Сега пък поликистозни яйчници!Дали въобще ще имам дете!?

  • 5 861
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 131
Може да ви прозвучи глупаво, но аз вярвам, че е добре да се намали стреса, защото той влияе. Знам, че е много лесно да се каже, а с тази диагноза - трудно да се постигне, но все пак дайте да мислим по - позитивно. Ще си пием хапченцата и надявам се скоро ще се публикуват много емотикони с две черти. Успех мили дами  Praynig

# 31
  • Разград-София
  • Мнения: 273
Tilia  , _БЕБКА_ ,Sober_Di Hug Hug Hug Hug
 
Много май станахме с тази диагноза . (Няма да е лошо да се направи тема в която да си пишем ,нещо като отчетна  Peace .При кого как върви лечението и т.н.)

И аз да кажа моята история . От месец някъде съм тръгнала по лекари ,в който месец установихме че имам поликистозни яйчници и двурога матка (за която все още спорим с лекарите ,защото единия вика аз не виждам такова нещо на снимката , другия вика има  Crazy - от сега почва да ми пуши главата  ) . Лечението което предприехме беше 3 дена Примолут Нор 5 - 3 х 2 , и от петия ден на цикъла  - 5 дена  3х1 Серпафар (стимуланти за овулация )  , и сега работим по въпроса . 

Искам да кажа че съм напълно съгласна   с gargasmela за стреса .Всичко влияе и ако нямаш спокойствие нищо няма да стане .
Моят лекър ми казва така : -  " Ти ако си мислиш че няма да стане ако се отчаяш и загубиш всякаква надежда немога да ти помогна , и дори и Господ да слезе пак няма да може да ти помогне . "  И аз мисля така .Затова нека си даваме кураж и сили и ще стане .Само трябва да сме спокойни и да вярваме.

Пожелавам успех на всички които се борят за мечтата да станат родители и дано скоро да се похвалите с добри резултати .

Прегрътки и Целувки  Hug  bouquet

Марго  Blush

# 32
  • Мнения: 943
От месец някъде съм тръгнала по лекари ,в който месец установихме че имам поликистозни яйчници и двурога матка (за която все още спорим с лекарите ,защото единия вика аз не виждам такова нещо на снимката , другия вика има  Crazy - от сега почва да ми пуши главата  ) .

Ей това мен ме побърква, не стига напрежението и въпросите ,които непрестанно си задаваме ,ами и лекарите ни объркват още повече Tired
Margaret (Brokenhearted) , мисля че е много добра идеята да си имаме темичка,само че аз нямам кураж да пусна такава,за да не ма нахокат модераторите  newsm66
Аз все още чакам да ми дойде ,за да си пусна хормоните  Praynig и да видим дали става въпрос за ПКЯ. Praynig,макар че признавам си ,аз съм толкова черногледа,че вече се вкарах в невероятни филми Blush
А относно лечението (така да го наречем) ,на мен мойта док. ми каза,че ако са + резултатите,ще пия 3 месеца Диане 33  Tired Tired, и щяла да ми изпише някакви за намаляване на теглото  ooooh!,че съм си пухкавка. Не знам вече дали да й вярвам ,на кого въобще да се доверя,да отида ли на друг лекар Rolling Eyes
Не знам за вас, но аз съм обсебена от аборти, кюртажи,менструации, черти, ленти, тестове, изследвания и чакане...А като се замисля колко години хората се борят ми иде да се завра в миша дупка.
Ще ми се да мисля положително,ще ми се,но ....един ден така,другият ден иначе  #Crazy
Пък мислете за темичка Flutter

# 33
  • Мнения: 131
Относно свалянето на килограми и "прекрасното заболяване" от опит мога да кажа, че след като смъкнах килца почна да ми идва по редовно. Не съм ходила на лекар скоро (и сигурно няма да отида, но това е по друга причина  Cry) и не знам как се развиват нещата, но поне вече мога да се похваля с цикъл.  Peace
А за лекарите... мисля, че ако си харесаш един, трябва да останеш при него, защото, то доказано лечение няма и всеки може да ти изписва различни неща.  Tired

# 34
  • Мнения: 943
На мен цикълът ми е много редовен,вярно на 33 дни,но си е редовен  Cry .не знаех,че липсата на М е признак,ама то нали се води синдром и явно при различните жени има различно проявление.
Аз в момента се опитвам да сваля някой кг. Embarassed,че съм се освинила.
МЕжду другото ,забременяването ми януари месец стана случайно,защото мислехме с мъжлето да започваме от май-юни ,но тогава бях свалила тъкмо с Дюкан 11 кг . ,явно си има ефект.
Качвайте се на степерите, хапвайте салатки и пийте водичка,  luvbedи да чакамеееееее
 Hug

# 35
  • Разград-София
  • Мнения: 273
Аз се престраших и пуснах тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=396960.new#new

Заповядайте там, за да не спамим на Тилиа темата . Peace

# 36
  • Мнения: 507
Аз съм с поликистоза. Забременях след стимулация е Клостилбегит. Пиех и Дуфастон  от 15-тия ден за задържане, ако евентуално е оплодена яйцеклетката. На 4-тия месец забременях. Пиех и чай за премахване на кисти по яйчниците, последния месец преди да забременея. Нямах никакви проблеми по време на бременността и раждането, но кистите са си все там. Сега също целите ми яйчници са с кисти. Пиех Диене 35, но преди около 6 месеца го спрях. Свалила съм около 10кг (въпреки че имам още да свалям) и сега цикъла ми е редовен, но на по-голям интервал на 29-32 дни. Преди седмица си купих пак чай и си го пия, за момента не ми се иска да се тъпча с каквито и да било лекарства. Може би пролетта ще се подложа на една лапароскопия и тогава вече се надявам да забременея без да пие хапчета.
Сега продължавам да се боря с килограмите, защото не ги искам  Crossing Arms  Simple Smile

# 37
  • Мнения: 13
Аз съм с поликистоза. Забременях след стимулация е Клостилбегит. Пиех и Дуфастон  от 15-тия ден за задържане, ако евентуално е оплодена яйцеклетката. На 4-тия месец забременях. Пиех и чай за премахване на кисти по яйчниците, последния месец преди да забременея. Нямах никакви проблеми по време на бременността и раждането, но кистите са си все там. Сега също целите ми яйчници са с кисти. Пиех Диене 35, но преди около 6 месеца го спрях. Свалила съм около 10кг (въпреки че имам още да свалям) и сега цикъла ми е редовен, но на по-голям интервал на 29-32 дни. Преди седмица си купих пак чай и си го пия, за момента не ми се иска да се тъпча с каквито и да било лекарства. Може би пролетта ще се подложа на една лапароскопия и тогава вече се надявам да забременея без да пие хапчета.
Сега продължавам да се боря с килограмите, защото не ги искам  Crossing Arms  Simple Smile
kakav e tozi 4ai za polikistozni qi4nici?poneje i az sam kato teb i drugo da te pitam ti za vtoro dete li govori6?

# 38
  • Мнения: 45
ще имаш дете аз вече имам а бях с поликистоза Hug

# 39
  • Мнения: 507
Този чай си го взимам от билковата аптека (тя е много стара аптека) на ул. Поп Богомил в София, струва 7,60 лв, един голям пакет и стига за поне 2 месеца, има описание как се пие на гърба на плика. В него има някаква комбинация от билки, който ако не ми помогнат поне няма да ми навредят.
Ами да ти кажа замислям се за второ дете, защото нямам много време да чакам, а и колкото повече време минава толкова шансовете ми намаляват. Бях на лекар пред 12 дни и левият ми яйчник беше двойно уголемен и възпален, трябва да предприема някакви мерки  newsm78
Мисля, че и в други теми има момичета, които са пили и са писали за билките от тази аптека.
Ето къде се намира аптеката: http://www.bgmaps.com/map.aspx?sid=e2d21e955db4aafa0be864b2d4b7d177&tip=1

Общи условия

Активация на акаунт