Въпрос към майките, родили с планово секцио....

  • 1 956
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 5 529
И двете ми раждания са секцио като сега второто е планово.
На третия ден ми тръгна коластрата, на четвъртия кърмата. Не съм се цедила само слагах бебчо да суче, въпреки че в началото нямаше нищо.
За кърменето освен природна даденост ти е необходима вяра в себе си и търпение и прочети библиотеката на форума за кърменето. На мен много ми помогна.

# 16
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
щом раждането стане толкова рано - 10 дни преди термина - какво става с кърмата? Ще слезе ли на 3-5-ия ден /както е при секцио обикновено/ и въобще ще мога ли да кърмя? Вие как сте процедирали?
И още един въпрос - вашите бебета, родени по този начин, бяха ли по-раздразнителни и ревливи? Нали някои казват, че родените по този начин са по-неспокойни и нервни....Вярно ли е това?  Rolling Eyes
Благодаря на всички за отговорите!
Моето планово секцио беше 12 дена преди термина. Кърма имах на 3тия ден.
Радвах се на едно исключително спокойно и кротко бебе, сега вече добричко малко датенце  Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 432
И аз бях планово секцио. По въпроса дали е кротко бебето, родено със секцио newsm78-ами мойта си е кротушка, но на етажа има6е още 3-4 бебета родени така, а си ревяха нощно време. Така 4е, не мисля 4е има някаква връзка, по-скоро си е до темперамент на бе4ето Wink. (Мойта инак раждането си го проспа-също като майка си Mr. Green - като са я изкарала си е хъркала най-спокойно Mr. Green)
За кърменето-прави са мамите-прегледай съседния форум- на мен много ми помогна информацията и съветите там. Мисля, 4е най важното е да имаш желание. Аз се възстанових страшно бързо- от упойката излязох още в операционната. На другия ден сама се раздвижих и взех да настоявам да ми я донесат на 3тия ден , а не както е практиката на 4тия. Отказах обезболяващите, запо4нах да пия лактогонен 4ай - той май е по- скоро за психи4еска заблуда. Докараха ми я с 200гр по-малка. Бебка веднага ми засука, но не и давах абсолютно нищо друго и не слушах акушерките Mr. Green и до изписването ве4е си бяхме възвърнали теглото.
Това е от мен. Успех и леко раждане ти пожелавам!

# 18
  • София
  • Мнения: 250
Няма правила в тази работа. Според мен всичко си зависи от бебето и от това до колко ти си спокойна, пък и от случайността...
Моята статистика - 2 пъти планово секцио.
Първото 1 ден преди термина, кърмене от втория ден вечерта, но не стигаше кърмата, издържах едва до 4ти месец и то не само на кърма, а с дохранване, бебока беше доста ревлив.
Второто секцио - 5 дена преди термина, супер спокойно бебе (пу, пу, да не му е уроки Wink )
Вече почти 3 месеца е само на кърма, а го закърмих поради разни проблеми едва на петия ден!!! Кърмата ми слезе на третия ден вечерта, а не съм била и много настоятелна с цеденето. Бях се отчаяла, че детето ще се отбие - пет дни са това!
Така че, повече упорство и каквото сабя покаже Simple Smile
А както са ти казали вече, родените секцио, стига да не е много рано, са по-спокойни, добре оформени (не се е налагало да се провират през тесните родови пътища), нямат петна и други такива. Така че, споко, успех и бързо възстановяване!

# 19
  • София
  • Мнения: 3 983
Здравей! Аз родих с планово секцио 20 дена преди термин, поради страдание на бебата ( тоновете й бяха много ускорени). По принцип бяхме планирали секциото 7 дена преди термина заради плацента превия, но си променихме плановете. Слава богу всичко е ОК.

За кърмата - слезе 3 дена след секциото и за сега е ОК, стига й на бебата. В началото бебетата почти не ядат, така че 5-10 мл. коластра им стигат напълно! Само споко и гледай напред, всичко ще мине и ще замине!

# 20
  • Мнения: 3 116
Родих с планово секцио 2 седмици преди термин. Коластрата тръгна на 3 ден, млякото на около  8-9 ден. Въпреки че млякото ми е малко, все още се кърмим но давам и добавка.

Майчето беше много спокойна преди да започнат коликите.

Общи условия

Активация на акаунт