наистина не ми казаха, в коя лаборатория ги пращат!Не си измислям!Всеки човек има право да знае, но нали ти е ясно, че не всеки си прави труда да обяснява!Не съм ходила в ДКЦ, а си платих, т.е. не съм с направление, защото не искам да се разбира!
Л-тироксин пия откакто се помня и досега никога не ми е показвал положителен тест, заради него!А повишеното ниво на пролактин дава положителни тестове. Това обаче означава, че има проблем с хипофизната жлеза, защото тя го произвежда тоз хормон!
Не се подигравай!И вземи малко прочети за хормони и жлези и разни такива, преди да почнеш да пишеш, защото е адски обидно, да бъда обвинена, че си правя майтап и то с такива диагнози!Не съм на 15 и въобще не ми е до шегички!

# 41
  • София
  • Мнения: 2 016
vagabond  не искам да обиждам никой. Първо не аз казвам за наследствена извънматочна бременност. Това е абсурд,  къде ще се закрепи ембриона да е наследствено. Странно ми е защото в твоята тема се намесиха хормонални препарати, тестовете с урина за бременност, лапароскопия, пролактин, и наследствена извънматочна.
Моля те хронологизирай нещата за да могат момичетата от форума със опит в тези проблеми /изключвам себе си макар и преминала през ада и продължаваща да съм там може би/ да ти дадът съвет.
Защо не дойде във София, Варна или Пловдив. Не знам от къде си , но ти гарантирам че за не-повече от 2 часа престой в клиника тук щеше да ес има по-ясна представа за твоя случай.

# 42
  • Мнения: 646
Да спрам до тук , че стана вече грозно.
Момичето доколкото видях е от Русе, ходи на работа, не може да си вземе отпуска за да дойде до София за 1 кръвен тест  Sad. Притеснена е и без това достатъчно за да я стресираме и ние все повече и повече. И това ,че си от голям град не ти дава гаранция за нищо. Познавам момиче, на което е правена лапароскопия в МД София уж за изванматочна, а при лапарото се оказва съвсем нормална бременност вътре в матката, но нямало кой да я види...Слава на Бога, всичко завърши добре . Момичето си износи и роди.Т а София , Варна, Пловидв - не ти дава гаранция за решаване на случая за 2 ч.
Вагабонд , кой ти каза , че високият пролактин се отчита като положителен тест за бременност???

# 43
  • Мнения: 702
Ок, хронологизирам:
1. - 17.01.2009г. - ми идва МЦ. Не е както обикновено обилен, но получавам криза от болки.
2. - от 17.01- 09.02.09 - имам кафеникаво зацапване с малки съсиречета.
3. - на 25-26.01.09 - правя три теста - положителни!
4. - пак тогава - отивам на първи гинеколог - няма установена маточна или извънматочна бременност.
5. За сверка - на другия ден отивам при втори гинеколог - няма установена никаква бременност, но цитирам"има хормон, който имитира бета ЧХГ-то и който се произвежда от Хипофизната жлеза". Изписа ми Дуфастон.
6. Продължава да ми тече кафеникаво те4ение и след още няколко дена решавам да отида на трети гинеколог - същото - никаква бременност - иска да ми прави лапароскопия, да можел да види по-добре(с пълна упойка).
7. Днес ми прокърви по-силно, все едно че ми дойде и спрях Дуфастона, така ми каза вторият лекар.
8. Имам тиреодит на Хашимото, който досега не е оказвал влияние такова, че да имам положителни тестове за бременност.
9. Хормоните ми на Щитовидната жлеза са в норми, но ми предстои да изследвам антителата.
10.Понеже се информирам от интернет пространството, докато работя и то не само от този форум за подобни случаи, за които накрая диагнозата е била аденом на хипофизата или извънматочна и затова се паникьосах.

Нещо по-хронологизирано или пак не е ясно?! Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 702
Д-р Дуваджиев, ми каза пък и го прочетох на доста места.

Общи условия

Активация на акаунт