Великобритания - снежна тема 21

  • 17 177
  • 301
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 19
здравейте мамчета,
от известно време съм в UK и сте остана тук още месец-два, но ми е ужасно скучно..... на някой да му се пие кафе с мен в Лондон? Simple Smile

# 76
bili-bili честита ти дъщеричка! Наистина невероятно усещане е това раждането, и майчинското чувство, което те обзема след това. Не може да се опише с думи, може да го разбере само този, който го е преживял.
Ох, аз днес съм на родилна вълна - гледах няколко филмчета с раждане и всичко,което се прави на бебето като се появи на бял свят и направо се просълзих, и ме обзеха едни спомени ... А и моята малката как гледаше с интерес онова малко, посиняло и ревящо бебе!

trolipen , а на теб честита втора лентичка в подписа Simple Smile Как се справяш с малкото чудо в този период, когато ти е най-лошо ?
Не знам как се чувстваш, но ако сте добре, хайде елате някой ден до Кингстън, да заформим една срещичка!

mondkuss, ти в коя част на Лондон си? В някои райони има организации за срещи "по форумски", зависи на теб къде ти е удобно.

Мари, наистина много интересно пишеш, дори сега ще взема картата да го видя къде е този пуст Хейз .... А ти като имаш време, дай следващия епизод Simple Smile

# 77
  • Лондон
  • Мнения: 449
Fly, Западен Лондон, на пътя за Уиндзор, Хенли он Темз и Оксфорд. Нашата Мари се е вкарала в приключение, наричат го Little India, направо си е като във филм за Момбай. Тя обаче наистина си е объркала професията, но нали е временно, после да се захваща с пътеписи, тук поне материал има Laughing






# 78
  • Мнения: 1 673
Цвете, кутията ти е препълнена, изпразни я малко, да ти пиша. Нека да е другата седмица виждането ни, че много ми липсва Али, за първи път се отделям и ще си счупя краката да бързам да се прибера при нея, пък и да ме преместят в Ъксбридж.

Момичета, благодаря за милите думи. Довечера, ако не е зает компа, ще ви поразкажа още малко. За къде сме в този свят без малко хумор!

# 79
  • Мнения: 3 480
момичета, гледам от известно време един тийнсериал SKINS - за една компания ученици (колежани) в Бристол е, много е интересен, мисля че сега дават новия 3-и сезон по E4. в големи размисли ме вкарва ...

http://www.e4.com/skins/

 в каква среда ще растат нашите деца като пораснат и дали можем да избегнем всичко това ... ужас направо!!! предишните сезони ги има в замунда, както и новите серии ... нали гледам всичко британско като филми ... ама този ми е любимият и е толкова реален - все едно аз съм го снимала...даже инспектори от офстед са включили ...

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 19:22 от S T A R D U S T

# 80
  • Мнения: 78
stardust  точно това и аз си мисля в каква среда ще растат и какви ли ще станат, вече съм убедена че родителите имат някакво въздействие, което обаче почти изчезва в момента когато децата станат тинейджъри и тогава всичко зависи от училище, приятели и тн. Направо тръпки ме побиват като ги гледам по улиците...

# 81
  • Лондон
  • Мнения: 449
Добър вечер, много актуални теми сте подхванали. Сигурно сте чели преди няколко дни във вестниците за едно 15 годишно момиче, което е родило и се води спор между няколко 13-14 годишни момчета за това кой е бащата Shocked
Според мен нещата не вървят на добре за децата ни, но все пак доста зависи и от нас.
Аз съм в едни мисли тази вечер, почти по темата, как да съм с детето си повече време, да го възпитавам и да му се радвам, и същевременно да работя работа, която да ми позволява да изкарвам необходимите пари, за да я пратя в хубава градина, после в хубаво училище, да има хубави дрехи, да я водим на хубави места и др.
Е, много се отнесох май Embarassed Желая приятна вечер

# 82
  • Мнения: 3 480
и на мен ми се иска хем да работя парттайм и да прекарвам повече време с децата, да не съм майка-кариеристка, която да виждат само уикенда ... хем да изкарвам и аз пари за елитни училища и университети, че децата да нямат като нас проблема с децата на прехода и изгубеното поколение, което има по 2 висши образования и накрая емигрира в чужбина за по-добър живот ... или като това поколение българи, чиито деца са гении, почнаха да учат английски на 5г. и да стават вундеркинди, за да бъдат подготвени за всяко предизвикателство в БГ ... направо мултифункционални ...
мислили сте си, какво ще стане, ако децата ни не са това, което очакваме ...ако искаме да станат лекари и адвокати, за да се влеят поне в средната класа на ЮК, а те искат да се занимават с нещо, което просто да ги прави доволни от живота ... което е напълно възможно съдейки по себе си ...или не са straight или избранникът на сърцето им е от друга раса ... май е доста рано да се стревожа за тези неща, но със започването на градината на сина ми в края на мин. година взех за много неща да се замислям и да се чудя дали да насочвам децата към това, което аз намирам за правилно или да ги оставя сами да избират ... като според мен и второто не е правилно ... ох, ако знаех в какво се забърквам #Crazy smile3516 smile3515 smile3560 newsm64 newsm50  umnikuu

# 83
  • Манчестер
  • Мнения: 1 067
Привет, мацки  Heart Eyes

този сериял съм го пропуснала. Ама новините всеки ден ме втрещяват  newsm09... Не знам как е в Лондон, но съм чула че няма нищо общо с Англия. Искам да кажа че истинската Англия е в провинцията. За Ливърпул пък го наричат "Град на престъпността" . Имало много хулигани там....
Според мен както си ги възпиташ децата....гледам децата на снаха ми (четири), така ги възпитава, че шапка и свалям. Един ден ни помоли да ги пазим вечерта, даде ни инструкции кой в колко трябва да е в леглото. Предупреди ни, никаква храна освен вода,сок или един плод  Naughty. Най-малкия (5 годишен) трябваше да си легне в 19.30...изобщо не се пазари, още в 19.25 беше готов. Следващия (7годишен), час за лягане 20.15 ч. нямам забележки.... Най-големия (9 годишен) час за лягане 20.45, дебнеше часовника, сякаш го очаква наказание , ако закъснее. Не съм имала проблеми, никакви пазарлъци от рода - "Моля те още 5 мин...  Sad" . Беше бременна с четвъртото. На 10 януари (миналия месец) се роди, една дългоочаквана принцеса  Heart Eyes . И може и да я поглезят  Joy , обаче има дисциплина, но не ги държат в затвор  Naughty , много игри и забавления. Двора е една детска площадка, с катеруши, люлки, батут, мини игрище за футбол и волейбол, изобщо всичко за което се сетите... Повесели и жизнерадостни деца не съм виждала. Така че , когато става въпрос за игра, е истинска игра и веселба, но вкъщи има и режим за лягане и хранене. Не може да се яде по всяко време и то най-различни боклуци.

# 84
  • Мнения: 1
Milly76, и аз имам една таква английска снаха с 4 деца - 3 момчета и 1 момиче (но момичето е номер 3!) и там също цари ред и дизциплина съчетани с луда игра (двора също прилича на детска площадка). И ние така с мъжа ми трябваше да ги гледаме веднъж - ама направо по-добри от часовника бяха децата!
Много силно впечатление ми направиха миналия Великден. Отидохме у тях на обяд и децата точно се бяха наобядвали и играеха. Седнахме и ние да хапнем и снаха ми извади шоколадаова торта приговена лично от нея (как готви тази жена с 4 деца - не знам). Ние изядохме по 1 парче, децата попитаха дали може, тя каза да, но след вечря. И те казаха ОК и продължиха с играта. Направо ми падна шапката... Няма тръшакне, пазарлъци и т.н.
За възпитание смятам най-важното е домашната атмосфера да е спокойна, изпълнена с много обич, уважение и внимание, и е важно родителите да са заедно... След това можеш постепенно да даваш повечко свобода на децата - с доверие от двете страни мисля доста неприятности могат да се избегнат. Ама това на приказки, а като стане нашата хубавица тийнейджърка, ще видим тогава каква песен ще пея...
Хайде хубав ден!

# 85
  • Мнения: 494
 Moмичета, извинявайте че се намесвам в темата ви, но рових назад - четох обаче нямах време всичко да прегледам. Та, въпросът ми е следния: кажете ми доволни ли сте от раждането си в UK? Интересуват ме конкретни неща: условия в болниците, отношение, обезболяване, изобщо каквото се сетите. Сестра ми живее отдавна в Англия, омъжена е, след около 5 месеца със съпруга си ще имат дългоочаквано бебче, а от мен се очаква да я успокоявам и подготвям междувременно(по скайп, разбира се:)), тъй като имам опит, родила съм две деца, тя е "паника безподобна" от край време( Laughing) и само мен слуша. От страх и нерви не иска много-много да пита акушерката си, стига й да знае, че бебето е ОК, а горкият й мъж се чуди вече какво да я прави, милия Laughing. Обаче мен ме разпитва и аз давам някакви отговори, но в България (оказва се) е друго. На нея и направиха изследвания, които на мен не са ми правили, а второто си дете родих съвсем наскоро...Говорихме за обезболяване, тя питала - не се препоръчва, всичко било най-добре да си бъдело възможно най-естествено. Ок, но пък тя е с висок диоптър и в Бг, за ниво на късогледство като нейното, се насрочва секцио по медицински показния и за това няма грам съмнение(наистина питах на много места тук). Нейните лекар и акушерка в Англия казали, че за пръв път чували подобно нещо, както и джипи-то й и пр...Тя се притесни, разбира се и ми трябваше време да я успокоя...Та, моля ви, кажете ми какво знаете за раждането в Англия, че да не я тревожа излишно или пък да я посъветвам и предупредя за това-онова. Ще съм благодарна, ако получа повече отговори и събера повече инфо.

# 86
  • Мнения: 36
здравейте,

записвам се и аз да следя, че силно ме вълнува темата която е подхванала Krisal.

 По-късно ще ви се представям, че сега шетам че чакам гости.
 newsm75 newsm79 newsm28 1ironing  wash  hang   food002
 
Ама какво слънце се е облещило над Лондон.   Nature Sunny newsm53

# 87
  • Манчестър
  • Мнения: 2 490
Moмичета, извинявайте че се намесвам в темата ви, но рових назад - четох обаче нямах време всичко да прегледам. Та, въпросът ми е следния: кажете ми доволни ли сте от раждането си в UK? Интересуват ме конкретни неща: условия в болниците, отношение, обезболяване, изобщо каквото се сетите. Сестра ми живее отдавна в Англия, омъжена е, след около 5 месеца със съпруга си ще имат дългоочаквано бебче, а от мен се очаква да я успокоявам и подготвям междувременно(по скайп, разбира се:)), тъй като имам опит, родила съм две деца, тя е "паника безподобна" от край време( Laughing) и само мен слуша. От страх и нерви не иска много-много да пита акушерката си, стига й да знае, че бебето е ОК, а горкият й мъж се чуди вече какво да я прави, милия Laughing. Обаче мен ме разпитва и аз давам някакви отговори, но в България (оказва се) е друго. На нея и направиха изследвания, които на мен не са ми правили, а второто си дете родих съвсем наскоро...Говорихме за обезболяване, тя питала - не се препоръчва, всичко било най-добре да си бъдело възможно най-естествено. Ок, но пък тя е с висок диоптър и в Бг, за ниво на късогледство като нейното, се насрочва секцио по медицински показния и за това няма грам съмнение(наистина питах на много места тук). Нейните лекар и акушерка в Англия казали, че за пръв път чували подобно нещо, както и джипи-то й и пр...Тя се притесни, разбира се и ми трябваше време да я успокоя...Та, моля ви, кажете ми какво знаете за раждането в Англия, че да не я тревожа излишно или пък да я посъветвам и предупредя за това-онова. Ще съм благодарна, ако получа повече отговори и събера повече инфо.


Ако очакванията са ти да получиш единодушни мнения, такова няма да има. Едни като мен - ще ти обясняват, колко е лесно,приятно и тн...други - ще ти обясняват как не трябва да припарваш до УК болница за раждане...въпрос на лично мнение.
Вярно е,че предпочитат всичко да е по естествен път,но ако искаш обезболяващи никои няма да ти откаже.....По въпроса за диоптъра и аз съм чула,че така процедират в БГ ( планирани секцио),но не знам дали е правилно или не. За пример - в БГ всяка една жена над 35 г , а над 40 г със сигурност ще има секцио заради възрастта и тн категория - възрастна първескиня. Аз родих сина си в УК, бях на 41 г и нито за ден не са ме разглеждали за по различно от някоя 15-20 годишна, сина ми се роди точно за 10 мин.

# 88
  • Мнения: 948
Krisal - не познавам сестра ти, и защо чак толкова ще я е "страх" да си зададе въпросите, но можеш да и помогнеш да си направи списък и по време на следващата среща с акушерките да си каже какво и е на сърцето. Обезболяващи не могат да и откажат, да изисква да и се запише в документите, че иска епидурална упойка. Да се информира в болницата, предварително, как и кога работят анестезиолозите - в по-големите болници би трябвало да има винаги на смяна, и да не е проблем. За първо дете, не бих родила без епидурална...Има разни групи също, към болниците, за родители - като уроци, няколко седмици поред се ходи. Би трябвало да са и казали за тях.

Ето тук има много информация, за тестовете, които правят, и всякакви други подробности. Да разгледа частта за "birth plan" - ще и подскаже за какви други неща да прочете; да си попълни на един лист и да си говори с акушерката.
http://www.nhs.uk/Planners/Pregnancycareplanner/Pages/PregnancyHome.aspx

Основните разлики с раждане в БГ е, че бременните не ги броят за болни; в болницата не дават адаптирано мляко на бебетата (трябва да си занесе, ако не иска да кърми), и ще я изпишат възможно най-бързо след раждането. Да разбере кога правят обиколки на болницата, и да отидат с мъжа и да видят на място (къде се паркира, къде приемат, къде е отделението, стаите). Ще им обяснят за самостоятелните стаи, ще види условията на място.

Другото, ако наистина е такава паника и предпочита да не знае - остави я в неведение и говори със съпруга и  Laughing Той ще е там; да се тръшне да и дадат епидурална упойка. Бебето по един или друг начин ще се роди, какво ще прави.

# 89
  • Мнения: 494
 Благодаря за отговорите Simple Smile. Очаквам още и предварително благодаря и за тях  bouquet
 Мишолина, благодаря за линка, изпратих го на зет ми да чете.
 Аз знам, че хората в болницата ще и кажат и обяснят всичко, когато и ако има нужда, но е факт, че ако тя не попита за нещо, сами не се чувстват длъжни да обясняват каквото и да е предварително, а тя е с проблемна бременност. Та затова и малко не достига информация. Иначе е хубаво, че не се гледа на бременните като на болни, напълно съм "за" това, но също така ми се струва, че не е лошо да я насочат поне към групите за подготовка или нещо подобно. Аз лично се учудих, че изобщо нищо не са и казвали по каквато и да било тема, свързана с подготовката за раждането.
 Иначе аз знам, че, както навсякъде, мненията може твърде много да се различават, но пък и липсата на предварителна информация не действа успокояващо. Наистина ще съм благодарна да си съставя що-годе по-ясна представа за условията при вас, защото са твърде различни от тези при нас.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт