За кражбата на ток?

  • 21 226
  • 84
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 217
И аз да пиша,не прочетох всичко ,но само да споделяние от 7 години живеем в този блок ,още в началото ми се стори ,че плащаме огромни сметки целогодишно спрямо другото жилище.Имахме проблеми с крушките,постоянно горяха,поискахме проверка на електромера,незная защо,но го смениха направо с нов електронен.Сметките не намаляха.
Тази година направихме основен ремонт-дограми ,изолации и най-важното сменихме цялата инсталация на жилището.Резултата е огромен.Сметките за ток намаляха наполовина.
Незнам какво е станало,но яв но инсталацията е била много стара и оттам е проблема. Hug

# 76
  • Мнения: 2 480
И аз да пиша,не прочетох всичко ,но само да споделяние от 7 години живеем в този блок ,още в началото ми се стори ,че плащаме огромни сметки целогодишно спрямо другото жилище.Имахме проблеми с крушките,постоянно горяха,поискахме проверка на електромера,незная защо,но го смениха направо с нов електронен.Сметките не намаляха.
Тази година направихме основен ремонт-дограми ,изолации и най-важното сменихме цялата инсталация на жилището.Резултата е огромен.Сметките за ток намаляха наполовина.
Незнам какво е станало,но яв но инсталацията е била много стара и оттам е проблема. Hug
Повишената консумация на ел.енергия не е била заради старата инсталация! Щом сега имате топлоизолация и по-добре уплътнени прозорци, явно пускате по-малко време ел.печки. Оттам идва икономията.

# 77
  • Мнения: 217
Да ,при всички случаи резултатът е от комплексното решение,още повече,че имахме дупки по цялата дължина на панелката ,но и това ,че постоянно гореше нещо показва,че е имало проблем и в инсталацията Peace

# 78
  • Мнения: 2 480
Освен крушките, какво друго е изгаряло? Крушките горят заради повишено напрежение.

# 79
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Смяната на инсталацията няма абсолютно нищо общо със намалянето на сметките Joy Joy Joy
Сметката на тока не ти зависи от кабела по който тече Peace
И наща инсталация е сменяна,ама не ми е паднала сметката  ами си е същата Peace

Много зависи от дограмите,изолацията и т.н.Тези фактори не са никак малко имай напредвид Peace

# 80
  • София
  • Мнения: 8 283

http://www.hermann-uwe.de/photoblog/voltcraft-energy-check-3000
...идеята ми бе да се измери всеки ел.уред по отделно за 1 час после да се види дали това е консумирал електромера.

# 81
  • Мнения: 446
Януарската ми сметка беше 134 лева. Към Е.ОН съм.
Допускам обаче, че фирмата-подизпълнителка не е отчела точно, или пък периодът е прекалено дълъг.
Топля се на дърва, котлоните са на газ, фурната пускам рядко, пера почти всеки ден.  Къщата ми е съвсем нова, с изолации и дограми по всички правила, К-стъкла и т.н. Имам слънчева батерия, която макар да не прави водата вряла през облачните дни, все пак точи много по-малко ток за бойлера. Не мия с топла вода от бойлера, имам миялна, също клас АА. Програмата, която ползвам, не суши /умишлено/.
Постоянно въртят два вентилатора - на вентилационната система, и на въздуховодите на камината - общо не повече от 150 вата. Всички крушки са енергоспестяващи, компютърът работи по половин ден, телевизорът - по-малко.
Ако и през февруари е така, ще яхна метлата  Close

# 82
  • Мнения: 2 180
Добре де, варненки, как казвате че сте платили януарска сметка, като последните излезли след 03.02.09 /платими до днес/, са декемврийски.  Rolling Eyes
Да не би да има разминаване по райони?

# 83
  • Лондон
  • Мнения: 403
Засичането и плащането става по график.Различните райони плащат по различно време.

# 84
  • Мнения: 217
Смяната на инсталацията няма абсолютно нищо общо със намалянето на сметките Joy Joy Joy
Сметката на тока не ти зависи от кабела по който тече Peace
И наща инсталация е сменяна,ама не ми е паднала сметката  ами си е същата Peace

Много зависи от дограмите,изолацията и т.н.Тези фактори не са никак малко имай напредвид Peace

Граматиката ти се е объркала от търкаляне Peace

Последна редакция: нд, 01 мар 2009, 02:23 от elyam

Общи условия

Активация на акаунт